Mihaitza al lui Felis...un bb al comunitatii DC(2)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

felis, cand erai gravidutza si ne povesteai cum decurge relatia cu soacra ta, am zis da Doamne si la altii soacre ca a ei...oare totusi ce a determinat-o sa se schimbe asa?
sigur... sotzul este prins intre ciocan si nicovala, si relatia voastra(familia voastra...tu, mihaitza si cornel) nu ar trebui sa fie influentata de relatia ta cu soacra...cel putin teoretic.
tu ai oricum altele de facut acum, concentreaza-ti atentia cat mai mult asupra lui mihaitza si las-o in pace pe soacra ta...poate ca intr-o zi o sa te inteleaga.si multa sanatate lui mihaitza...ma bucur tare mult de progresele facute

monica

http://pg.photos.yahoo.com/ph/hapciu18/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancuta06 spune:

Felis, ai un bebe superb. Si eu una, sunt tare critica

Ancuta 17+ & Martijn, (24.10.2003)
Poze cu Martijn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

quote:
Originally posted by ancuta06

Felis, ai un bebe superb. Si eu una, sunt tare critica

Ancuta 17+ & Martijn, (24.10.2003)
Poze cu Martijn



Multumesc mult Ancuta... Sa inteleg ca ai vazut pozele... Cred ca are peste mia de poze... Nu mai pot de dragul lui...
Pt cine nu a vazut pozele, iata AICI adresa directa la cele mai recente poze... Sunt mai multe si l-am surprins in diverse ipostaze, dar in majoritatea era tare fericit, zambea, radea (asa cum rade mai toata ziua cu mine)
Nici eu nu ma mai satur privind la pozele lui... Parca e mai frumos pe zi ce trece... Si cand ma uit la el, topita toata de dragul lui, imi amintesc despre ce mi-a zis sotul meu abia acum 3 saptamani: ca in maternitate, dr sefa de la copii, de fiecare data cand a vorbit cu el a incercat sa il convinga sa il abandoneze pe Mihai intr-un orfelinat pe motiv ca din cauza inimii Mihai mai mult de 2-3 luni nu va trai, si chiar daca va trai, pt a putea creste un copil cu Sindrom Down iti trebuie o situatie materiala f buna.. Asta ii zicea de fiecare data cand il chema la ea pe sotul meu...
De fiecare data cand ma gandesc la asta imediat imi dau lacrimile... Cum ar fi rezistat el intr-un orfelinat?... Nu ar fi avut nici o sansa... Cine ar fi stat de fiecare data langa el cand era constipat sa il ajute, sa il mangaie, sa il faca sa uite si sa rada?... Cine ar fi stat dupa fiecare baie sa il dea cu crema , sa il maseze, sa ii cante cand plange, sa ii vorbeasca cand se simte singur..., sa il plimbe noptile in brate cand nu poate dormi de vreo durere...
In lumea asta e greu si pt parintii cu copii sanatosi dar cu o situatie materiala nu prea buna... Ma uit la cat costa toate si ma intreb cum se pot descurca altii... Eu am vrut sa trec la un moment dat pe bebelac, dar doctoritza pediatra nu m-a lasat. A zis ca atata timp cat ii merge bine cu Milumilul, sa merg in contiuare cu el... Cum a luat f bine in greutate cu Milumil 3, normal ca merg in continuare cu el, chiar daca o cutie (2 pungi) imi ajunge 5-6 zile in conditiile in care are si o masa de fructe si una de legume cu carne... Dar cam la fiecare a treia cutie se intampla sa nu am bani si sa o iau din banii lui (cei de la voi)...
Uf... Nu ma mai intind... Ma bucur ca am langa mine o minune ca Mihai, si ma rog sa fie bine cu operatie, sa fie sanatos.... iar voua va multumesc ca m-ati ajutat si ma ajutati... ca i-ati dat o sansa lui Mihai... sansa de a trai...
Sa stiti ca sunt f sincera si sunt exact gandurile mele de fiecare zi... si normal ca m-am oprit sa imi sterg lacrimile... Nici nu va puteti inchipui cat bine ati putut sa faceti... din toate punctele de vedere...
MONICA, MIAG, NALLY, T_IOANA... va multumesc si voua pt cuvintele voastre...

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=46477&whichpage=7" target="_blank">Ce mai face Mihai!...
"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

Scuze ca am scris asa mesaj, dar ziua de azi (de ieri... ca deja suntem in 7), cand el a facut 9 luni, m-am gandit ca atunci cand va face 10 si 11 luni nu vom fi acasa si m-a cam apucat nostalgia gandindu-ma la toate problemele, toate aspectele, toate cate au fost si ce va urma...

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=46477&whichpage=7" target="_blank">Ce mai face Mihai!...
"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina32 spune:

Ii doresc lui Mihaita sa creasca sanatos, sa treaca cu bine de operatie si sa va aduca numai bucurii. Iar tie multi, multipentru ca esti o mama extraordinara pentru puiul tau.

Ina32 & Raducu (14.07.2004)
poze Raducu
La mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

offf...felis, cum a putut sa vorbeasca asa doctorita aia......dar sunt sigura ca Dumnezeu o sa aibe El grija.
gandeste-te ca va duceti ca mihaitza sa se faca bine, de aceea trebuie sa fii optimista...mala Dumnezeu sa va ajute.
toate cele bunezambaretului

monica

http://pg.photos.yahoo.com/ph/hapciu18/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ad_rianna spune:






bianca si tudor (03.11.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara03 spune:

Salut Mihaitza, salut Felis!!!

Nu mai prea am timp sa intru pe forum, dar de fiecare data cand intru caut toate vestile posibile despre voi. Felis, te admir enorm pentru tot ceea ce faci, imi place sa-ti citesc mesajele pline de caldura si viata si ma intreb de multe ori cum mai ai atata energie si disponibilitate fata de fiecare in parte. Ma inclin in fata ta.
As vrea tare mult sa te mai ajut si eu, de aici de departe cu niste banuti macar. Imi trimiti pe PM daca ai timp contul tau? Sau preferi sa ne vedem in Bucuresti (eu voi fi acolo prin 23, 24 sept.). Daca nu ai timp te inteleg perfect, poate ma pot intalni cu o alta fata de pe forum care iti e aproape si care ar putea sa iti dea banutii. Te rog sa imi raspunzi neaparat ca vreau din tot sufletul sa te ajut asa cum pot. Te rog doar sa-mi spui ce varianta preferi.
Multumesc!!!


unu
doi
trei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancuta06 spune:

Felis, chiar la pozele alea m-am uitat, la cele mai recente

Nu ma mai minunez de puterea pe care o ai sa te lupti cu toate, pt ca stiu ca totul vine de la minunea de baietel. Vei vedea ca vor merge toate din ce in ce mai bine. Operatia va fi reusita, iar incet, incet, Mihaita va fi cat mai aproape de normal. Are nevoie in primul rand de dragoste, si asta i-o oferiti fara limite.

Mult succes in continuare

Ancuta 17+ & Martijn, (24.10.2003)
Poze cu Martijn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobita spune:

Felis esti o lupatatoare ca si Mihaita de altfel, iar de scorpiile soacre ar fi bine sa stam cit mai departe.
Sa aveti grija de voi si sanatate lui Mihaita.

Sa fim fericite

Bobita, Maria (15 mai 2000), Amina (1 ianuarie 2005)

Mergi la inceput