idei practice

idei practice | Autor: lizuca

Link direct la acest mesaj

Ce-ar fi sa infiintam o rubrica de idei practice? Era undeva pe-aci - da' nu-l mai gasesc - un subiect despre cutiile cu jucarii impodobite cu autocolant si cu ocazia asta am vrut sa-mi declar si eu pasiunea pentru folia asta extraordinara, care se aplica cu succes practic pe orice suprafata plana si uscata (lemn, melamina, perete, sticla, tabla etc) si se intretine extrem de usor. Poate fi transparent, cu modele de vitralii (pentru geamuri) sau în culori diverse, imitind diferite materiale (marmura, lemn, piatra, pluta si cite si mai cite)
Iata ce se mai poate face cu el (va povestesc din ce-am facut, am vazut sau am auzit): o usha banala (cea de la intrare, de pilda) poate deveni una impresionanta daca ii pui autocolant ce imita lemnul de orice esenta. Poti tapeta bucataria - in doar citeva ore - cu autocolant ce imita faianta. Poti imbraca rafturile (de dulapuri, de debara s.a.) sau blatul unei mese deteriorate. Poti face tot felul de suporturi (pentru creioane, pentru maruntisuri) imbracind in folie colorata niste cutii goale de bere, de pilda. Copertile vechi (ale unui atlas sau dictionar) arata ca noi dupa un „tratament” cu folia-minune.


mami & BB alisia (5 luni)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rodica spune:

buna ideea , continuati va rog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papy spune:

aham,buna idee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobita spune:

O idee, pentru fetele care aveti parchet si copilasi nestimparati, eu mi-am scos covorul, si am lasat parchetul gol (parchet lacuit).
Si uite asa am scapat de o gramada de munca cind curatam covorul. Acum fac curatenie mult mai rapid.

Sa fim fericite
http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=224&cid=229

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliacm spune:

Buna idee lizuca. Pune-o la Sugestii s-o vada adminu'
Eu sunt mare amatoare de idei practice de decoratiuni, improvizatii, constructii mici etc.

Mergi la inceput