Fete din Austria 14

Fete din Austria 14 | Autor: madutzu

Link direct la acest mesaj

14 e un numar special pentru mine

nikomiko, repet intrebarea si aici: Daca in Monte Laa sunt Gemeindewohnungen?



Mada, mami de
Antonia****06.01.2001
Lukas******14.10.2003

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nikomiko spune:

Nu, sunt Genossenschaftswohnungen.

Si eu si Gabi (sotul meu) avem cetatenie romana si nu avem drept la Gemeindewohnungen.
Dar nu stiu daca toate vor fi asa... banuiesc ca nu pentru ca vor fi destul de multe cladiri noi si nu cred ca sunt toate construite dupa aceleasi legi.

Uite aici mai multe despre cartier: http://www.montelaa.at

Aici: http://www.montelaa.at/aktuelles/news-detail.php?lang=de&Id=24 este un filmulet jos pe pagina, care mie imi place mult :) (se vede acolo la un momentdat si curtea de la cladirea noastra).

Am gasit candva si o harta cu ordinea de constructie a cladirilor, dar nu mai dau acum peste ea :( Daca o gasesc, o sa revin cu link.
... post-edit: am gasit link-ul http://www.montelaa.at/projekte/gesamtuebersicht.php?lang=de . Cladirea noastra e cea de pe Bauplatz 9.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

Primel..bafta multa si sa fie bine!cautati sponsor ceva,eventual o editura, firma de traduceri..sa aibe un part job macar....

Flavia si Nico pai v-astept la ghiocei...si o plimbare prin Schönbrunn
La nani cu noi...ca doarme Phillip ..Mai e si maine o zi

-----------------------------
'Babies come into the world holding joy in their hands and when they open those small fingers, the whole world's supply is replenished.'

www.unet.univie.ac.at/~a0209879/botez.html" target="_blank"> BotezPrimele luniAlbum2
Sfarleaza
Bubu Plimbaret

Gabriela si Phillip (6.02.2004)
----------------------

Ajutati in OM sa traiasca

--------------------------------------------------------
www.stefanita.org/" target="_blank">Stefanita merita sa traiasca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutzu spune:

Niko mersi mult pentru link-uri
Sunt super locuintele

Mada, mami de
Antonia****06.01.2001
Lukas******14.10.2003
http://community.webshots.com/user/madutzu05

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikomiko spune:

madutzu, cu placere!

Babee, mai vb la tel. ca de 500 de tot "testez" aparatul. :))) Frumos motiv de-a iesi la plimbare, ca altfel nu-mi prea vine cheful sa plec singura.
Eu cred ca as putea veni vineri, dar te sun inainte sa vedem cum stati si voi cu timpul. Vii si tu, Flavia? Dar tin sa te anunt ca eu sunt cam stresanta cu aparatul (unii stiu deja ;) ), mai ales de cand cu asta nou, ca normal, trebuie sa invatam ce stie sa faca si ce nu :)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

Neata..ca noi ne trezim de la 7 dar avem program de alint si jucat cu Phillip .

Nico poti veni linitita ca mai nou stam in casa...mai mult...ca uite si astazi ninge.Dar o sa iesim afara dupa ce doarme de pranz..si gata...ignoram zapada
O iei si pe Flavia, o intreb si pe Andreea daca vine cu Sebastian(la copiii astia ai nostri difera orele de somn..si e putin dificil) si facem club femina.Poate vine si Vesna cu Tudor..daca ne intalnim dupa amiaza..
Dau inainte o fuga afara(inainte de-a veni) ca sa curat zapada..si sa vedeti minuni de ghiocei

Phillip sta si se admira in niste albume.Ne recunoaste deja...si pe el il cheama EPE

-----------------------------
'Babies come into the world holding joy in their hands and when they open those small fingers, the whole world's supply is replenished.'

www.unet.univie.ac.at/~a0209879/botez.html" target="_blank"> BotezPrimele luniAlbum2
Sfarleaza
Bubu Plimbaret

Gabriela si Phillip (6.02.2004)
----------------------

Ajutati in OM sa traiasca

--------------------------------------------------------
www.stefanita.org/" target="_blank">Stefanita merita sa traiasca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa22gandi81 spune:

