Bebelusi de sept-oct 2004 (34)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorena_andreianu spune:

Gata vaccinul si masuratorile. Ce sa zic?! ca s-a pus pe plans de cum am inceput sa-i dau bluzita jos... parca stia ce-l asteapta. Si n-a inchis gura decat cand l-am luat in brate si atunci i-a facut vaccinul, alta nenorocire... Apoi a adormit in carucior in drum spre casa. Si mie mi se rupea inima.

Ne laudam si noi cu 8,200 kg si 69 cm. PC de 45 cm.

Si la noi sunt nopti cu mārāieli si ne tot streseaza dintii aia care nu mai dau o data!

De azi am inceput si noi cu legume (nici nu am asteptat sa treaca o zi dupa vizita la dr.). A papat vreo 2 lgt de cartofi... Mai mult am lins eu ca el...

Astea sunt vestile noastre.

Pupici, we placut si Paste Fericit celor care sarbatoresc! Ana_a, ce pregatesti?

si Miron Radu (06 oct. 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mina spune:

MI-a placut faza cu ora, nu observasem, mai Mihaela si Eliana, oare de aia intarzii eu de fiecare data ? Phiiiii, de acuma sa ma invat minte....

Ne-am intors de la vaccin, s-au produs niste urlete in momentul inserarii acului in picior (ca ma doare pe mine numa ce ma gandesc la cuvantu intepat,....) insa i=a trecut repede si s-a pus pe "vorbit" cu domnisoara asistenta. Vorbea asa, cu voce groasa, de parca o certa ca l-a "ranit". In rest toate bune, i-am pus un supozitor preventiv, am verificat daca nu-l dor intepaturile (nu-l dor) si acuma se joaca linistit in tzarc. Acusica se face ora mesei...

Hai va pup ca am ceva treaba, mai intru mai incolo.

Mina si
Matei-Costin, sensu'lu'viata lu'mami si tati
din:09.09.2004
http://community.webshots.com/user/vizigotu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniver31 spune:

Buna
I-am transmis prietenei mele ce mi-ati spus despre lamaie si va multumeste mult...asa ca ..ptr toate mamicile.
Herra in primul rand sa hidratezi foarte bine puiutul si pune-i sosetele cu otet(fac minuni)si supozitor novocalmin(trebuie 6 ore intre ele).
Mihaela imi pare rau de bebelina ta ca s-a lovit....si pupici ptr tine.Gata a trecut!!!!!!!!Este bine ca a ras.Imi este groaza cu Danny ca este asa de neastamparat si buni deabia il tine in brate.....sa speram ca o sa fie bine.
Danyce, drum bun si sa veniti cu bine.
Atunci cand puiuti vostri nu mananca si vor doar tzitzi ...ce face-ti?????
PASTE FERICIT celor care il sarbatoresc saptamana asta!

Acum va las ca o asteptam pe tanti cu lumina
Pupici si ave-ti grija de voi.



Oana si bubu mik Mihai Daniel(17 10 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Buna mamici!

Herra eu i-am dat la bazuc un supozitor intreg de Novocalmin si la 2 luni si acum la 4 luni(dupa vaccin), si aseara i-am pus jumate pentru dintzoc ca tare rau urla saracutul de el! Si a fost ok.....nu mi-a facut febra deloc!

Mcm eu l-am facut pe bazuc cu glicerina cu nistatin in gurita cand a avut candidoza si m-am facut si eu pe sani ca ma dureau ingrozitor la supt....Trebuie sa-ti pui pe un deget tifon si pe el pui glicerina (sau bicarbonat sol) si o freci fara mila pe limbuta si pe unde mai are ciupercuta. Nu-i nimic daca iese si un pic de sange, important e sa se curete chestia aia alba ca o pelicula!

Moss, Anielas am vazut si eu pozele voastre!Tare frumoase printese mai aveti!

Silvia bine ai venit si sa te simti bine alaturi de noi!

Multa bafta pentru vaccinul de azi la bebicii care il fac si sa fie fara dureri si fara febra!

Mihaela, bine ca n-a patit nimic pitica!
Cate kg are acum Alexia de nu o mai poti pune in port-bebe?Alesio are 8550gr si inca il transport in el....

Oana parca tu intrebai de lamaie......eu nu i-am dat niciodata la Alesio.Cand sughite il pun la san(dupa ce-l verific sa nu-i fie frig sau sa nu fie ud) si se linisteste dupa ce suge un pic!

Sa va zic si de noi: bazucu meu e asa agitat cum n-a fost niciodata! Cand ma apropii de el ma prinde de par, de fata, ma pitiga si ma musca!M-a si zgariat azi la ochi...!
De cand e shmecher ca are dintzoc e si raut de numa!

Paste fericit si de la noi pentru cei care-l sarbatoresc duminica!

Pupici.....mergem iarasi la plimbare......tura a doua(ca aici e cald)!


