Bebelusi de iulie-august 2004 (54)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Doamna Bibi spune:

Olivia,nasoala treaba cu cardul,poti avea niste surprize...stii cum pot lua codul ca am vazut la tv (bineinteles ca tot ramani erau,pe undeva prin Canada daca nu ma insel),stateau in spate la bancomat si filmau pin-ul si apoi isi faceau de cap. Eu am ramas socata ca la un supermarket nu m-a mai pus sa tastez pin-ul,am intrebat de ce si mi-au zis ca nu are nimic,ca stie banca ca sunt solvabila....
Ema,s-ar putea sa fie reactie de la antibiotic,Bogdan a facut asa ceva,sau ar putea fi rubeola (daca sunt bubite mici rosii si multe),Bogdan a facut si asta si tine doar 3 zile.Pune-i paracetamol sa-i scada febra.
Anca,de la dinti nu poate avea temperatura asa mare,vezi sa nu aiba rosu in gat.Da-i intai paracetamol (Calpol sirop sau Eferalgan supozitoare)sa-i scada febra si daca nu trece si nu trece nicicum abia apoi pe antibiotic (eu oricum sunt contra antibiotic,decat in ultima instanta ca sunt patita rau...).
Roxana,spor la cumparaturi- maaaama,ce as mai da si eu o raita prin magazine sa casc ochii,la mine e remediu antistres,dar cam bate vantu' pe la mine acum...deh,am depasit cu mult bugetul pentru casa si strang cureaua.
Se pare ca voi avea destule vecine mamici prin zona,abia astept sa facem gasca. Eu cred ca ma mut dupa jumatatea lui mai,asa ca mai dureaza putin (acte,amenajari etc etc).Eu o sa incep in mai si munca asa ca ne vedem pe seara sau in weekend.
Andreea,ai flacau mare nu gluma,e un scump!
Eu nu stiu ce sa ma mai fac cu vaccinurile astea,de nu le-am amanat de nu mai stiu nici eu,acum asta de 6 luni cred ca-l fac la 8 luni,ca pana nu-i trece burtica nu-i fac nici moarta sa-l dau peste cap din nou.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEABANICA spune:

Neata!
Grea zi ieri,curatenie,musafiri,bb pe langa mine....a trecut.Nu stiu cum sunteti voi,dar eu dupa cate o zi asa,cand ma asez in pat,imi dau seama ca am fost ca un robotel.
Si pitica mea a inceput sa fie din ce in ce mai matinala,nu mai doarme decat o data pe zi,de pe la 10.30-12.30,13 si atat,noaptea inca se trezeste pt titi,cred ca s-a obisnuit asaspre disperarea mea.Ma intreb ce va fi cand n-o mai fi titi,ca laptele praf nu-i place.Ma rog la Dumnezeu sa am titi pana la un an,ca apoi e mai usor.
Inca nu avem nici un dinte,dar cum v-am mai spus se vad ff bine sub gingie.Cred ca o sa am un iepuras cu strungareata,din ce vad eu.

Sa nu uit,Alexandru si toti bb-eii care implinesc lunile azi.
Am uitat sa va spun,tanti care a fost ieri la noi e gravida si asa m-a cuprins o nostalgie,parca-as mai vrea si eu.

Pupi.

Andreea mami de ingeras Alexia Elena
http://community.webshots.com/user/andreeabanica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doamna Bibi spune:

Referior la peste destul de complicat sa gasesti peste cu adevarat proaspat,asa ca mai bine cumpara congelat,preferabil peste alb (salau,cod,merluciu etc).Nu stiu ce sa zic de crap viu,asa esti sigura ca e chiar proaspat,da' nu stiu daca se da,sa vedem ce zic si alte mamici.

Simona,mi se pare cam mare temperatura sa fie doar de la dinti,in gat s-a uitat,nu are rosu? Nu-l scoate afara mai bine. Sa nu fie Doamne fereste vreo viroza ca bantuie acum o nefericire din asta,ati vazut ca multe spitale au intrat deja in carantina. Mie doctorul mi-a zis ca de la dinti poate trece de 37,da' nu mai mult.

Eu nu ma mai duc cu copilul in parc ca sunt multi copii si mi-e frica sa nu ia ceva din aer,merg cu el pe strazi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEABANICA spune:

Of,of,ca nu se mai termina odata cu virozele,racelile si gripele astea.

Andreea mami de ingeras Alexia Elena
http://community.webshots.com/user/andreeabanica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

Buna mamici, bebici !

Am cititin fuga, ca mai nou Danut e indispus destul de des, acu am venit de afara, a dormit o ora si merg sa-i gatesc.

