role - ce fel?

role - ce fel? | Autor: Kitty

Link direct la acest mesaj

De ceva vreme ne gandim sa-i luam lui Raul (6 ani in mai) role. si nu stim ce model sa-i luam. Ne tot uitam prin magazine si ba ni se pare ca nu-s destul de solide, ba cel mai des ca sistemul de inchidere nu e destul de sigur. Am vrea sa fie cu reglabile. Ar putea sa-mi spuna cineva (in cunostinta de cauza) un model bun.
Multumim

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns axxa spune:

Nu stiu cata cunostinta de cauza am eu, dar i-am luat puiului meu role asta vara, el are 4 ani si 9 luni. I-am luat din cele de firma (nu ma intreba care, taica-su stie), reglabile-sunt cele mai bune. Dar lui nu prea ii plac, i se pare incomod mersul cu ele, prefera bicicleta. Drept sa spun, nici pe mine nu ma incanta, mi-e teama, si mi se par grele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cary spune:

In primul rand "NU TE UITA LA BANI!"

Cumpara de firma(Roxa sau Roces)care te tin si sunt tzapene.
Rotile sa fie din silicon si la cea mai mica atingere sa se invarta!!!

Rebeccai i-am luat la 3 ani si jumatate niste porcari chinezesti,reglabine dar crede-ma ca nu le-a putut folosi din cauza ca rotile erau tare proaste(din plastic)si nu se prea invarteau.
Dupa care am scos mai multi bani pt.unele de firma,DAR sunt de vis,nici nu concepe sa treaca ziua si sa nu iasa cu rolele,cum vine de la gradinita se incalta si pleca in parc cu bunicul,acum are 6 ani si 4 luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Fara roti din plastic. Numai din silicon.

http://community.webshots.com/user/tora97

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

Multumesc, asta am vrut sa aud. am si fost ieri la metro si am vazut chiar roces si roxa, dar am vrut sa vad ce sfaturi imi dati. in privinta pretului, m-am fript deja cu trotineta cu o roata schimbata dupa o saptamana, asa ca .......
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

Multumesc, asta am vrut sa aud. am si fost ieri la metro si am vazut chiar roces si roxa, dar am vrut sa vad ce sfaturi imi dati. in privinta pretului, m-am fript deja cu trotineta cu o roata schimbata dupa o saptamana, asa ca .......
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura _Oprescu spune:

asa zic si eu...de silicon, aici sunt alte firme,dar asta e reper bun cu rotile

Mergi la inceput