Scorpiutzele-pe unde sunt? (7)

Scorpiutzele-pe unde sunt? (7) | Autor: monica-elizabet

Link direct la acest mesaj

Continuarea la

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=46354" target="_blank">Scorpiute-partea a VI-a
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=45506" target="_blank">Scorpiute-partea a V-a
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43533" target="_blank">Scorpiute-partea a IV-a
www.desprecopii.com/FORUM/topic.asp?TOPIC_ID=39452&whichpage=1" target="_blank">Scorpiute-partea a III-a
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=35363" target="_blank">Scorpiute-partea a II-a
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=31802" target="_blank">Scorpiute-partea I


Si desigurrrrr.........frumoasele,inteligentele,misterioasele....ce mai....Simply the best! VOILA:

1.natydea 23.10.1976
2.Ana-Daniela 23.10.1978
3.Diana-Maria -fulguletzde danielac-24.10.2001
4.miraklucker 24.10.1973
5.tumpi 24.10
6.AlbaIulia 25.10
7.vikinga 25.10 si Aldo 15.11.2003
8.frosa 27.10.1970
9.Ramonika 27.10.1978
10.malina mircu 27.10.1978 si sotul 03.11.1977
11.eli26 28.10.1977
12.Mishulina 28.10.1975
13.Lorelai182003 28.10.1985
14.monica-elizabet 29.10.1975
15.Lory k 30.10.1970
16.Aldaesme 31.10.1975
17.ralucasimarius 31.10.1979
18.gina20 03.11
19.Sandi 03.11.1975
20.danielaaaaa 03.11.1979
21.anda141 4.11.1977
22.Anina n 4.11.1972, sotul 10.11.1970 si Bogdan-Andrei 19.11.1994
23.ralucah 6.11.1976
24.ralucoantza 6.11.1978
25.Eryka 7.11.1978
26.BellaDonna 8.11.1974
27.Mirona 8.11.1974
28.mcrmiki 8.11.1975
29.totonio 9.11.1968
30.mihairi 9.11.1974
31.cristina73 9.11.1973
32.Daniela Neagu 10.11.1969
33.raducu 10.11.1976
34.Klavier 10.11
35.ana miti 10.11.1975
36.vioconstant 11.11.1973
37.AYUMI 12.11
38.alona 13.11.1972
39.aschiutza 13.11.1975
40.HelleneC 13.11.1973
41.Alyssa 14.11.1970
42.delsim 14.11.1977
43.Syd 15.11.1978
44.rosa 15.11
45.saphir 15.11.1976
46.Corina 16.11.1968
47.Claudya 16.11
48.piticasigogosica 16.11.1976
49.giani 17.11
50.Katarina 17.11
51.jennifer 17.11.1977
52.anaemi 17.11
53.eLaura 18.11.1973
54.roxy79ro 18.11.1979
55.ana_st 19.11.1980
56.mimitete 20.11
57.ghinetz 20.11
58.danitin 20.11.1970
59.amo2004 20.11.1973
60.Gabitzam 21.11.1967
61.Aalina
62.Country girl
63.elaspataru
64.miau miau
65.miha


buna dimineatza fetelor,...uraaa...m-am cantarit si cica mai am doar 11 kg de dat jos...auziti si voi doar 11cine aude rade de se tavaleste dar eu sunt multumita...incet, incet sper sa le dau jos.
elena imi pare rau ca si georgica a tipat in somn...poate s-a luat de la alex hi hi
syd...nebunaticosi mai zici ca nustiu ce si nu stiu cum
eu am o stare cam de kko ca se pregatesc sa-mi vina rushii ...dar sper sa uit cand ies afara cu cei doi copilasi nazdravani.
va pup si va urez o zi minunata la toate fetele pupici si celor care aveti bbebici

