Help - Refugiatii din Cernauti!!

Help - Refugiatii din Cernauti!! | Autor: mama lui Licurici

Link direct la acest mesaj

Imi dau seama ca este practic imposibil sa gasesc vreun refugiat din Cernauti care sa "stea pe internet".
Dar va rog pe voi, rude, cunostinte, vecini, prieteni... daca puteti sa ne ajutati (mai precis este vorba de familia sotului meu!) sa gasim persoane care:
- sunt de loc din Cernauti
- in 1944 aveau varsta de cel putin 10 ani
- pot dovedi ca sunt refugiati prin carnet/pensie de refugiat
- au cunoscut personal sau indirect familia Isopescu Aurel
Practic, avem nevoie urgenta de ei pentru a fi martori (se da o declaratie) pentru revendicarea averii familiei.

Multumim mult, asteptam! Orice informatie poate fi utila!

Angela si Licuriciul ei mic
DAVID LICURICI mic (3 sept)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ticka spune:

quote:
Initial creeata de mama lui Licurici

Imi dau seama ca este practic imposibil sa gasesc vreun refugiat din Cernauti care sa "stea pe internet".



Din pacate nu te pot ajuta, pentru ca nu cunosc pe nimeni. Dar m-a atras subiectul pentru ca familia tatalui meu e din Cernautzi, dar si acum locuiesc acolo.
- cu drag si sper sa-ti rezolvi problema...

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41659" target="_blank">Mihaita al lui Felis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dananita spune:

Salutare!

familia mamei e din cernauti!!! Tcaciuc Dumitru era numele bunicului meu, iar pe bunica o chema Tcaciuc Elena. Din pacate nu mai stim nimic de rudele de acolo!! Mama stie ca are multi veri, matusi, unchi. Mama are acum 48 ani. Tcaciuc Ioana si Tcaciuc Victoria sunt mama si matusa mea. Poate totusi cineva din Cernauti citeste mesajul si da un semn daca stie ceva despre aceasta familie.

Sper sa fie cu noroc!
Dana

Mergi la inceput