Mihaitza al lui Felis...un bb al comunitatii DC(2)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Carmenbr spune:

Enya, am adresa ei ca tocmai azi ii trimit niste brosuri in legatura cu alte medicamente pt Mihaitza. Am incercat sa-i gasesc nr de telef din cartea de telefon si nu figureaza nici ea, nici sotul ei. Poate ca nu au telef fix ci doar mobil.. Daca vrei adresa si daca intamplator stai aproape poate dai o fuga. Da-mi un PM.

Carmen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

Fetele... multumesc... am luat legatura cu ENYA si mi-a gasit ea...

Multumesc si AD_RIANA care m-a sunat din Cluj de 2 ori si multumesc la toate fetele care s-au interesat...

Deocamdata trebuie sa vad daca il tolereaza.

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
Albumul lui Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

Pt inceput il tolereaza bine... Am cumparat joi 5 cutii cu aroma de capsuni (ultimele din farmacie).
ENYA m-a sunat, mi-a trimis PM-uri (m-a ajutat f mult), s-a interesat daca am rezolvat, mi-a mai gasit si alta farmacie de unde am mai cumparat inca 10 cutii astazi... (8 cu aroma de banane si 2 cu aroma de capsuni)
PAXELA a fost cu mine joi sa cumpar primele cutii ca nu aveam cu cine sa-l las pe Mihai... M-a dus cu masina si a stat cu amandoi bebeii cat am fugit eu la farmacie. Am precizat asta deoarece joi a fost cald, iar in masina era infernal, Mihai urla din cauza caldurii... , farmacia stiam ca e in zona Universitatii, dar nu si locatia f exacta, iar cu parcarea in acea zona e teroare.
MIKI m-a sunat si ea mai tarziu cand era in zona Universitatii, zicand ca daca nu le-am luat mi le-ar fi cumparat ea, ca sa nu raman fara..., le cumparasem deja, dar gestul m-a impresionat...
Le multumesc lor si la toate care m-ati sprijinit si ajutat...

FREBINI ... se gaseste in cutii precum sucurile, chiar au si pai la ele, dar pe cutie scrie ca se dau la recomandarea medicului. Ca aspect, culoare, consistentza (pt a va face o idee) seamana intru totul cu cacao cu lapte (dar nu are cacao) si are mirosul de capsuni (resp banane)... Acum puiul meu miroase tot a capsuni
Eu folosesc - la recomandarea medicului- 1 cutie pe zi (40 ml la biberon cu 120 ml lapte). Daca nu erati voi sa ma ajutati, nu mi-as fi permis sa le iau: pe 15 cutii am dat 1.800.000 lei si le termin in 15 zile...
E un ENERGY DRINK cu f multe vitamine si minerale... Cand am vazut ca e ENERGY DRINK am fost cam ingrijorata eu deja avand energy baby ma gandeam ca daca va fi mai mult de atat "energy" ma urc pe pereti...(nu dormea nici 10 min ziua in casa, seara adormea leganat si plimbat minim 30 min prin casa...) De cand am inceput cu Frebini, sa nu-l deochi, baiatul meu adoarme singur, pus in patutzul lui, azi mi-a dormit in total 4 ore (ziua)

Am corectat suma ca la mine 120.000 *15 faceau 1.600.000

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
Albumul lui Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anuc spune:

Felis, o sa fie bine cu puiul tau, ai sa vezi! Nu se poate sa fie altfel!

Sa va dea Dumnezeu sanatate in continuare si tie putere! Ai grija si de tine ca sa poti avea grija de Mihaita. E buna ideea cu agenda, tine-i un fel de jurnal ca sa nu uiti nimic important din ce ti se spune sau faci, cand incepi sa-i dai un medicament nou sau lucruri de genul asta.

Fetelor care o ajutati pe Felis, felicitari din suflet! E bine sa stii ca mai exista si oameni gata sa te ajute dezinteresat, cu tot sufletul.

Felis, si eu ma rog pentru voi!

Anuc si BB Ioana (3 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

CARMEN ... avand in vedere ca s-au pierdut ultimele zile si poate nu ai citit mesajul meu (iar PM-ul nu il ai activat), iti mai scriu inca odata: am primit plicul de la tine cu materialele de la nutrivene!... Iti multumesc f mult!...

HRISTOS A INVIAT!...

Va doresc ca sfintele sarbatori de Paste sa va aduca pacea si lumina in suflete,asa cum si voi mi-ati adus pacea, lumina si increderea in sufletul si in casa mea...

