Pentru fetele din strainatate!

Pentru fetele din strainatate! | Autor: adrianangi

Link direct la acest mesaj

Am primit urmatorul mesaj de la o mamica tare necajita. Va rog
sa o ajutati fie si numai cu o informatie... In drumurile voastre, in discutiile pe care le aveti zilnic, aruncati o intrebare, poate cine stie, putem da o mina de ajutor acestui copilas condamnat la intuneric, pentru a-i face viata mai frumoasa.
Va multumesc!

"Bogdan, are acum 5 ani jumatate, este un copil vioi, foarte curios si foarte lipicios. Ii plac animalele si jocurile cu copii sau adultii. E un copil minunat ! Acum merge la gradinita si acasa impreuna cu mama lui are teme de facut. Invata preBrail . Este nevazator din nastere in urma unei erori medicale.

Pentru ca in Romania materialele didactice pentru acesti copii lipsesc, Dana- mama lui Bogdan, apeleaza la bunavointa tuturor pentru ai trimite orice tip de joc, material didactic, metoda de predare si invatare a metodei Brail.

Va multumesc in numele lui Bogdan si astept mesaj la adresa: bogda_brasov@yahoo.com"



http://adriana.freewebspace.com/photo.html

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Adriana, chiar cand merg in Zürich, trec mereu cu mashina prin fatza unei biblioteci pentru orbi. Am sa fac urmatoarea data o escala si am sa-i intreb daca au ceva de dat. Bietul puishor...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoioana spune:

Adriana,
acum am dat peste subiectul asta. Ma interesez si revin.
Numai bine!
anto

...ce-ntamplare cu mine Anto, ce minune cu ei Ioana si Stefan...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianangi spune:

Va multumesc din suflet in numele mamei care acum asteapta orice semn de solidaritate din partea semenilor...

http://adriana.freewebspace.com/photo.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danita spune:

Dragelor va invit pe forumul initiat pe yahoo ptr Bogda> citesccudegetele .
pupici
DANITA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoioana spune:

Am gasit un magazin in British Columbia! :) E nitzel cam departicel, dar merge. :)Pot cumpara online, delivery in 24h. Acum problema e urmatoarea: la cine las pachetul in Bucuresti? Vad ca ei sunt din Brasov. Eu vin in tara la inceputul lui septembrie, stau cam 5 minute in capitala :), apoi fug spre Bucovina mea. Cum facem?
Va pup.
anto

...ce-ntamplare cu mine Anto, ce minune cu ei Ioana si Stefan...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Witchie spune:

Iau eu pachetul si trimit mai departe.
In alta ordine de idei: n-are legatura cu braille dar are legatura cu cititul.
Daca au calculator, exista un soft care citeste (vocalizeaza) html. La liternet.ro sunt si carti pentru copii. Daca mamica doreste ii pot trimite html-urile. De asemenea o pot pune in legatura cu Radu Ruba, directorul Asociatiei pentru Orbi din Bucuresti.

Anda, mama Irinei
fotografiile Irinei
Femeile din viata ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela hogas spune:

Am o prietena buna care este ruda cu sotul meu si este si ea nevazatoare. Ce sa o intreb ca sa il ajut pe Bogdan? Ce informatii i-ar fi utile, avand in vedere diferenta de varsta. Poate ce ar schimba ea in viata ei ... daca ar fi sa fie iar mica ... va rog ajutati-ma ca sa vin cu informatii utile.
Nu exista nici o sansa pentru Bogdan de a vedea ? Intreb pentru ca exista si minuni ...
Cu drag,
Gabriela

Mihaita Hogas are nevoie de tine !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoioana spune:

quote:
Originally posted by Witchie


Iau eu pachetul si trimit mai departe.

Anda, mama Irinei



Super, Anda! Atunci urmeaza sa iau legatura cu tine ca sa-ti spun exact cand ajungem si vedem noi cum facem, da? Si multumesc mult!
anto

...ce-ntamplare cu mine Anto, ce minune cu ei Ioana si Stefan...

Mergi la inceput