Ajutor sunt descumpanita

Ajutor sunt descumpanita | Autor: iry

Link direct la acest mesaj

Sunt mamica a doi baietei iar cel mai mare implineste in iunie 6 ani .Intrebarea mea este oare e prea devreme sa-l dau la scoala ? M-am interesat la scoala unde o sa trebuiasca sa mearga si anul acesta am de unde sa-mi aleg un invatator bun dar la anul nu .Celelalte scoli sunt foarte departe si nu pot sal inscriu.Va rog vreau un sfat .As vrea un raspuns cat mai repede ca deja se fac inscrierile si eu nu sunt hotarata.Poate i-mi spuneti si mie din experientele voastre.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

Eu am inceput scoala la 6 ani si 4 luni si a fost o.k.
Basca ca am facut si scoala germana, deci am invatat sa scriu/citesc in 2 limbi deodata.

Daca baietelul tau este sanatos, relativ bine dezvoltat si vioi, nu vad de ce ai mai amana un an.

Ruxandra & Matei (3 ani) & sotul drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilach spune:

Copiii mei au inceput scoala inainte de 6 ani. Fiica cea mare la 5 ani si 11 luni si baiatul la 5 ani si 9 luni.
Fiica termina acum clasa XI si baiatul termina clasa VIII, nici unul dintre ei nu a avut probleme ca au inceput scoala asa de devreme.

"Un sfirsit e un inceput..."

ella&com.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iry spune:

Multumesc pentru raspunsuri .Cred ca o sa-l dau la scoala.
Pupici tuturor.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Am dat-o pe Ioana la aproape 8 ani la scoala si a fost foarte bine; cand sunt mici se vede diferenta, dar mai apoi nu prea. Oricum, un invatator bun conteaza enorm, iar daca la anul nu ai de unde alege, merita sa-l dai acum. Dar este musai sa ai incredere ca-i capabil. Daca nu, asteapta.

http://community.webshots.com/user/tora97

Mergi la inceput