Mihaitza al lui Felis...un bb al comunitatii DC(2)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns frosa spune:

... bine ca ai scapat de constipatie ... saracutul, hai ca mai ai un pic si trece si raceala

Sanatate multa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Felis, Dumnezeu sa va ajute si sa va intareasca. Off, biata de tine, cat mai lupti! Esti o mamica eroina, si o mamica mai buna pentru Mihaita, nici ca se putea

"Unde exista dragoste, exista si Dumnezeu" - Tolstoi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Sanatate multa Felis pentru Mihaita si sa va ajute Dumnezeu!

Fetita mea Diana-Maria, nascuta pe 24.10.2001 http://www.babiesonline.com/babies/f/fatamea
http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=diana+nou&mid=201&cid=1072
paginuta personala:
http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=danielac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

De azi am inceput controalele periodice...

Azi am fost la oftalmologie... Daca acum 3 luni, nu percepea decat lumina, acum rezultatul controlului a fost: Nystagmuls congenital care diminueaza la fixatia obiectelor. Urmareste obiectele in toate directiile, mobilitate buna. FO AO papilele nervului optic palide temporal.
Randurile de mai sus mi le-a scris pe o hartie pt dosarul meu de analize...
Ceea ce mi-a zis mie a fost ca, daca acum 3 luni nervul optic era palid in totalitate- insemnanad imposibilitatea de a vedea, acum nervul optic e palid partial, ceea ce inseamna ca vede partial... Nu poate sa imi spuna care va fi evolutia... Poate sa fie buna sau nu... Nu poate sa imi garanteze nimic...
Ne vom mai duce la control peste 3 luni...

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=46477&whichpage=6" target="_blank">Ce mai face Mihai!...
"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

Singura sunt... e pustiu
Trista mai sunt si nu stiu
Ce sa fac mai departe
Si mi-e frig.. este noapte!...

Noapte-i in sufletul meu
Sufletu imi este greu
Prea multe poveri il apasa...
Prins este ca intr-o plasa...

Tristetea-i apasatoare....
Scriu poezii cand ma doare
Si nu mai stiu ce sa fac
As vrea sa tip, dar eu tac...

In versuri exprim cel mai bine
Tot ceea ce este cu mine...

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=46477&whichpage=6" target="_blank">Ce mai face Mihai!...
"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandrina spune:

O, draguta si incercata mamicuta!



"Fiecare copil care se naste sub soare ne vesteste ca Dumnezeu nu si-a pierdut increderea in om" (Rabindranath Tagore)
Alexandrina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

Am venit de la cardiolog: demersurile sunt deja incepute - in septembrie plecam in Italia pt operatie!...
Acum sunt f aglomerati deoarece au avut un caz de transplant de inima care le-a tinut ocupata toata reanimarea si pt care au amanat toate celelalte operatii, deci acum sunt f aglomerati!... In luna august e in concediu chirurgul care il va opera...

Viteza sangelui era de 3.6 dar a avut si momente cand a atins 4, ceea ce e un lucru bun...
In cazul lui operatia e obligatoriu de facut pana sa implineasca 1 an...

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=46477&whichpage=6" target="_blank">Ce mai face Mihai!...
"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Ma bucur ca s-a stabilit definitiv data operatiei, cred ca si pentru voi e mai linistitor, nu?
Si ma bucur sa te vad putzin mai increzatoare, poezia ta asha de mult m-a miscat si intristat... Dumnezeu o sa aiba grija de puiutzul tau cu siguranta. Doamne ajuta!

"Unde exista dragoste, exista si Dumnezeu" - Tolstoi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Citesc de mult timp povestea lui Mihaita.

Felis, esti exact mama de care are nevoie Mihaita.
Ma rog la Dumnezeu sa va dea putere si tie si sotului tau ca sa reusiti in lupta asta.

Vrem sa va ajutam si noi cu o suma de bani (din pacate nu e cine stie ce), dar nu am vazut pe nicaieri conturile bancare.
Asa ca va rog sa ni le ziceti si noua.

Cristina,
mamica lui Victor (5 ani si 6 luni) si bebelusha la purtator 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

Astazi am primit 2.000 de euro (au fost depusi in contul meu), banii adunati pana acum pe DC...

Va multumesc din suflet pt tot ajutorul acordat si sper sa vin tot timpul numai cu vesti bune despre Mihai....
As mai avea cate ceva de povestit, dar in ultimul timp am fost extrem de ocupata, sunt f obosita (in ultimele 72 de ore am dormit in total 7 ore, azi am plecat de acasa la ora 9 si am mai intrat la ora 17.30.... si tot asa...)
Zilele acestea sper sa vin cu noutatile despre Mihai...

Dumnezeu sa va ajute si sa va ocroteasca... Sanatate multa!....

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=46477&whichpage=6" target="_blank">Ce mai face Mihai!...
"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero

Mergi la inceput