ANTICELU

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns loneanbianca spune:

Dragilor....si eu folosesc gelul SUPIForm de la Hofigal si este F. bun,adica da rezultate. Eu m-am infasurat in folie (alimentara) mai ales cind aveam treaba prin casa si a dat rezultate, sau daca faci si fasaj anti-celulitic este f. eficient. L'oreal am folosit si eu plus multe altele si nu sunt asa de bune. Deci:ci incredere! Succes!!!

Bianca
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rosey spune:

dady68, saru'mana!!!
se da si cu ulei de masline in combinatie cu supliform? in ce proportie? si inca ceva: daca ma impachetez seara si adorm pana dimineata asa - se intampla ceva??
sau mai bine fac operatiunea mai devreme?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns syd spune:

Am folosit Elancyl.Mi s-a parut chiar bun,egal cu Clarins sau Roc.dar astea nu sunt tratamente miracol,trebuie dat mereu cu ele,dupa fiecare dus,in loc de alta crema.

Am si manusha pentru masaj Elancyl,la dus,de ea sunt foarte multzumita,pune sangele in miscare.

{Nu exista nu pot ci nu vreau}

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anelize spune:

Dragele mele,
Eu folosesc Supliform de mulllt si e aur.
E cea mai buna crema anticell si pt slabit.Dupa ce te dai te infasori in pungi sau iti iei pantaloni din aia de slabit Biomed Slip si stai cca 3 ore.Daca poti sa faci curat sau ai alte activitati,cu ata mai bine.De dormit nu poti sa dormi pt ca e o senzatie de caldura fff mare si nu e comod pt dormit,dar poti sa-i pui pe tine si sa te dai cu supliform la sala.
Succes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tana_pitt spune:

Buna fetelor!!!Of,ca mari batai de cap ne da celulita astaEu cele mai bune rezultate le-am avut cu crema de la gerovital"Lapte hidroactiv si anticelulitic".Si"Perfect slim"de la L'oreal e buna,dar c-am arde la buzunar.Dar...daca o masezi usor,asa ca o crema obisnuita n-ai rezultate mari.Asa dar,cu o perie ce o gasiti la "Oriflame",masezi intai crema pe locurile dorite si dupa cu peria,cat mai energic.Se maseaza paina se inroseste locul.De dorit sa nu spala-ti zonele "lucrate",cateva ore bune. Cine are varice,nu se recomanda.Doare rau la inceput,dar dupa cateva sedinte incepe sa-ti placa.Depinde de stadiu de celulita.V-am pupat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

fetelor mi-am luat si eu supliform si incep de azi sa ma dau si am si manusa aia de masaj de la oriflame
buna,nu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IulianaStan spune:

M-ati convins si pe mine cu Supliformul asta ...
Din pacate , nu pot sa-mi dau de mai multe ori, ci doar o data pe zi , ma masez 10 min si fac chestia asta 10 zile , iar o data pe saptamana sau de cate ori pot ma infasor in folie si stau macar 1 ora...
Crede-ti ca e bine...? O sa aiba efect...?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Fetele, a aparut o kestie noo la l'oreal, perfect slim, da nu gel, ci nejte stikers'uri care se aplica pe zonele afectate, is 6 intr-un paket, atzi folosit?

Iren dubla mamica Bogdanelu nazdravanu si Julia zbintuita

In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bonita spune:

eu am folosit Supliform si nu am vazut nici un efect,m-am infasurat in folie,dar n-am facut masaj.Asta sa fie cauza?
am un inceput de varice e ereditar. Ce fac, raman cu celulita pe mine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Bonita mai intai ocupa-te de varicele alea si apoi de celulita.Ai grija cu ele ca-s periculoase.
In alta ordine de idei..poti sa-ti iei o manusa de masaj,mai delicata,sau sa-ti faci masaj cu mainile mai delicat..insa pt celulita se face un masaj mai viguros.Fa-ti un masaj un pic mai viguros pe partile cu celulita unde nu ai varice..de ex.pe abdomen-aripioare,pe coapse,fund..
Si vezi cum faci si cu alimentatia..si putin sport e bun..
Pupici cu lipici.
La mine are efect,nu spectaculos..adica nu mi-a disparut asa ca prin minune,insa am vazut si eu si sotu o diferenta destul de mare si in plus pana acum,cu alte produse mult mai scumpe,nu vazusem nici un fel de diferenta.

Judecand prea mult oamenii,uiti sa iubesti!!!


Ajutati un OM sa traiasca!
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43117


Mergi la inceput