monica

http://pg.photos.yahoo.com/ph/hapciu18/my_photos

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Buna dimineata fetelor!
Monica, ai fost mai harnica, eu intru mei greu aici ca "dumnealui" Jorje daca ma vede tastand e calare sa bata si el, asa ca a trebuit saii fac toate tabieturile de dimineata!
Mira, nu iti bate capul, George e si el incapatanat de numa, si de obicei numai distragandu-i atentia obtin ce vreau, daca nu... pe a lui o tine! Aseara am stat pe banca in fata blocului si am mancat biscuiti ca asa a vrut el, nu vroia in casa, trebuia sa pazeasca "macina a lu' tata ci a lu Giogi", asa ca... Cu suzeta am scapt pe la 2 ani si 2 luni, pur si simplu nu i-am mai dat-o. Neam inarmat cu muulta rabdare ca facea exact ca si David al tau, si am rezistat. O saptamana a avut nervi cat pentru un batalion, lovea, striga, insa cu povesti si minciuni despre catelul care a papat suzi, am biruit. Ar vrea cred sa o mai ia in gura, dar nu i-o mai arat! Daca ma gandesc, preferam sa ramana cu suzeta si sa faca la olitza.
Syd, am uitat sa iti scriu aseara ca mi-au placut proverbele, le-am salvat
Noroc ca dimineata a facut George iar la olitza, cu bocete de ne-a auzit tot blocul, ca el nu vrea acolo... dar s-a bucurat cand a vazut ca are ce arunca la wc, asa ca tot a fost ceva pozitiv!
va pup si duminica frumoasa, la noi e intunecat de tot si destul de rece!
Elena


Mami ”de George”
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36561" target="_blank">Povestea_nasterii
www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC/" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy79ro spune:

Slutare vorbaretzelor .Am avut nevoie de 2 zile ca sa citesc tot ce atzi scris.Nici nu am avut prea mult timp ce-i drept, dar recuperez acum, cand se pare ca voi suntezi prinse in alte treburi shi nu avetzi timp sa postatzi.
M-am amuzat teribil cu nazbatiile facute de puiutzii voshtri.Imi suna atat de cunoscute toate.Shi nepotzelul meu, care are aproape 3 anishori, face la fel ca ai voshtri.Shi lui i-a mancat cainele suzeta shi biberonul ... .Din pacate era vorba de cainele meu care se pare ca i-a "mancat" multe din lucrurile de care trebuia dezobishnuit.Ma bucur totushi ca ala mic nu are ciuda pe Nero,iar cand vorbim la telefon ma intreaba de caine mereu .Cand merg in vizita la el chiar ma pupa la plecare shi pentru Nero.Nu uita niciodata.
Cu pampershii a fost munca grea shi la el.abia de vreo cateva luni face singurel la olitza.Shi dupa cum povestitzi shi voi, in perioada in care incepuse sa se obishnuiasca cu olitza, cand se mai intampla totushi sa faca pe el, plangea de mama focului, pentru ca shtia ca nu e bine ce-a facut.
Iubi al meu mi-a zis ca atunci cand va veni acasa o sa-l luam p nepotel la noi sa doarma cu noi.Cred ca imi bate apropouri.Ce-mi plac mie copii dar el e super innebunit dupa ei.Abia ashteapta un bblush .Cine shtie?Poate dupa nunta punem de unul micutz , shi atunci o sa va cer shi eu sfaturi .
In rest eu nu ma laud cu nimik.Tot aceleashi lucruri, adik alergatura pentru nunta.Sunt tare fericita ca am reushit sa-mi fac casutza pentru dar pentru nunta.Mai am de facut cocardele shi gata.Zic shi eu asha, gata, pentru ca o sa mai ramana ce-i mai important ... rochitza de mireasa .
Nu shtiu cum e vremea pe la voi, dar aici la Constantza e frig rau de tot.Azi a fost ceva mai placut.Am fost un pic pe malul marii shi m-am jucat cu Nero.A fost foarte bine.Maine trebuie sa trec un pic pe la shcoala, ca a inceput al 2 lea semestru de 2 saptamani shi eu nu am fost deloc.Shi tot maine la .Chiar ash vrea sa ma cantaresc sa vad daca am mai slabit.Totzi cei din jurul meu se minuneaza de cum arat shi ma intreaba ce cura tzin .Inseamna ca se vad ceva rezultate.
Hai ca mi-am scos parleala pentru zilele in care nu am postat.V-am pupat shi ne auzim.


