copii-balante

copii-balante | Autor: Daisy

Link direct la acest mesaj

exista pe aici?

Incep eu: Daisy cu fetita Andreea - 3 oct.2002

Cea care spera

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Emi si mami spune:

Raluca, cu Emi (Maria-Emilia), 24.09.2003.

Stie cineva bebei Scorpion ? Bb2 o sa fie in zodia asta. Cum sunt ?
Ca deja stim ca Balanticile sunt niste ingerasi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adivio spune:

Hop si eu cu o balanta nazdravana, foarte - Ioana 10 oct 2000.

Adivio&Ioana-nazdravana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daisy spune:



Copilul din zodia BALANTA
"Se va distinge încă din copilărie prin inteligenta si ideile sale mai mult decât originale. Va încerca să pună în aplicare diversele sale “inventii” una mai năstrusnică decât alta, preferând să descopere lucruri noi decât să-si piardă timpul cu fleacuri. Părintii ar trebui să tină cont că este recomandabil să-si educe copilul Balantă fără a se recurge la clasica “altoire”. Nu suportă să fie umilit si dacă acest lucru se întâmplă totusi, se transformă fie într-un copil retras, închis în sine, considerând în sinea lui că a fost pedepsit pe nedrept, fie într-un rebel fără cauză. În majoritatea cazurilor este un copil ascultător, disciplinat si de aceea trebuie discutat cu el, ca si cu un adult pentru că este un foarte inteligent si întelege ceea ce doresc părintii de la el. Nu agrează corectiile fizice sau pedepsele chiar si atunci când a fost obraznic si dacă este pedepsit, va răspunde prin încăpătânare, considerând că nu a fost tratat cum merita. Plin de entuziasm, fermecător până si în răspunsurile impertinente pe care obiceiul să le mai dea, copilul Balantă stie să-i cucerească pe adulti cu farmecul si inteligenta pe care le are."

Se potriveste?


Cea care spera

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

Draga Daisy,

Si eu sunt nascuta pe 3 octombrie si sunt cu exact 30 ani mai mare ca fetita ta deci am fost copil Balanta.

Mare parte din articolul ala s-a cam potrivit la mine .


Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Si eu am o minune nascuta sub aceasta zodie: Andra-Maria 29.09.2003
Asteptam sa mai creasca sa ne dam seama de adevaratul ei caracter. Deocamdata doar tzipa si se tranteshte cand ceva nu-i convine.


Liliana& Andra-Maria

poze Andra Ghiberdica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daneza 13 spune:

Si nazdravanul meu tot Balanta - 25.09.2003.

Dana lui Tody(25.09.2003) si cu in burtica
http://community.webshots.com/user/daneza13

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daisy spune:

SA NE TRAIASCA BALANTELE!!!!
Asteptam si alte mamici sa-i inscrie pe micuti.

Cea care spera

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emi si mami spune:

Da, la noi se potriveste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Si eu cu Alexandra - 30 sept.2004. Suntem prea mici ca sa ni se vada caracterul, deocamdata suntem in faza de alint.



Cristina si Alexandra (30.09.2004)
cu printesa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilach spune:

Wow...se potriveste ...Laura e nascuta pe 26.09.
Inteligenta si impertinenta in acelasi timp dulceata din ochi si zimbetul pe buze orice spune.
Acum daca intradevar este pedepsita se comporta cum ai descris...adevarul e ca nu prea pot sa-mi permit sa ma supar pe ea si sa o pedepsesc...numai cind vad inocenta ...ma topesc insa incerc sa-i arat ca exista limita la ce ii permit.

"Un sfirsit e un inceput..."

ella&com.

Mergi la inceput