Cel mai bun barbat din lume

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns coriolan spune:

"Este clar aici ca-i vorba de un nene mai putin temperamental. Si cam nesigur pe el, din vreme ce are nevoie sa faca cit mai multe placeri ale celor din jur.
Or femeile, in ciuda pastilelor despre barbatul ideal, care nu le brutalizeaza, le vorbeste frumos etc. stiu INSTINCTIV ca asemenea gesturi ii afecteaza masculinitatea. Care e brutala, agresiva. Dar care atunci cind suna vreun vecin furios la usa, nu se face ca nu aude ori se piteste in debara.
Acest mic amanunt face ca nenumarate doamne sa prefere domni un pic mai frumosi ca dracul dar puternici fizic. Iar pe unele, satisfacute dupa tragerea liniei, sa lanseze cunoscuta: "Ma bate, dar e barbatul meu".

"

Mircea42 a zis foarte bine .. oricum timpul nu e pierdut si nu aduce anul ce aduce ceasul .. iar pentru fiecare dintre noi exista cineva potrivit asa ca sfatul meu este ca amicul tau sa nu dispere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

ankalaura, parca ai vorbi de cel mai bun prieten al meu!!!
si are tot 31 ani... si ii place pictura, teatrul, literatura, foarte cult, cu functie de raspundere in marketing la o firma mare care face ciocolati renumite si de care e responsabil (are in biroul lui un dulap mereu plin cu toate dulciurile posibile , ii place si sportul (basketball in primul rand), si arata extraordinar, are simtul umorului si ii place sa rada, este unul din putinii oameni la care uit notiunea timpuliu si ma trezesc ca-i 5 dimineata si noi am tot stat la un pahar de vorba, SIGUR nu e homosexual, si e singur de ani de zile! nu pricep...

dar eu l-am inrebat de ce: pai nu-l intereseaza povestioare si tatonari, jocuri tampite. trebuie sa fie o EA care intr-adevar sa-i placa din (mai) toate punctele de vedere. si asta-i greu, frate! si in afara de asta, el nu-i tipul care sa faca primul pas, decat foarte rar.

asa-i cu barbatii astia minune, iti stau in fata nasului si tot degeaba!


quote:
Originally posted by ankalaura

Bey, cum adica sa fiu eu cu el? Suntem prieteni de cand eram copii! Este fratele meu de suflet! Nu ma simt atrasa de el!
Spun despre el ca este asa, pentru ca ASA ESTE! Nu spun ca e frumos si destept pentru ca sunt atrasa de el, ci pentru ca asa este! Si nu inteleg de ce nu reuseste sa intalneasca o femeie normala!

Prietenul meu are 31 de ani. Nu are o mama capcauna care sa-l tina in fusta. Este educat. Picteaza de placere si lucreaza la o mare banca. Este foarte "bricoleur". Daca vrei sa iti repare cineva ceva bine, pe el il chemi.
Nu l-am intrebat de ce e singur mereu, dar mi-a promis solemn ca voi fi prima care va afla, in cazul in care cineva ii va umple inima. Cred ca e singur de prea bun. Cred ca de prea bun e luat de fraier....
Cat despre iubirea lui... nu e prea frateasca, trust me.... Este singurul barbat care adora uleiurile aromatice, lumanarile, masajul, preludiile lungi, buchetele imense de flori....

Intrebarea mea:
Cum de sunt atatea femei care vor o familie si o iubire adevarata si nu reusesc sa gaseasca decat nemernici, si cum de el, care vrea si el o familie si o iubire aderavata, nu reuseste sa gaseasca decat femei nemernice? Asta este intrebarea...

Povestesc despre el, si ma inteb cum de mi-a scapat! Fireste, nu trebuie sa ma luati in serios....

Anca si papusica Eliza (26.august.03)
Eliza mea




Adina & Jasmina (24 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simsimona spune:

Anca, a trecut un an si jumatate de cand ai deschis subiectul...

Ce s-a mai intamplat cu prietenul tau?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teo1970 spune:

da, Anca, spune-ne (in mare) ce s-a mai intimplat, nu-i nevoie de detalii ..
cred ca multe dintre noi s-ar bucura ca "povestea" ta sa aiba un final fericit ..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Ankalaura, tipul e din Bucuresti?
Ca daca da, am o pritena desteapta, draguta si disponibila, a divortat acum un an (el a divortat de ea), insa are un suflet mare, un job ok... POate ii cuplam? :))
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zepellina spune:

ok, de anul trecut s-au schimbat lucrurile si la mine si acum sunt libera, deci...


zepellina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgetaim spune:

La 31 de ani e tanar.Poate nu vrea el sa se insoare inca,poate-i pretentios,poate se crede el prea bun pt toate,iar prietenele sale il citesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adilushu1 spune:

ankalaura...prietenul asta al tau imi suna cunoscut...prea corespunde cu un prieten al meu, tot constantean...pe care tot incerc sa il cuplez...poate daca ne unim fortele mai multi...cine stie - poate iese ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns octav645 spune:

Interesante puncte de vedere pe acest topic.
Cred ca ideal ar fi ca cei 2 potentiali soti sa fie echilibrati ca varsta,financiar,fizic,educatie,pasiuni etc.Ce ziceti fetelor ?

zepellina,draga,ma bucur sa aud ca esti "libera",afla ca sunt si eu "liber".Incercam o schimbare,macar la nivel "virtual" a starii tale "libertate",spre deliciul forumistelor ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zepellina spune:

quote:
Originally posted by octav645

Interesante puncte de vedere pe acest topic.
Cred ca ideal ar fi ca cei 2 potentiali soti sa fie echilibrati ca varsta,financiar,fizic,educatie,pasiuni etc.Ce ziceti fetelor ?

zepellina,draga,ma bucur sa aud ca esti "libera",afla ca sunt si eu "liber".Incercam o schimbare,macar la nivel "virtual" a starii tale "libertate",spre deliciul forumistelor ?



pot sa refuz o intalnire, mai ales virtuala???

zepellina

Mergi la inceput