bal mascat

bal mascat | Autor: Kitty

Link direct la acest mesaj

Raul (5 ani si 9 luni) e invitat la o zi de nastere mai speciala unde copiii trebuie sa mearga costumati. Nu-mi da nimeni o idee ce costumas as putea sa-i fac, sa fie simplu de facut ca nu prea mai am timp si nici foarte priceputa nu sunt... Poate a mai trecut cineva prin situatie.
pupici!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns melina34 spune:

Si eu merg la sfirsitul lunii martie la o mascarada de genul asta si voi fi cowboy girl!!!costum de blugi, cizme cu catarama, palarie mare texana si o curea cu catarama mare; el nu are un costum de blugi la care sa adaugi o palarie shmecehera si o curea mai lata, eventual cu pistol de jucarie, o bandana rosie la git....


M.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micutza spune:

draga Kitty!nu sunt nici 3 saptamani de cand am postat si eu un mesaj asemanator, atata doar ca fiul meu avea bal mascat la scoala. am primit cateva idei pe forum, dar din pacate n-am avut timp si recuzita necesara. eu l-am imbracat in pirat - i-am legat un batic asa, mai hoteste, i-am facut rost de o sabie de la o colega de servici si bunica lui i-a facut o chestie de acoperit un ochi. dintre costumele de la carnaval ce mi-a placut mult a fost un ciorchine de struguri - e drept ca au umflat cam 100 de baloane verzi care le-au cusut (prins) pe o vesta si un borcan de compot - un cilindru de carton pe care erau desenate fructe si pe cap avea un palarioara in carouri - ca pe borcanele din comert cu hartie din aia frumoasa . sper ca ti-am putut fi de folos.

pupici, micutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

Multumesc, sunteti dragute, ideile voastre sunt super, simplu de realizat. Din pacate puiul meu are in cap numai roboti si supereroi, care sunt mult mai greu de realizat. Sper sa-l pot convinge!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Nu stiu daca mai este de actualitate subiectul, dar pt roboti poti folosi ori cofrajul acela de la cutiile de bomboane (mai ales daca sunt aurii), ar putea fi butoanele de pe o mana sau la burtica.(sau chiar cofraje de oua), colorate sau invelite in staniol.
Pupici,


Gabriela si baietii

Mergi la inceput