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
Albumul lui Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenbr spune:

Felis,

Ma bucur ca ai primit plicul. Sper sa iti fie de folos si sa intelegi. Ce nu intelegi si ai nevoie de ajutor, scrie-mi si o sa sun eu la centru ca sa am informatii exacte.
Mai scrie-ne ce face piticutul de Mihaita, ce mai zic doctorii?! Ma rog din suflet sa fie bine!
Ce ai facut cu medicamentele, vitaminele cele despre care ti-am trimis brosurica?! Ti le-a luat pana la urma, ai inceput sa-i dai lui Mihaita?

Va pup pe amandoi si sa auzim numai vesti bune,

Carmen&Ericutz, gemanas-ingeras

Pozele lui Eric

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

Se pare ca pt noi FREBINI nu a fost bun... De 2 saptamani am folosit... La inceput i-a placut f mult si a mancat cu pofta. Cam 2 zile a fost OK, dar apoi nu l-a mai vrut(a mai papat doar 1 zi cu mare chin). Am facut o zi pauza si am reluat... A mai mers 3 zile, iar 1 pauza... Am mai facut inca o incercare... Tot de 3 zile... Dezastruos... Am ajuns a 3-a zi sa papam 20 ml la o masa... Norocul meu ca mai am san, ca altfel murea de foame . L-am scos, dar nu a mai vrut nici laptele (milumil)... La fe: faptul ca inca mai am san m-a salvat...
Disperata am sunat atat la dr de inima, cat si la pediatra si in final am ales solutia care mi s-a parut cea mai buna pt puiul meu... Sper sa mearga...

FREBINI e f dulce... gretzos de dulce... Milumilul e si el f dulce... asa ca s-a cam saturat puiul meu

Problema e ca noi am inceput sa luam Frebini tocmai cand ne mergea f bine si nu a facut decat sa ne dea peste cap. In loc sa luam in greutate am scazut si ne-a facut sa respingem si laptele simplu... Am renuntzat la el si acum ne chinuim sa reparam dezastrul...

CARMEN ...da, mi-a cumparat cineva vitaminele, dar inca nu i le voi da... Am un plan in minte si deocamdata trebuie sa-l readuc pe linia de plutire, cum era inainte de a incepe cu Frebini... Am sa-i dau ceva sa ia in greutate si dupa cateva zile de pauza ii voi da si vitaminele... Nu vreau sa il dau peste cap cu multe odata si daca nu merge bine ceva sa nu stiu de la ce este!...
Iti multumesc f mult...

Ajunsese la 5,920 kg si a scazut la 5,850 kg...

Mi s-a cam rupt sufletul zilele astea (mai ales azi) sa il vad cum se repede la biberon de foame si dupa 2 guri sa inceapa sa urle cu tetina in gura... Am incercat de nu stiu cate ori, dar acelasi rezultat... Daca ii dadeam biberon cu apa nu i-l mai puteam scoate din gura... In final il potoleam cu san, dar nu prea mult, atat cat sa nu mai fie infometat, ca nu mai am nici eu asa de mult lapte in sani... (chiar si cu galactogilul)

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
Albumul lui Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

De atata stres pe capul meu am uitat sa va zic vestile bune!...

Am fost ieri la dr pediatra la control (mergem saptamanal) si a fost incantata de el... A zis ca e mai bine... Nu mai e asa de moale cum era... A fost incantata si de faptul ca at cand l-a tras de manute sa vina in funduletz a adus si capul odata cu corpul si pe aceeasi linie... Si apoi smecherila ii cauta degetul sa i-l ia intre gingii si astfel sa tina capul drept...

Aseara tinandu-l in brate la verticala se c hinuia sa isi tina capul fara sa-l mai sprijine de mana... L-a tinut cam 15 secunde...

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
Albumul lui Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Felis, Doamne ajuta! ne bucuram pentru vestile bune pe care n-i le dai, suntem alaturi de voi si va urmarim cazul indeaproape!!!

Fetita mea este Diana-Maria, nascuta pe 24.10.2001 http://www.babiesonline.com/babies/f/fatamea
http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=diana+nou&mid=201&cid=1072
paginuta personala:
http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=danielac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

Am recuperat greutatea pierduta!...

Cerusem parerea la 2 doctori, pt ca ce imi zisese primul nu mi-a convenit... Ce mi-a zis al 2-lea dr mi s-a parut mai logic si mai nimerit pt Mihai, si asa am facut. El nu mai suporta gustul la lapte, dar initial cand i-l bagasem in prima saptamana luase 500 gr... Asa ca am pastrat laptele, dar i-am schimbat gustul cu o cupa de cereale de porumb...
Asa ca baiatul meu care ajunsese sa manance 20 ml la masa, ieri a avut 2 mese de 130ml, 2 de 170ml si una de 110ml...
In 2 zile am recuperat pierderea, care nu fusese mare , dar era pierdere, el care incepuse sa ia bine in greutate..

Azi dimineazat a mancat 180 ml...

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)

Mergi la inceput