Haine second pentru copii.Da sau nu ?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simonaflo spune:

Chiar ieri i-am cumparat Oanei sosete de lana aproape noi si in stare perfecta dar trebuie sa ai pile si la second.Sa fii draguta cu "doamnele"si sa le duci mici atentii.De multe ori am vazut sub nasul meu dandu-se lucruri extraordinare de imi venea sa urlu ca mi le trebuia si mie dar cica erau retinute(tabla de putea-i sa scrii cu creta pe ea f. mare).Simona si Oana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa spune:

quote:
Originally posted by otau

Nu, categoric nu!
Nici pentru adulti, nici pentru copii.

Aurora, mami lui Vladut (27.06.1998)



Idem

"Nimeni nu este in posesia adevarului absolut"
Lidia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinutza spune:

quote:
Chiar duminica am fost la magazinul Orchestra din Carrefour si o pereche de pantaloni (destul de subtirei) pentru Vladut costa 1.199.000 lei. Mi se pare f. mult avand in vedere ca la toamna probabil vor deveni pescaresti. O pereche similara de panataloni o poti cumpara din magazinul Titan cu 300.000-350.000 lei.
Asa ca, sincer, nu vad de ce as cumpara de la SH?


Pt ca la Sh sunt 30.000 - 50.000 si sunt multi oameni pt care si 300 -350.000 e mult.
Si tb cu pilele e adevarata: maica-mea are pile si a luat o gramada de chestii, in special pt casa: pilote, draperii, etc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

NU! sub nici o forma!nici nu pot sa intru in aceste magazine de mirosul emanat, ma irita! mai bine mai putine haine dar noi, mai ales pt. copii. Si nu ca mi-as permite sa cumpar haine noi, dar prefer sa le folosesc pe ale mele mai mult timp decat sa iau pe mine ceva ce a purtat altcineva. Asta e parerea mea si n-am sa mi-o schimb in veci!

Antonela & Andrada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Any71 spune:

Nici eu nu cumpar de la scand, dar sunt mame care nu au posibilitate sa cumpere haine noi spalate la temperatura ridicata sau disifectate bine sunt ok.

AnysiSamuel (30 09 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m34 spune:

Eu nu as lua, pentru ca deocamdata am posibilitatea sa cumpar de noi. Daca iau, prefer de departe sa iau de la prieteni sau cunoscuti, nu de la magazinele second hand.
Dar este si aceasta o solutie pentru cazurile familiilor cu venituri mai modeste, insa trebuiesc tratate cu mare grija la inceput, cum spun Freia si Any.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura T spune:

Eu am avut la fetitele mele multe hainute second hand, mai ales cand erau mai mici si aveam un magazin langa blocul unde locuiam inainte, unde urmaream exact cand primea marfa si erau hainute de copilasi foarte frumoase si in stare aproape noua. Ce sa zic? Le-a purtat Bianca (erau deja la a doua mana deci), apoi Ramona, apoi le-am dat mai departe si multe erau inca in stare buna. In schimb, multe hainute primite cadou de ele, care nu erau de buna calitate (chinezarii), s-au dus dupa primul spalat, dar sa le mai transmit mai departe...Acum deja s-a cam schimbat treaba, am trecut la hainute noi, ca nu mai am o sursa buna de SH, si mi-e sila sa intru oriunde...Mai iau de la Miniprix sau tailandeze, ma cam feresc de chinezesti ca sunt proaste.

Laura si bebitele: Bianca (5 ani si 11 luni) si Ramona (2 ani si 10 luni)
poze_cu_fetele_mele

Mergi la inceput