teste glicemie

teste glicemie | Autor: acinorev

Link direct la acest mesaj

Am vrut sa pun un anunt la mica publicitate dar n-am reusit, asa ca va adresez pe aceasta cale o mica rugaminte: cine are de vanzare niste teste pentru masurarea glicemiei, la un pret mai mic decat cel din farmacie, este rugat sa ma contacteze!
Sunt pentru o prietena draga care are diabet si are mare nevoie de ele dar sunt prea scumpe. Imi spunea ca cele pentru aparat sunt cam 1 milion in farmacie. Ea ar putea oferi maxim 700 000.
Va multumesc anticipat!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bulinutza spune:

Si eu am vrut sa iau pt mama, aparatul e 3 mil, iar testele peste 1 mil. Am inteles ca in strainatate sunt mult mai ieftine (si-a luat cineva aparatul cu 50 euro), asa ca am inceput sa cautam o cunostinta prin strainatate. Incearca sa vb cu cineva din strainatate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acinorev spune:

multumesc bulinuta pentru raspuns. prietena mea are aparatul dar nu mai are teste. cineva imi spunea ca ar trebui sa-i dea gratuit din spital. ar trebui ... ii da insulina ce-i drept dar la teste sunt foarte zgarciti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinutza spune:

Nu stiu daca ar trebui, insa sigur nu se dau teste nicaieri din spital si nici nu s-au dat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina spune:

Acinorev, ce aparat foloseste? Din cate stiu eu testele sunt diferite de la aparat la aparat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tata lu Toma spune:

Aici, vad ca sunt fel de fel de preturi :
http://www.buymed.ro/shop.aparatura_medicala.php?categoryID=53
Poate te ajuta, cu ceva.

Am mai gasit si asta :
"Vând teste de glicemie Accu-Chek active și One Touch, unguent Lioton gel. Telefon: 213.646, între orele: 15-21. "

sau asta :

"Descriere: Glucometre SUPER GLUCOCARD II, teste glicemie, analizor automat biochimie, analizor stripuri urini, ECG, ecografe, spirometre. Toate produsele sunt japoneze, noi si suntem unic importatori. Localitate: Bucuresti Data: 3/17/2005
Judet: toate
Telefon: 0724935048
Email: cucu_bgdn@yahoo.com "



sanatate,
vlad
ps.Da o cautare pe net : "teste de glicemie" si poate mai gasesti si alte anunturi asemanatoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pyssy spune:

Eu trebuie sa-i iau mamei mele .. dar inca nu am ajuns in farmacie sa vad cat este .. Din cate stiu ar trebui sa fie intre 10 si 20€ , 50 buc .
Daca mai aveti un pic de rabdare (pana in iunie cand vin acasa ) si gasesc aici la un pret bun .. va pot ajuta eu , insa trebuie sa stiu ce fel de aparate aveti , deoarece difera .. Accu-Chek sunt 3 modele.. si nu cred ca se potrivesc intre ele.
Aparatul eu l-am luat cu 35 € acum 2 luni.
Pupici

Cand te apuca cheful de munca ,aseaza-te si asteapta sa-ti treaca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pyssy spune:

Aparatul si testele se dau gratuit aici , daca esti inregistrat ca diabetic ( de fapt tot ce e necesar pt un diabetic e gratis)insa in Romania m-am interesat pt mama .. si nu se dau .
De fapt tocmai am citit un anunt al Min. Sanatatii.. unde ziceu ca vor sa reduca medicamentele diabeticilor.. ca in ultimul timp sunt prea multi oameni bolnavi si ei trebuie sa restranga bugetul.
Sunt fenomenali...de parca oamenii ar vrea sa se imbolnaveasca

Cand te apuca cheful de munca ,aseaza-te si asteapta sa-ti treaca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acinorev spune:

n-am mai zis nimic cateva zile pentru ca m-am interesat ce fel de aparat foloseste. este vorba de GLUCOTREND 2.
ea mai folosea niste teste vizuale dar mi-a spus ca din cate stie, acestea nu se mai fabrica. daca are cineva dintr-astea, sunt foarte bune.
daca sunt ieftine in italia, pyssy, te rog frumos cumpara si iti dau banii fara probleme! (pentru aparatul mentionat mai sus)
multumesc frumos pentru ajutor!

Mergi la inceput