Eu stiu ca crapul e gras, nu se de decat dupa 2 ani. Pastrav, stiuca, cod, merluciu, salau- da, insa atentie la oase la pestii de apa dulce si nu numai

Lui Danut i-au iesit niste punctulete rosii pe tampla si se inrosesc se dezrosesc, pana raman ca niste mici cosulete, nu stiu de la ce sunt, n-a ppat nimic nou si nici n-am observat pe corp sa aiba, as putea sa-l dau cu ceva mai eficient in afara de NIVEA ?

e posibil sa se produca o hiperproteinizare daca papa zilnic branza si carne ?

gata, fug la bucatarie
pupi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEABANICA spune:

Da si eu stiu ca nu se da crap decat dupa 2 ani(prea gras);noi cred ca o sa asteptam pana se duce tati la pescuit,ca sa fim siguri ca e proaspat,proaspat


Andreea mami de ingeras Alexia Elena
http://community.webshots.com/user/andreeabanica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roller025 spune:

Am bona, am bona!! Sa vedem cum ne-om intelege, da' mie imi place...

Mey, io cred ca lu' Vicu ii ies dintii. Ca face kk moale de fro 2 zile (de s-a speriat rau de tot tati) si azi noapte n-a vrut sa doarma la el in patut decat dupa ce a adormit profund la mine in brate. Cred ca eram buna de filmat: de obosita ce eram am adormit in fund pe canapeaua de la bebe din camera si m-am trezit ca imi era cald. Se cuibarise 'mnealui mai bine in bratele mele...

Ema, sanatate lui Ricardo. Daca e boala a copilariei io zic ca e mai bine sa le faca acuma. Io le-am facut pe toate la maturitate ...

Nicole, vrei sa ma ajungi in greutate? O sa iti pui dup'aia si tu caramizi in buzunare sa nu te ia vantu'...

Roxa, spor la cumparaturi!

Andreea, sar'na de sfaturi! Si spor la trebi!

Pupe!

Dana si Victor Mihai (10.07.2004)pozici mai vechi si mai noi
altele, daca nu v-ati saturat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rain spune:

Simo, imi pare rau ca nu ajungeti ...poate veniti maine, pupacim pe Luca cel frumos si cuminte !
(fac o paranteza ca sa-i parasc pe pitici...cand sintem in parc daca incepe unul sa maraie incep toti trei, zici ca-i la spectacol, dar numai ai nostri fac asa, stiu sa comunice intre ei )

Danule, nu crez ca te ajung, ca io daca ajung la 49 ma opresc ...zic io, cu toate ca si acum la 52 de kile zic uneori ca sint grasa !
ce ma bucur ca ai gasit bona ...s-o stapaniti sanatosi si sa aiba grija de Vic asa cum trebuie! nici voi nu aveti dinti ?

Monica, felicitari pentru apartament, sa fiti sanatosi si sa aveti numai momente de bucurie in noua casuta, eu ma bucur tare mult ca sinteti si voi aproape de noi in acest cartier select, sa stii ca sintem multe ...io, Adina, Simona, Carmen (vazui azi ca sta pe aici), Anka77 (care n-a mai dat un semn de viata de mult)!

Lia, n-are bre nimic, lasa ca asa cum i-au aparut asa ii vor dispare, si sigur nu-i de la carne si branza ...ca doar asta trebuie sa manance in fiecare zi!

Marcela, hai ca-ti tin pumnii sa ajungi la cate kile vrei tu, am vazut-o pe Alexandra si inca o data iti spun ca e pacat sa nu pozeze in reviste, trebuie sa mergeti la un casting, da?

Mitzu, aveti grija ca acum ei pun mana pe orice, si doamne fereste sa rastoarne vreun vas de ceramica, stati cu ochii pe el si ridicati totul cat mai sus, acum intram in priza ca nu mai au stare si vor sa vada totul, sa atinga totul!

Andreea, si io mai vreau burtica, asa de frumoasa a fost perioada aceea, azi cautam niste hartii si am dat iarasi peste dosarul din perioada sarcinii si i-am spus moatei ca anul trecut pe vremea asta avea 400 g ...rade, ce stie ea !

hai ca va pupacim, dupa ce mananca moata o luam din loc ...spre parc cu piticii, e asa cald si frumos!

uitam, mai avem si noi o poza ...una singura, cu asa zisul premergator!
http://community.webshots.com/photo/284845332/302532297JAeHlo

Nicole & Andreea Alexandra (26.07.2004)
Poze cu mamici, burtici, pitici, Andreea 1-4 luni
Andreea de la 4 luni
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40285" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

hello, am int5rat si eu sa imi trag sufletul.
frumoaselor hihihi n-am fost la shopping ptr mine...as fi vrut eu!!!! am fost la piatza, supermarket, din astea...ca doar fac pregatiri de paste.
Lia nu exista prea multe proteine intr-o bucatica de carne/peste/ou pe zi si o lingura de branza de vaci. doar nu ii dau cu kilogramele.
Pestele congelat este mai sigur, daca nu aveti sursa de peste proaspat. eu i-am luat fileuri de cod rosu (fara piele si fara oase), sunt mici si ii dau unul pe zi. dezghetat si fiert 5 minute in apa clocotind. il desfac cu degetele ca sa elimin si orice urma de os si nici nu il mai pasez cu mincare, ca sa simta bucatele mici si moi.
gata...pauza s-a incheiat.
pupi tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_s spune:

Dana felicitari pentru bona, sper sa iti fie bine cu ea si sa va intelegeti bine


Andreea si Matei zambaretzu'

http://community.webshots.com/user/andreea_ciontu
Povestea nasterii: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43944

Mergi la inceput