Asistente medicale din toata lumea adunarea!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maggda spune:

Emily am inteles explicatia ta, ai talent didactic dar cred ca Ioana a fost cea care a rezolvat "problema", oricum mersi, am mai invatat ceva.
Gaby in ce domeniu ti-ar placea sa lucrezi dupa ce termini faculta?
Donia pe unde umbli?
Care aveti copii fetelor?
la toate

Magda si Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cgaby spune:

nu stiu exact...ceva marketing...mai vad eu!
eu am un baiet cucuiet!uitati-va la poze...sa va convingeti!
pupici
sanatate

cgaby
http://community.webshots.com/user/cgaby100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Magda, Otilia a rezolvat "problema" ca e moderator.....adica numai tu si moderatorii pot modifica mesajul tau.

Gaby am vazut pozele cu printul tau......tare frumos copilas ai!Sa-l stapanesti sanatoasa!

Si noi avem poze foarte noi(de vineri cand a implinit bazucu meu 6 luni!)!!!!

Pupici!


Ioana& Alesio, bāzucu lu' mami si bebelacu lu' tati(08.10.2004)http://alesio.shorturl.com/

---------------------------------------------------------------------------
When life gives you lemons, make a juice!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cgaby spune:

vazut, ioana! super baiat frumos!
daca o sa am si o fata...poate ne cuplam! imi place smecherul tau!
pupici

cgaby
http://community.webshots.com/user/cgaby100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Fetelor, eu zilele astea lucrez de noapte, asa ca mai mult citesc (pe apucate)... mai greu cu scrisul.
Vad ca au mai raspuns asistente la apel, nu stie nimeni sa-mi spuna daca in Romania se incepe cu normarea muncii, adica stabilirea unui numar de pacienti in grija unei asistente? Cineva mi-a spus ca a auzit la Europa Libera ca normele europene ar stabili 15 pacienti/asistenta si ca Romania va trebui sa respecte acest lucru. E adevarat?
Hai Magda, fa-ti curaj si editeaza listuta. Te descurci tu la neuro de atatia ani si nu-i dai de capat unui mesaj ? Pune si la mine 34 de ani si ca tara Canada, ca-n SUA nu ma bate gandul sa lucrez, nici in Romania sa ma intorc.
Emilly, am tot vrut sa te intreb, tu in Irlanda ai lucrat ca asistenta?

Eu nu strivesc corola de minuni a lumii (L. Blaga)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emilly spune:

Buna fetelor,

Nu Doniaam fost pe post de infirmiera intr-un spital privat si imi facusem echivalarile si acolo, trebuia sa urmez o perioada de practica de citeva saptamini si apoi sa-mi caut post dar a vrut Ilinca sa vina pe lume si nu mi-au mai iesit planurile.
Am aflat sa sunt gravida, ne venise si viza de Canada asa ca ce sa mai lungim boala, ne-am facut bagajele si via Montreal cu noi

Cum mai e la voi?e caldut?cred ca e tare frumos la voi si multa verdeata in jur, tare mi-ar fi placut sa locuiesc intr-un oras mic unde toata lumea se cunoaste.

Pupici Roxanei si nopti usoare!!cam multe nopti...numai asa o sa lucrezi?

Magda ma bucur ca te-am putut lamuriacum sa vad daca iti iese hai modifica la Donia datele...

pupicei fetele!


Emilly cu gaza ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maggda spune:

Emily ce zici?
Fetelor care lucrati prin strainatatzuri care este raportul intre medic si asistenta la locul de munca?

Magda si Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Salut fetelor!

Donia, Emilly voi cum ati ajuns sa lucrati in strainatate?Ati plecat cu toata familia inca de la inceput?Sau ati plecat la lucru???

Gabi mersi de complimete.....deci asteptam fetita (de fapt Alesio o asteapta)! Si baietelul tau e superb!

Alina, Magda voi ce mai faceti?

Pupici!


Ioana& Alesio, bāzucu lu' mami si bebelacu lu' tati(08.10.2004)http://alesio.shorturl.com/

---------------------------------------------------------------------------
When life gives you lemons, make a juice!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otilia spune:

quote:
Originally posted by maggda

Emily ce zici?
Bravo, Magda, ai reusit ca un pro!
Ai vazut ca nu e greu? ;)



~Otilia&LaAdelita~www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Otilia" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary ilie spune:

Buna fetelor!!!
Sunt si eu de-a voastra! V-am descoperit intamplator, de obicei nu intru decat la odiseea sarcinii, ca eu sunt viitoare mamica, baby are 16 saptamani. Mi-ar face placere sa ma puneti si pe mine pe lista voastra, deci eu sunt Mary, am 27 ani si lucrez la Spitalul militar central bucuresti la ortopedie traumatologie, la sala de operatii anestezie, dar de cand cu sarcina a trebuit sa ma mut pe sector ca stiti cum e la ortopedie la sala, se lucreaza mult cu Roentgen.
momentan sunt in concediu medical, vineri incep munca, sper sa-mi fie mai bine ca la inceputul sarcinii garzile m-au terminat.
Donia ce sa-ti zic, treaba aia cu 15 pacienti la o asistenta cred ca nu e decat un vis, in prezent nu exista asa ceva. Eu am uneori si 60 de pacienti iar noaptea ce sa-ti spun ca noi avem 110 paturi si suntem 2 pe noapte o asistenta si o infirmiera. Sunt nopti in care cred ca fac kilometri intregi.
o sa mai vorbim noi, va pupic si imi pare bine ca v-am gasit!!

Mergi la inceput