Ioana& Alesio, bāzucu lu' mami si bebelacu lu' tati(08.10.2004)http://alesio.shorturl.com/

---------------------------------------------------------------------------
When life gives you lemons, make a juice!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Roandre, bine ca n-a patit nimic Alexia. Of, ce ne asteapta, ce stam acuma numai cu ei in brate, dar de acum incolo....
De pus in portbebe ce sa zic, nu aveam alternativa si am sperat sa gasesc cosulet special. Am simtit ca e mult mai grea decat ultima data cand am dus-o asa, si v-am zis (cred), sunt taiata pe spate, zgariata de curele. De fapt nu sunt curele, sunt din acelasi material cu restul, efectiv nu stiu de unde zgarietura. Ca doar zice ca merge pana la 10 kg, si eu mai mult de 7500 nu-i dau. O sa vad miercuri la revizia de 6 luni ce dimensiuni are acum.
Ionela, sa stii ca e topit dupa ea si intr-adevar s-a schimbat soldatoiul. De fapt s-a schimbat doar cu ea, cu mine se poarta ca si inainte, nu se exteriorizeza, dar nu-mi pare rau. Ma multumesc ca isi exprima sentimentele fata de piticuta.
Herra, sper ca v-a trecut febra pana acum. Eu i-am dat picaturi de novocalmin, 7 cand avea 6500 g. Si sosete cu otet, dar udate in apa inainte. Apropo, Roandre, sa stii ca sosetele inmuiate numai in otet pot face arsura chimica pe pielea super sensibila a bebelusului.
Danyce, petrecere placuta in calatorie!



Cristina si Alexandra (30.09.2004)
cu printesa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

tot mai are...cam 37,9 - 38...a avut si 38,5.

sper sa se amelioreze pana la noapte; deocamdata l-am imbracat doar intr-un body fara maneca.


Good friends are like stars.........You don't always see them, but you know they are always there.

Cristina & Vlad (23 septembrie 2004)

me, my family and MY SON

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

herra, imi pare rau....dar cu dr. ai vorbit? Nu i-a scazut deloc de cand ai dat primul mesaj? Impacheteaza-l in prosop ud, la 37 de grade....Si cu debracatul, vezi sa nu transpire si sa dai in alte alea. De fapt eu acum nu mai pot fi obiectiva ca la mine nu mai e caldura si eu o imbrac ca e mare diferenta fata de cum era inainte in casa, plus ca stau cu caloriferul electric in prize....



Cristina si Alexandra (30.09.2004)
cu printesa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcm spune:

pufymic pe mine nu ma dor deloc sanii. Si nici daca o frec in gurita nu-i iese sange. Sa nu fie candida, ci altceva? Nici eu nu stiu ce sa zic. Eu n-am avut niciodata candida si nu stiu cum se manifesta.



Cristina, Christian si bebe Alexia Maria (DN 02.10.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Haideti sa va fac si sa mai radeti un pic, sper sa nu va fie scarba insa....dar nu cred.
Azi mi-a facut-o Alexandra, ma asteptam de mult sa o patesc...azi a fost ziua.
Dupa ce i-am dat sa pape la 10 asteptam sa se linisteasca un pic la burtica (daca o "manevrez" imediat dupa masa se uda toata la gat si nu as prididi sa o imbrac...) si la un moment dat o iau eu in brate si ma las pe spate pe canapea, cantand si dansand-o pe ea in aer. E, si uite cum am gustat eu din laptele ei involuntar....Ca mi-a varsat direct in gura....Tony era pe jos de ras si se oftica de mama focului ca erau acumulatorii la incarcat si nu a putut sa ma pozeze. Fata radea si ea fericita si ca ne vedea pe noi veseli si ca era eliberata la stomac, numai mie imi curgea branza din gura.
Concluzia mea: nasol gust are laptele asta, de creta...cah, cum l-or manca?



Cristina si Alexandra (30.09.2004)
cu printesa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Buna fetelor!
Am venit si noi de la plimbarica de 4 ore cu Gogo atarnata de o mana si carutul impins cu cealalta, deja am febra musculara .
Herra, cum mai e febra? Daca a scazut de la 38.5 la 37.9 e bine, tre' sa scada in continuare, sanatate!
Mihaela, bine ca e ok bebica! O sa intreb si eu ceva sperand sa fie numai alarma de mama obsedata: v-am povestit eu odata cum a cazut Gogo si cum a plans vreo 2 minute impreuna, apoi s-a inrosit partea dreapta a fruntii. Apoi a inceput sa rada si eu m-am linistit. Insa azi am vb cu o prietena si mi-a zis ca - Doamne fereste! - daca face un hematom nu se simte nimic.. si sa-i fac tomografie desi si asta nu prea e buna ca implica radiatii... si m-a pus rau pe ganduri.. Acum, si mie-mi spune mama ca mereu cadeam in cap din patut si sotul la fel... CE SA FAC? Ca m-a bagat la idei.. Sper sa fie doar paranoia mea!
Mcm si Gogo are candida de cateva zile (avea din plin cat era mica dar i-a trecut cu glicerina cu nistatin) si am dat-o dar nu se duce insa nu te speria ca le dam pana se duce de tot Nu are ce sa fie nu te necaji, o sa treaca!!!
Pupici ma duc ca plange gogo..iar!

Andreea si Uca-Uca (DN 10.10.2004, 00.25, 3.350kg, 49.5cm)
http://photos.yahoo.com/andreeaoracle
http://community.webshots.com/user/andreeaoracle

Mergi la inceput