Gradinita 271

Gradinita 271 | Autor: ilinca

Link direct la acest mesaj

Date bune sau rele depre aceasta gradinita stie cineva?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cl spune:

Este gradinita din Cotroceni, de pe Davilla? Am auzit ca sunt tot timpul copiii bolnavi acolo. Unii parinti sunt multumiti, altii si-au retras copiii. Stiu un tata care si-a retras fetita pentru ca si-a gasit-o transpirata, in curent, iar personalul comenta ceva de genul "legea selectiei naturale, care razista bine, care nu iarasi bine". Din intamplare ajunsese mai devreme sa-si ia copilul. Si-a explicat, in sfarsit de ce era tot timpul bolnava! A doua zi a retras-o! Dar am auzit si de parinti multumiti de aceasta gradinita. Eu insa nu am de gand sa-mi dau aici copilul.Am auzit ca o gradinita buna ar fi 150, dar are program scurt. Ce stiti de ea?
Claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilinca spune:

Multumesc de raspuns. Da era vorba despre gradinita de pe str. Davila.
La grdinita 150 am incercat si noi sa ne dam copilul dar nu am reusit. Directoarea nici macar nu a vrut sa stea de vorba cu noi! Secretara ne-a dat sa completam o cerere de inscrie si ne-a zis sa venim peste o luna sa vedem daca l-a primit. Evident ca nu l-a primit!
Probabil fiindca la una din intrebarile continute in formular nu am raspuns corespunzator si anume: " Cu ce va aduceti copilul la gradinita?"
Noi am zis ca il ducem cu autobuzul? Ce zici? Oare din acest motiv?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mja spune:

In mod sigur nu raspunsul cu autobuzul a contat ci faptul ca ai uitat sa pui !!!plicul!!! in interiorul cererii (cu formularul indoit ca sa nu se vada).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

In mod sigur nu ati fost primiti din cauza plicului. Eu incerc sa intru acolo cu o pila. Speram sa mearga. Si la gradinita 271 am auzit ca trebuie sa mergi tot timpul cu "ceva" la directoare. Oricum, eu am trecut prin experienta neplacuta a gradinitelor particulare si prefer sa le dau ceva la doamne si sa aiba grija de el.
Claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns albinutza spune:

Ce lucruri bune stiti despre gradinita 150 ?
Noi santem in cautare de gradinita si as vrea sa stiu ca sa pot compara, nu neaparat sa venim acolo.
Chiar, in ce zona e ?
Succes la cautari !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilinca spune:

Pai, cum sa pun plicul daca nici macar nu a vrut sa stea de vorba?(mai cumparasem si flori!!!)
Dar daca as fi spus ca imi duc copilul cu un "gipan', cum ar zice copilul meu, poate alta ar fi fost situatia!
Asta e! Megem inainte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

Gradinita 150 este in zona Cotroceni, linga parcul de la Eroilor. Am auzit de ea ca ar fi o gradinita buna. Cunosc mamici multumite. Dar pana nu te izbesti de niste lucruri nu ai de unde sa stii. Patania ta Ilinca este similara, oarecum, ca a mea. Primavara trecuta faceam un tur al gradinitelor din zona, ca sa vedem conditiile in care traiau micutii. Am intrat in gradinita 271, neavand decat intentia unei vizite (auzisem de aceasta gradinita doar ca copiii sunt vesnic bolnavi, mai mult acasa decat la gradinita). Am fost poftiti la doamna directoare, care din cadrul usii ne-a spus "nu avem locuri"! Nu a intrebat cati ani are copilul, pentru ce grupa am fi interesati, nimic...Mai ales ca Alex al meu era atunci de grupa mica. Mi-a fost sila si-am iesit. Insa am invatat un lucru: cand ma voi hotari pentru o gradinita de stat voi apela la o pila.
Claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

Era sa uit, Ilinca! Noi am fii raspuns la intrebarea asta "pe jos", deoarece stam destul de aproape. De noi ar fi spus probabil ca suntem prea saraci sa ne permitem un bilet de autobuz si ne-ar fi refuzat din start!
Claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilinca spune:

Nu. Pe voi v-ar fi primit, caci alta intrebare , tot din acel formular era: 'la ce gradinita sunteti arondati?" (sau cam asa ceva )si daca zici ca stati aproape poate ati fi avut noroc!

Mergi la inceput