Perle d`ale socrilor

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bruxinha spune:

Kokolina, asta e de pus in rama.
Perla.
Da' si soacra. Si anume prinsa bine in pioneze
Pupaturi.


Our lives begin to end the day we become silent about the things that matter.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Viovio spune:

Si a mea scoate perle,dar numai cind suntem singure,sau de fata cu mama mea ca,in rest,e cea mai buna de pe pamint(daca sunt altii de fata).
Exemple...
I-a zis mamei in ziua nuntii(pe care am facut-o la 3 ani dupa ce ne mutasem impreuna):"nu stiu de ce se casatoresc ca oricum se vor desparti si isi mai chieltuie si baiatul banii degeaba."
Cind a aflat ca sunt insarcinata a zis:"eu pina nu vad nu cred"
Are o idee fixa ca barbatul are voie sa te insele pentru ca e barbat.(abia astept sa vad cum o sa gindeasca dupa ce se va casatorii cumnata mea)
Cind sotul meu a fost plecat din tara i-a scris sa-i spuna ca mi-am cumparat chiloti(pardon!)de c... si cred ca i-a cazut fata cind ei i-a spus ca sunt cumparati de el,ca lui asa ii plac.
Si mai am dar plinge bb.Vi le spun mai tirziu.

Violeta mami de printesa Cristiana Bianca
http://pg.photos.yahoo.com/ph/violeta_avon/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela2004 spune:

Hai ca m-ati amuzat...vad ca sunt multe "soacre tari"...si eu credeam ca sunt singura care am asa ceva..Pai la mine cand i-a spus baiatul ca se insoara..ea a intrebat: dar ce e insarcinata?
Si una si mai tare...de 9 luni suntem casatoriti si normal am luat numele de familie...De 1 martie eram in bucatarie si primesc un mesaj pe tel: "La multi ani d-nei Pop..o primavara frumoasa...", mesaj de la un prieten al familiei....si l-am citit cu voce tare...iar soacra deodata s-a bucurat si a spus.."Dar de unde stie ca sunt la voi? Spune-i ca-i multumesc"......iar eu m-am uitat la sotul meu si m-a pufnit rasul si i-am spus ca mesajul imi era adresat mie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristiama spune:

Si eu care credem ca detin recordul in materie de perle.
Ne luam noi apartament si tel sotului
- mama, o sa muriti de frig
- mama o sa muriti de cald ca fi-miu nu e invatat asa ca tine
asta pt ca ap e la et 10.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka-maria spune:

El: "Iubito, hai acasa la noi ca s-a facut tarziu"
Socrela, indignata: "Da' de cand e aia casa ta?!!"
Era vorba de garsoniera unde locuiam impreuna de cateva luni.

Eu, suparata: "Io nu vreau lautari la nunta"
Socru-miu, indignat "Nunta pe care o vrei tu s-o faci copiilor tai!!!"

just me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredanap spune:

aoleeeeu am si eu de-a perle din astea pretioase spuse de socrela
prima:dupa ce ne-am casatorit am stat cu ei o perioada iar cand nu am mai suportat pt ca era tot timpul in gura noastra i-am spus sotului sa mergem sa stam cu mama mea si sora mea si a fost de acord.in timp ce ne faceam bagajele socrela mea draga zice:catalin nu am stiut ca am avut baiat de maritat(adica se poarta ca o ia o pauzare)
alta:am ramas insarcinata dupa 5 ani de casnicie pt ca asa am vrut iar cand i-am anuntat si pe ei ,ea zice:vai ma intreba lumea de ce nu faceti copii si le-am zis ca nu va da dumnezeu(nici in ziua de azi nu crede ca asta a fost alegerea noastra)
alta:eram in luna 6 ,ei erau in vizita la noi si imi rog sotul sa spele vasele iar ea atunci nu zice nimic dar la cateva zile imi zice"cum crezi ca m-am simtit eu ca mama sa stiu ca baiatul meu spala vase
si lista ar putea continuaaaaaaa la infinit.dar ma opresc aici sa nu-mi stric ziua chiar de tot.
pupicei si soacre bune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmensilva spune:

Parca-s trase la xerox socrosheniile astea!Eu ma gandeam ca ceva nu e in regula cu mine,dar se pare ca se poate si mai rau!E distractiv subiectul asta,pacat ca nu pot sa-l vada si ele!Ce rautacioase sunteeeem!Si ce-mi placeeeeee!Tzinetzi-o tot asa fetelor,fitzi rele! Sa ne mai descarcam si noi putzin ca ajungem la balamuc cu asemenea exemplare pe linga noi!
Putzine sunt cele care au soacre -model,dar cred ca alea stiu sa joace teatru bine, tare ciudat suna cand zici "soacra buna".Eu una nu cred ca exista asa ceva!
Pupici si avetzi grija ce facetzi cu socrosheniile sa nu ajungetzi la sau!

Carmen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliana spune:

Hai si eu!:) Dupa zile interminabile de vizita si viata amara vine la mine in camera si imi zice: auzi, fetito, imi vine sa te plesnesc acuuuum" si facea asa cu palma de parca era gata gata sa treaca la actiune. A avut noroc ca sint o doamna, ca daca ii dadeam un sut, se ducea de-a berbeleacul pe scari:). Iese din camera si reintra dupa citeva minute. Din usa imi zice "am venit sa iti spun sa ma pupi in fund". Ei, de atunci i-am dat delete din viata mea.

Inca una: stateam de vorba cu sor'mea la tel. care ma intreaba daca mai vreau un bebe. Ii zic ca da si apoi aud comentariul socrului "sa faca altii, nu tu"

poze 1,poze 2,poze 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sigrid26 spune:

Dupa vreo 9 ani de prietenie cu sotzul meu ne mutam impreuna si a mea soacra zice "mai mama da tu ai venit sa ma intrebi daca il las sa se mute cu tine, era cazul sa treci sa ne ceri acordul "
Ne casatorim dupa 10 ani de prietenie si cand anuntam socrii, amandoi in cor "asa de repede???....noi nu ne asteptam si nu suntem pregatiti, poate mai amanati si voi ca e prea repede".
Ne certam , eu ii reprosam ca nu ma poate suferi din mom cand m a vazut prima oara , ea zice"pai crezi ca daca nu te sufeream te mai maritai , daca nu eram eu de acord nu te lua fiul meu de nevasta"
La nasterea fetitei noastre(o nastere fff grea) ii spun sotzului sa mai ramana cu mine ca nu ma simt bine si soacra"mai mama e obosit ,cum ii ceri tu sa ramana cu tine?(si eu eram de vreo 14 ore in travaliu si nascusem o fata de 4kg)
Si inca pe alea cele mai tari nu le am zis.


Mamica de printesa de 3 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bruxinha spune:

Mi-am mai adus aminte una. Am stat o perioada la ea, ca era singura, murise socru-meu (un tip de zahar, D-zeu sa-l odihneasca), si dupa ce si-a dat ea arama pe fatza, si au inceput altercatiile, chema vecinele de pe strada, sa le arate ca lasasem o ceasca de cafea nespalata. desi aveam bucatarii separate, iar ceasca era in chiuveta mea, in bucataria mea, care era in alta incapere, separat de ea.

Fetelor, ma ia cu racori, ca as si eu baiat, si o sa fiu soacra. Doamne, ma-ntreb, la fel de scarnavie o sa fiu?

Our lives begin to end the day we become silent about the things that matter.

Mergi la inceput