Mamici din Constanta(29)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

acum am venit si noi de la rubedenii...cu burtile pline si umflati...
mav...eu una nu cred in prostii de genul cu pozele...bineinteles ca nu incarc poze nud cu copilul meu, da mi se pare o aberatie sa spui ca ii deoache cineva, sau alte tampenii...

"O coardă prea întinsă se rupe, o coardă prea slabă nu vibrează așa cum trebuie. ."


Sinzi si David
David la 2 ani si petrecerea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_smn spune:

Buna, fetelor! Cateva zile nu am avut net, nu a mai mers calculatorul. Nu se mai deschidea nici un fisier, mai ales ca lucrez acasa si aveam nevoie urgenta de el. Am asteptat sa vina sotul, eu nu mai stiam ce sa ii mai fac si acum merge. Contactasem cativa virusi, desi avem un antivirus care se actualizeaza zilnic.
Mav am citit despre poze, chiar vroiam sa-mi fac azi album, dar m-am razgandit, mai astept sa citesc si alte pareri.
Dady68 m-am cutremurat cand am citit ce ai scris. Bine ca cea mica si-a revenit, mai ales ca si al meu a cazut ieri cu capul de gresie. Era pe marginea premergatorului, a alunecat si am auzit o pocnitura - cazuse; a plans imediat si dupa o portie de tzitzi a si uitat. L-am luat cu noi la curatenie in noua locuinta, nu aveam cu cine sa-l las acasa, si s-a cam plictisit vazandu-ne pe amandoi cum frecam incontinuu parchetul. A pierit din raza mea vizuala si atunci s-a intamplat.
Adinutza nasol cu inundatia, mai ales cand stiu cu ce eforturi iti aranjezi casa. Doar cei mici sa nu aiba de suferit din cauza umezelii.
Va pupam!

Cristina si bebelusul Mihaita (11.05.2004)
http://community.webshots.com/user/cristina_smn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Buna ziua si de la noi!

Daca mai aveti informatii despre gradinite pt. pitici f. mici , le astept. Stiu, ca teoretic, nu primesc decat copii peste 3 ani, cel putin cele de stat. Crese particulare nu sunt. Sau e doar Big Ben-ul, parca auzisem o reclama. Parca nu as vrea totusi cresa. Am inteles ca sunt niste crese de stat renovate. Stiti care sunt?

Zona nu este f. importanta, ca nu locuiesc in Constanta, dar eu o sa lucrez la intoarcere, probabil in zona Pescarie iar Doru are biroul pe la Ciresica. Noi oricum strabatem tot orasul de acasa la serviciu. Roxana, unde e gradinita aia la Delfinariu?

Azi merg la dr. si abia astept sa mai vad ce face bb.

Va pup,
Cornelia (31 sapt.) si Mariuta (2 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Cornelia, mi-a spus o cunostinta(nu garantez daca nu e adevarat) ca gradinita din parcul Tabacariei mai ia copii sub 3 ani. Dar inscrierile se fac foarte devreme, adica ai putea de acum sa te interesezi.
Mariuca va avea 2,2 ani in spet, nu? Nu stiu daca totusi iau copii asa mici. La mine la gradinita, prima conditie este sa aiba 3 ani (se fac si mici excepti, dar nu asa mici) sa manance singuri si sa foloseasca wc...

"O coardă prea întinsă se rupe, o coardă prea slabă nu vibrează așa cum trebuie. ."


Sinzi si David
David la 2 ani si petrecerea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dragutzelor
Cornelia, gradinita respectiva este pe linga liceul energetic. ma interesez mai mult maine si te anunt, e ok? dau un sms
va pup pe toate si pe toti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

M-am intors de la medic. Ne-am facut mari! Bebe are 2 kg! Mi-a zis si medicul ceea ce simteam eu, ca am depasit perioada critica, totul este ok si ca nu crede ca o sa am surprize pana peste 4 saptamani cand vin iar la control. Starile mele de rau se datoreaza in special lipsei de calciu. Sper sa incep sa ma simt mai bine, mai ales ca lucrurile merg asa de bine pentru bebe.

Sper sa ajung sa vad 2-3 gradinite. Nu sunt sigura ca o sa reuseasca sa foloseasca Maria pana atunci wc-ul, dar om vedea. Am inceput sa o las ziua fara scutecel, dar nu pot sa spun ca lucrurile merg foarte bine . Oricum, sunt hotarata sa merg mai departe si poate reusim sa scapam de scutecel pana vine bb.

Roxana, multumesc. Nu e nici o graba.

Va pup,
Cornelia (31 sapt.) si Mariuta (2 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giana spune:

Caty,Tania am citit si eu ce ati patit cu puiutii vostri si m-a impresionat foarte mult puterea voastra de a trece peste.Eu in locul tau,Tania, ii saream in gat sotului.Dar dupa cum ai spus tu nu trebuie sa ne reprosam.Trebuie sa fim uniti.Stii,eu sunt o fire mai vulcanica poate din cauza varstei-21 neimpliniti- sau a zodiei-Taur...cine stie.Dar incerc sa ma abtin.Are sotul meu o rabdare...

Sa stiti ca daca nu va scriu eu asa de des va citesc mesajele si ma bucur sau ma intristez odata cu voi

Sunteti prietenele mele!


Giana 17s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ione spune:

Cornelia si noi ne gindeam sa dam fetele la gradinita, dar sti ca acolo copii trebuie se folosesca WC? Eu nu stiam. Cautam si noi o gradinita.

Numai bine.

Ionela, Maria & Elena 26 mai 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Galarina spune:

Buna dimineata!

Va anuntam ca de sambata (atunci a descoperit mami) Stefan are un dintisor. Fara plansete si maraieli. Pur si simplu a aparut.

Gata v-am dat vestea

Va pupam

Cristina si Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Galarina spune:

Buna dimineata!

Vrem sa va anuntam ca de sambata avem un dintishor!

Pupici la bebelushi!

Mergi la inceput