Fete harnicute ca,ce ma bucur!
Alex nu mai are febra,e mai bine,dar tusea nu i-a trecut.Problema e ca acum sunt eu racita,a inceput de ieri cu nasul infundat ,dureri de cap si cred ca azi usor ,usor si gatul,trebuie sa vad ce pot sa iau ca eu inca mai alaptez,nu mai stiu ce sa fac,am sa-i dau titi pana are "musteata la nas".
Aici ninge si asa m-am mai saturat atata iarna,aproape ca nici nu-ti mai vine sa faci nimic,dar totusi mai sper ca macar pana la sfarsitul lunii sa dispara incet zapada.
As vrea sa ies astazi afara ca simt ca innebunesc in casa,de vineri nu am mai iesit,sa vedem cum e cu vremea asta nebuna.
Alina ce face printisorul?
Babee frumos sa ai gradinuta cu flori macar ai ceva de acasa ,eu imi aduc aminte ca de 8 mar mergeam mereu la bunica si luam ghiocei pt. mama,cateodata mai multi decat aveam voie dar ce sa-i faci ,eram copii,acum nu as mai rupe nici unul.
Pupici dulci la toate.

alexandra si bebe Alexander
www.schloesslstube.com/bogendorf/de/default.htm
http://de.f2.pg.photos.yahoo.com/ph/alexastan1981/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flaflo spune:

Multumesc Babee pentru invitatie, venim cu placere. Noi nu avem inca un program stabil de somn, asa ca putem oricind.

Flavia si Bianca

http://de.pg.photos.yahoo.com/ph/fersedif/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

Mda..cand sa ies afara a adormit copilul....ca si joaca-i buna si pana nu pica de somn nu se indura.

Deci fetele atunci v-astept

Alexandra sanatate multa si ai grija si de tine.Acum 3 saptamani am terminat si noi carantina ca toti 3 eram loviti de gripa.Trec ele toate..cu rabdare

Ningeeeee ningeeeeee si iarasi ninge....oai ce m-am saturat...
Fug sa pun pozici pentru mama...

-----------------------------
'Babies come into the world holding joy in their hands and when they open those small fingers, the whole world's supply is replenished.'

www.unet.univie.ac.at/~a0209879/botez.html" target="_blank"> BotezPrimele luniAlbum2
Sfarleaza
Bubu Plimbaret

Gabriela si Phillip (6.02.2004)
----------------------

Ajutati in OM sa traiasca

--------------------------------------------------------
www.stefanita.org/" target="_blank">Stefanita merita sa traiasca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Primel spune:

Salutare fetele si multe imbratisari!
Si aici e o vreme asa nehotarata ca ba ninge, ba ploua... Am inteles din ziare ca de sambata gata cu ninsorile. Va fi soare si destul de caldicel (vreo 7 grade sambata, iar duminica pe aproape...).
Am si eu o intrebare mica la voi. Cum sa-mi fac si eu albumul de poze aici in site? Am inteles ca trebuie sa iau legatura cu administratorul... I-am scris sambata, dar nu mi-a raspuns. Asa ca am ramas tot nelamurita. Poate imi dati vreo sugestie.
Aaaa, referitor la gripa (raceala, viroza etc.) pentru Alexandra. Mi-am adus aminte ca anul trecut fosta mea directoare mi-a zis ca stie "un leac" prin care scapa de gripa intr-o zi. Nu l-am incercat ca n-am avut nevoie, dar poate ca e bun... Cica sa iei doua pastile de paracetamol (sau aspirina) cu o cana de ceai fierbinte si sa manaci doua lamai (una dupa alta). Apoi la caldurica sub plapumioara ca, pesemne, se transpira masiv! si insanatosire grabnica!

Mersic anticipat si


Ajutati-l pe Florin sa traiasca! Popularizati acest site:http://florin.webmyc.com


www.craiova.ro/argos

"A gresi e omenesc; a ierta este divin." Alexander Pope

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutzu spune:

Primel, in legatura cu albumul foto, daca admin nu ti-a raspuns incearca sa contactezi un moderator. El iti poate spune exact ce trebuie sa faci.
Eu nu mi-am facut album, asa ca nu iti pot spune din proprie experienta

Cat despre vreme.......hmmmm, copila ma tot intreaba daca mai e ziua ei inca o data( i-am spus inca din vara, ca de ziua ei va fi zapada) si daca vine Mosu'



Mada, mami de
Antonia****06.01.2001
Lukas******14.10.2003
http://community.webshots.com/user/madutzu05

In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru-cinci lamai pe ora (Iren)

Mergi la inceput