http://community.webshots.com/user/roxy79ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mishulina spune:

Buna fetelor,e primavara afara(in sfarsit)si parca si in suflete! Ma saturasem de iarna aia mohorata,cred ca ea mi-a pus nervii pe bigudiuri!
IRI,Hellene,Emma,Carmen,Anina ca bine ziceti:daca va iese in cale barza sau Iepurasul trimiteti-i la mine (sau mai bine aduceti-i legati)ca am o vorbulita cu 'mnealor! Eu incerc sa ma analizez mai repede de 7 saptamani,nu stiu daca se va putea,dar....va tin la curent!
In rest sa ne bucuram de vremea asta frumoasa de afara si de piticuti (cine are!)si sa auzim numai de bine!
Va pupic pe toti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns syd spune:

Se inchide subiectul curand,fetelor.Mi se pare mie sau am scris 11 pagini intr-o saptamana?

Duminica o urasc,e super plictisitoare.Ce e saptamana,dar ce e weekend-ul.

Emma ,cum a fost la petrecere? Si prietena mea cica se distreaza mult ,cu colegii,sunt geloasa

Eu stau azi cu prietenul meu calculatorul,nu m-am dezlipit.Mai dau fuga pe la bucatarie sa iau ceva bun.

Hellene,ai foaia pt strudele si cum pui merele,calite?Le infasori si la cuptor cu ele?Proverbe mai caut daca va plac.Eu nu sunt asa filozoafa,dar imi place sa le citesc.

Mira,ploua la voi?Aici e soare ,dar si ce vant..

Apropo de serial,a fost difuzat Alias in Ro?Cu o tipa ultra agent secret.Sydney ca mine,sau eu ca ea.Ca mor dupa ea.Atat de simpla si buna actrita.O cheama Jennifer Garner si in film e spion care are un look diferit pt fiecre misiune.Mi-ar fi placut sa fiu in locul ei. Si mi-ar fi placut sa fiu actrita la Hollywood.Nici n-am pretentii,nu?M-am trezit cam tarziu.In alta viata.

Saracul Nero,cate a mai inghitit! La noi le mananca pisica.Dar bibiul l-am lasat pt ca suntem fetita mare.Si e rusine cu panarama in gura.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns syd spune:

Credeam ca mi-a zburat postareaof..bine ca nu trebuie sa scriu din nou.

Asadar ati vatuz Alias?Eu astept cu nerabdare seria a patra.Celelalte nu le-am vazut la tele,in afara de trei,unde difuzeaza cate doua episoade pe saptamana ,ci am avut colectiile.Si eram zi si noapte in fata televizorului.Nu mai aveam chef de nimic.Ma tineau cu rasuflarea taiata,sa vad ce se mai intampla.Ma regasesc un pic in personajul ei si daca n-aveam copil si nu-mi doream unul,ma bagam si eu ori la politie secreta ,undeva la adrenalina.Stiti ca exista scoala de spioni?Am o carte cu asa ceva.Ma pasioneaza si pe barbat la fel,ca el le-a cumparat.Numai ca in realitate n-avem decat o viata,si nu trece sansa tot timpul pe langa noi ca sa triumfam la fiecare misiune.
http://www.inthemoonlight.com/aliasfile/

oau..si cati fani are..si ce vorbareti.am intrat pe forumul francez
Apropo atzi vazut ca se inmultesc forumurile,ca ciupercile.Peste tot forumuri.Dar tot asta ramane preferatul meu.

Mai este 24 ore crono,bestial de asemenea.

