Perle d`ale socrilor

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Nadia ! Ma bucur sincer pt tine!
Socrii mei sunt tare de treaba, dar in schimb ma innebuneste mama!

Nu stiu ce sa mai fac, de cand am nascut (acum 2 luni jumatate) am stricat din ce in ce relatia cu ea In primele 2 saptamani m-a adus in pragul unei crize de nervi - nimic din ce faceam pt fetita nu era bine, critici, morale si reprosuri cat cuprinde, si mie si mai ales sotului meu, pe care nu l-a inghitit niciodata, desi suntem impreuna de mai bine de 7 ani.
De cate ori vorbeste foloseste numai un ton arogant (nici macar nu-si da seama ca jigneste numai prin ton) si deja mi-a ajuns. Pt ca am inceput sa o reped, a lasat-o mai moale, cred ca nu de alta, dar e topita dupa fetita, si-si da seama ca n-ar mai putea sa o vada.
Si imi pare tare rau, pt ca deja ma gandesc ca atunci cand nu o sa mai fie o sa ma dau cu capul de pereti ca nu m-am purtat mai frumos

Deci, se poate si asa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iselin spune:

Eu nu ma pot plange, am super-socrii, educati, civilizati, dar...povesti picante tot am:

1. Mama soacra tot trecand pe la noi probabil a vazut haine la uscat printre care si bikini, adica tanga. In doua zile imi face cadou o duzina de chiloti seriosi, albi, dantelati, dar marime ...ruseasca, care sa acopere tot. Explicatie: uite, cu astia nu se raceste. Ceilalti sunt periculosi.

2.La nunta aveam o rochie cu corset decoltata, cu umerii goi. Imi sugereaza destul de fin ca nu trebuie sa intru in biserica asa. E pacat, dumneaei fiind f credincioasa. Imi spune sa-mi cumpar un sal. De unde in ultimul ceas? Dar de dragul ei am gasit, si nu unul ieftin... Doar ca sotul meu nu m-a lasat sa intru acoperita asa in biserica, a zis ca strica tot farmecul nuntii si a aruncat salul cat colo in vazul lor.

3.Eu port fuste scurte si f scurte. Imi sta bine, inca mai am ce arata, asa era si natura job-ului. Intotdeauna mi-a placut sa fiu f eleganta. Si mama soacra imi zice ca ar fi bine sa ma imbrac mai...lung ca o sa racesc. De, eram femeie casatorita!

4.A vazut ca nu reuseste un an de zile sa-mi schimb stilul la fuste si bluze, de ziua mea mi-a facut cadoul doua compleuri/costume, marimea mea, material super bun, culoari elegante, doar ca fustele erau pana la genunchi si bluzele mai largi si fara decolteu. Eu am multumit si a doua zi am scurtat fustele si le-am stramtat, iar bluzele/sacourile nu am putut decat sa le cambrez pe talie. A fost tare, tare uimita cand m-a vazut cu ele!

5. Dar precizez ca tatalui socru ii placea f mult de mine asa. Eram fata frumoasa!

6.Nu am discutat niciodata subiectul SEX cu ei. Daca vreau sa scurtez o vizita spun ceva in trecere despre sau deschid subiect pe tema data!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Va ganditi, poate, ca numai mamele de baieti sunt soacre...acre.
Fosta mea soacra, la inceput, era cu ochii ca pe butelie pe mine. I se parea ca nu prea sunt bun de ceva, se uita in frigiderul meu si zicea ca-i cam gol, ca nu ma port prea atent cu fata ei...Odata, cand a venit in vizita (nu este din Bucuresti), am asteptat-o la gara, cu fica-sa, care nu avea cativa dinti din fata (era intr-o lucrare dentara). A ramas muta si cred ca si astazi nu-i convinsa ca nu eu sunt autorul...Dupa ani, cand am inceput sa fiu "cineva", am devenit brusc baiat bun.
Astazi, dupa ce am divortat, ii spune fetei noastre (care sta cu mine) ca ma-sa nu a mai putut rabda bataile si a trebuit sa divorteze iar eu i-am luat fata de la san cu forta si cu amenintari!

http://community.webshots.com/user/tora97

Mergi la inceput