Perle d`ale socrilor

Perle d`ale socrilor | Autor: Ina82

Link direct la acest mesaj

Ia hai adunarea aici si imprastiati cele mai colorate perle pe care le-ati auzit de la socrii.
Io am asa de multe ca nu mi-ar ajunge o zi intreaga sa le impartasesc.
Hai sa dau nise ex.
Auzi draguta....eu chiar cred ca bunul D-zeu nu e ca tu si (sotul) sa fiti impreuna!!!
Alta:Vezi sa ai grija de copilul meu....sex de 2-3 ori pe zi ca daca nu o sa apuce sa se uita dupa altele.
Inca una:Asta e cind eram insarcinata in 9 luni, sotul meu are in alt oras in delegatie....ramanea ca daca intru in labor il sun si vine imediat acasa.Ea imi spune...auzi...am sa-i spun la (sotul) sa nu vina daca intri in labor seara ca e periculos sa conduci noaptea...
Ce mai....vrajitoare.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ina82 spune:

Mda....85 de vizionari si nici un raspuns.Ma bucur ca toti aveti socrii model

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bic spune:

stai ca se face ziua in Romania si o sa primesti raspunsuri. Sau poate, ca nu, ca o sa fie simbata.
A fost un untreg thread pe tema soacrei in special. Asa ca cine a vrut sa-si verse of-ul a facut-o deja.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luana spune:

la perlele socrilor mei ma apuca plansul, asa ca nu vreau sa ma intristez
si apoi nici ala micu' (din burtica) nu vreau sa aiba resentimente fata de bunici, ca el e destept si intelege tot, imbratisa-l-ar mama pe el!

ai mei au un umor prea negru pentru gustul meu

da' niciodata nu ne-am certat, ca eu mi's bine-crescuta si mama m-a rugat sa nu o fac de ras in lume

astept cu interes istoriile altora!

pe curand!

L.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariamunteanu spune:

Eu n-am soacra ca a murit saraca de tanara, iar socrul nu se baga intre noi si e in general ok, dar in rest ne face uneori ba sa radem ba sa ne luam cu mainile de cap. Parca el ar fi copilul si sotul meu tatal. Ma gandesc si poate-.mi aduc aminte.
Ina, mi-a placut aia cu 2-3 ori sex pe zi.
Astept si alte perle ca-i haios subiectul.

Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yasmin spune:

soacra-mea: ce treaba are el sa schimbe scutecul? el e barbat!!
(mentionez ca orhan tocmai era cu scutecul in mana gata sa ia taurul de coarne, dar din clipa aceea si pana in ziua de azi cand asli are 19 luni, nu a schimbat o singura data scutecul!!!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Socrii mei au doi baieti, iar intr-o discutie despre bani soacra-mea a spus: pt. baieti nu e nevoie de cadouri pt zile de nastere dar pt voi( nurori ) TREBUIE !!! Decat din obligatie si nu din placere mai bine lipsa nu???

Monica
http://community.webshots.com/user/maraki36

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Ca sa nu ramai fara raspunsuri eu pot sa zic ca am niste sokrii cumsecade, in general, DAR la capitolul copil, ma scot uneori din sarite cu raspunsuri de genul: "deh, mama, pe vremea mea nu era asa..." atunci cand incerc cu frumosul sa le explic cum se face biberonul, sau cum se incalzeste papa la microunde si altele.
Si mai si ma enerveaza cand ii spun soakra-mii ce sa-i dea sa manince si zice "da,da" ca si cum ar retine sau ar intelege, dar dupa 10 minute ma intreaba din nou...

In rest, slava Domnului, nu se baga in casnicia noastra si nici in alte chestiuni care ne privesc doar pe noi (nici nu-mi imaginez cum ar fi sa-si dea cu parerea despre viata intima sau despre bani, pffff, cred ca as ramine muta la prima de-asta!).

Dar stiu cum e sa ai pe cap o skorpie caci am patit-o cu mama ex-friendului meu, Dumnezeu s-o ierte, care de posesiva si geloasa ce era, ne facea viatza amara, de aceea nici nu am mai ramas cu el intr-un final. Ce sa mai zic, ca de nebuna ce era si-a luat si zilele...fiindca fii-su avea si el ca omu' o alta relatie, contra careia bineinteles ca era maica-sa, si vazand ca de data asta nu reuseste nici in ani de zile sa-i desparta, probabil a cedat nervos si a facut gestul asta.



"Prietenii sunt aceia care te iubesc chiar si atunci cand te cunosc"

Dana mama lu'Radu Stefan (Fecioras de 2003)

Radu cel bun si blind si dulce si frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica dulce spune:

dana..pai asta-i mama soacrelor!!!


Nu serios,chiar s-a sinucis???
Dumnezeu s-o ierte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aalina spune:

Hai sa imi stric ziua.

Cea mai tare ramane faza din dimineata nuntii cand stateam sa imi beau cafeaua la ai mei acasa si imi spune soacra-mea pe un ton de poveste: "Stii...mama intelegi ca nu ma pot bucura de nunta asta" .

A doua e reactia socrului meu la aflarea vestii ca asteptam un bb. La 9 dimineata cand am ajuns la ei i-am spus soacra-mii si seara la 22 socrul inca nu aflase. Iar cand sotul meu i-a spus a raspuns "Serios?". Si atat am auzit legat de subiect pana cand a avut copilul meu un an si doua luni si s-a indurat soacra-mea sa vina in vizita sa il vada prima data.

Restul perlelor sunt istorie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Soacra-mea dupa ce am stat la ea 3 luni la inceputul casniciei, cand am anuntat-o ca ne-am gasit casa si ne mutam a plans de mama focului ca-i pleaca baiatul( sotul meu avea 30 de ani pe atunci )

Monica
http://community.webshots.com/user/maraki36

Mergi la inceput