Monica si eu am 11 kg de dat jos,vrei sa facem intrecere,care scade prima?Eu mananc madelaines (chec).Tu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emma27 spune:

syd,tare dezamagita de petrecere,asa ca nu tb sa fii invidioasa.pe langa faptul ca toate mandrele pe-acolo erau pe jumatate cat mine.parca eram bunica lor....nu-mi venea deloc nici sa dansez,eu care de obicei eram sufletul petrecerilor..am avut impresia ca am imbatranit,dar de fapt era atmosfera.prea libertina pt mine.azi,ca sa puna capac,am aflat de la sotul meu ca una dintre mandre ii dadea tarcoale,asa ca...nu mai are rost sa spun cum m-am simtit.un lucru a fost bun.daria a dansat toata noaptea si s-a distrat nemaipomenit,mi-a dormit azi ca un ingeras.
va pup,poate maine o sa am o zi mai buna.azi mi s-au innecat corabiile...mi-a plecat iar barbatelul.maine imi iau si eu un chec cu ciocolata.

Ema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Buna seara fetelor, vad ca s-a deschis sombekt nou!
Syd, am foaia, o las asa se dezghete bine de tot, iar merele le curat, le rad si calesc, dar nu foarte tare, cu zahar si esente, si ies tare bune! Eu ii spun prajitura lenesului ca e tare putin de facut, in 20 de minute e la cuptor si nici nu te murdaresti de cine stie ce aluaturi!
Emma, te cred ce ai simtit, deseori trec prin situatii similare cand sotul mandru ca un cocos ma anunta de cate una ca a pus ochii pe el si ii face avansuri... si ma morcovesc de numaDar ma imbarbatez si imi spun ca, daca imi spune inca, nu ma si inseala, mai rau daca nu as afla si el ar "actiona" acum nu bag mana in foc pentru el, dar ma amagesc!
Monica, daca slabesti in ritmul asta... ne bati la greu! Pe mine sigur!
va pup, fug la somn cu George merita, azi a fost copil cuminte, a facut la olita mereu, chiar a cerut o data si l-am super laudat... un pas mic (maine va fi greu, fara tati!)
Elena

Mami ”de George”
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36561" target="_blank">Povestea_nasterii
www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC/" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns syd spune:

Pacat ca nu te-ai simtit bine la petrecereDaca ma duc eu,anul asta sperma gandesc si la tine.

Se face noapte si n-am chef sa las calculatorul.Fetii sa-i fac paste cu lapte.A cam devenit traditie,in fiecare duminica seara,paste cu lapte,super dulci.

O sa fac si eu foi cu mere.

Chiar am primit a treia stelutza.Bravo mie!Inseamna ca-mi petrec timpul pe-aici.Cum spunea cineva din 500 de postari ,cum de-am putut spune 400 de aberatii?!

Noapte buna la toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna seara fetelor...nu slabesc repede, dimpotriva...si eu trebuie sa slabesc muuult ca sa se vada...ar fii ceva syd sa ne luam la intrecere...paote asa ne mobilizam hi hi
elena, eu am o metoda si mai simpla de placinta cu mere...foaia cumparata si apoi in loc sa calesc merele stii ce fac/ le rad si le stroc in pumn cat pot de bine cat sa nu mai ramana zeama...sucul obtinut il bea alex...miam miam ce-i mai place su peste merele stoarse pun zahar pudra...
fetele...am fugit ca am putina treaba...pupici si noapte buna

monica

http://pg.photos.yahoo.com/ph/hapciu18/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna dimineatza fetele frumoasele, ce faeti? cum va simtiti azi?
afara e cam nasol...nu e soare dar eu tot trebuie sa ies cu copilasii la plimbare...fie ploaie . fie vant...ca ana lui manole hi hi
va pupici si va urez o saptamana minunata

monica

http://pg.photos.yahoo.com/ph/hapciu18/my_photos

Mergi la inceput