Mamici din Constanta (30)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Tot aici sunt......
Cristina, multumesc ca in loc sa dormi, ai stat cu mine pe messenger si m-ai in curajat!
Am citit despre oreion.... Din pacate, atunci cand ne-am vazut cu Bogdanel, era sigur contagios... iar noi urma sa facem vaccinul de abia la 1 an si 3 luni.... Asa ca si din punctul asta de vedere, numai linistita nu pot sa stau..... Acum poate ca Sebi o fi doar racit, nu stiu sa spun, pana nu-l vede dr, dar oricum, ne putem astepta si la oreion...... Cica incubatia dureaza intre 17 si 21 de zile.
Chiar am dat-o in bara........

Vic & Sebi (04.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Fetelor hai sa ne intalnim la 11 macar, ca al meu copil la 12.30 e deja la culcare!!!!!!!!!!!
Eu o sa vin singura ca sapt trecuta nu ne-am vazut decat doar cu Adinuza!!!! Noroc ca David are vaccinul la dotare...oricum cu tot cu vaccin a facut si rubeola...asa ca ....
Bunica mea care e profa, spunea ca e epidemie de oreion, majoritatea copiilor de la scoala au facut...
Roxa mergem azi dupa 14.00? Eu pot cam intre 14.00-16.00...apoi imi vine prietena bunicii sa o ajut la comp...

"O coardă prea întinsă se rupe, o coardă prea slabă nu vibrează așa cum trebuie. ."


Sinzi si David
David pe tractoras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Neatza!
Sa nu va suparati pe mine ca m-am cam plans azi-noapte! Noi suntem acum in asteptarea dr. De abia dupa ora 7 s-a mai linistit si Sebi, dar acum m-a luat pe mine oboseala si somnul.....

Vic & Sebi (04.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana spune:

Bună.
Noi suntem bine, vreau sa il dau pe Paul la gradinită la toamna si ii fac dosarul de inscriere. (va avea 3 ani si 2 luni in septembrie). In afara de cerere si o hârtie de la doctor mai trebuie ceva ? (cele care ati trecut prin asta).
Sper ca la grădi sa mănance si el mai cu spor luând exemplul altor copii. Si sper sa ia cât mai putine răceli.
Pupici tuturor mamicilor si copilasilor.


Oana si Paul (3 iulie 2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gen68 spune:

fetele, azi e ziua lui ione! (hi, hi, o dau in gat ca-i berbeaca ca si mine).
multa sanatate, fericire si viata lunga alaturi de cei dragi.



gen, mamica doar de marius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineatza!
Vic sa ne anunti cum e SEbi! multa santatae!
Ionela LA MULTI ANI!!!!
sa ti se indeplineasca toate dorintele, sa iti fie toti cei dragi sanatosi si sa iti aduca numai cbuurii!
Sanzi stai sa vorbesc cu mama si daca poate sta cu pitaku sa mergem la Malren iti dau un sms, da?
gagicutze si noi suntem matinali....ca la 12-12.30 mincam de prinz...asa ca poate ne vedem doar in "trecere".
Adinutza multa santatate piticilor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Intre timp a fost aici si d-na dr: se pare ca Sebi iar a racit si ii vom administra Sinupret, Augmentin si ceva anti-inflamator (cu paracetamol sau ibuprofen) + ser efedrinat (pana acum nu i-am mai pus picaturi din astea, ca nu ne dadea dr voie). In ceea ce priveste oreionul, va trebui sa urmarim daca apar semne, intre a 17-a si a 21-a zi de cand ne-am vazut cu "inculpatul". Cum ne-o fi norocul! Bine ca am fost preveniti!!! (Mai rau este ca trebuie sa stam departe de alti copii pana atunci.......)

Va pupam si va uram o zi frumoasa!

Vic & Sebi (04.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdala spune:

Mav imi pare rau ca sunteti bolnaviori. Sa va faceti bine cat mai curand, da?
Ionela si o in cinstea ta.
Rafaelanoastra este in vacanta deocamdata si sta cu bunica dar am vorbit aseara cu ea si ii este tare dor de noi, ca de altfel si noua. Este prea liniste in casa fara ea. Inca doua zile si o aducem acasa. Abia asteapta si ea sa mearga din nou la gradinita.
Multa sanatate lui sebi si tuturor bebitilor. Si mamicilor, bineinteles.


Mami Magda si scumpa Rafaela
noi

Sa lupti si sa cauti, sa gasesti si sa nu te lasi doborat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_smn spune:

Buna fetelor! Ce o avea Constanta de suntem atat de multi bolnavi? M-am saturat de raceala care nu mai trece. Cel mic are tot timpul nasul infundat, s-a saturat micutul de atatia muci. Am descoperit ce bun este balsamul Baby Wick, il mai desfunda si poate dormi.
Mav, imi pare rau de tine si de Sebi. Si noua ne- dat Augmentin, dar i-am amintit doctorului ca este alergic, data trecuta s-a umplut de pete de la Augmentin, asa ca mi-a dat Cefaclor, pe care de abia l-am gasit. Daca m-ati fi vazut marti cu copilul in brate alergand din farmacie in farmacie, el mucios, mie imi dadusera lacrimile de ciuda! Dar a trecut, acum m-am mai linistit! ERa sa dau intr-o depresie de toata frumusetea, asta mi-ar fi trebuit.
Adinutza, vrei sa spui ca si cu vaccin s-a imbolnavit? Chiar ca-ti vine sa te dai cu capul de pereti! Si la noi in bloc sunt multi cu oreion>
Marlen_b pentru dintisori ne-a recomandat cineva Planta gingival, sper ca la voi sa aiba efect, ca la noi nimic. Ti-am vazut puiul si pe tine. Sunteti tare frumosi.
Dana, ti-am vazut frumosul la botez. Sa-ti traiasca!

Cristina si bebelusul Mihaita (11.05.2004)
http://community.webshots.com/user/cristina_smn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

peste tot e epidemie, nu numai in cta...nu va trece decit cind se stinge focarul si vine vreema calda, cred ca in vreo 10 zile din pacate.
Adina, cind i-ai facut vaccinul contra oreionului? ca daca e facut in ultimele 20 de zile e foarte probabil sa nu se fi terminat procesul de imunizare.
ca sa va mai destindeti va invit sa vizionati ceva pozne noi: http://community.webshots.com/user/rocksy25
Sanzi din pacate azi nu poate mameza mea sa stea cu pitaku...o lasam pe alta data!

Mergi la inceput