Fetelor se poate?

Fetelor se poate? | Autor: Mihi

Link direct la acest mesaj

Se poate sa ramai insarcinata si sa-ti vina totusi menstra normal!
Azi am fost la eco si mi-a spus ca am 5 saptamani desi dupa calculele mele nu are cum sa fie deoarece ultima menstra a fost pe 29 dec.
Poate ma lamureste si pe mine cineva, ca la doctor nu mi-a picat fisa sa-l intreb!
Stiam ca menstra vine peste sarcina dar la cele care nu au ciclul regulat!

Mihi mami lui Lori

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DanaRosu spune:

Stiu ca se poate...

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Theodora spune:

quote:
Initial creeata de Mihi

Se poate sa ramai insarcinata si sa-ti vina totusi menstra normal!
Azi am fost la eco si mi-a spus ca am 5 saptamani desi dupa calculele mele nu are cum sa fie deoarece ultima menstra a fost pe 29 dec.
Poate ma lamureste si pe mine cineva, ca la doctor nu mi-a picat fisa sa-l intreb!
Stiam ca menstra vine peste sarcina dar la cele care nu au ciclul regulat!

Mihi mami lui Lori





FELICITARI,DRAGA MIHI!!! ESTI INSARCINATA!!!
INTOTDEAUNA DATA DE LA CARE INCEPE SA SE NUMERE,E ULTIMA ZI DE CICLU...DECI TU AI AVUT ULTIMA ZI DE CICLU PE 29 DEC.2002,DACA NUMERI,SINT EXACT 5 SAPTAMINI!!! DACA E SA CALCULAM CIND A AVUT LOC EXACT FECUNDAREA,ATUNCI A FOST PROBABIL PE 11(SIMBATA)-12(DUMINICA)2003! CE ZICI SE POTRIVESTE CEVA???

Theodora, Alexandros, Yannis(10 luni...in curind!)mpapad@acci.gr
Pagina personala www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Theodora Album www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?numex=Theodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihi spune:

Draga Theo mesi pentru calcule, dar tocmai am facut testul de pe site "cand vine barza?" si-mi spune ca am 3 saptamani, iar daca pun penultima menstra am 6 saptamani!
Acu nu stiu ce sa mai cred!

Sa-ti traiasca berbecutii!

Mihi mami lui Lori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela spune:

quote:
Originally posted by Mihi

Draga Theo mesi pentru calcule, dar tocmai am facut testul de pe site "cand vine barza?" si-mi spune ca am 3 saptamani, iar daca pun penultima menstra am 6 saptamani!
Acu nu stiu ce sa mai cred!

Sa-ti traiasca berbecutii!

Mihi mami lui Lori



Stiam ca la "Cand vine barza" de pe site e o eroare de 2 saptamani. Se pare ca nu a fost remediata inca, deci Theodora are dreptate - puiul tau are 5 sapt.!

FELICITARI!

Numai bine la mamici si la bebici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana d spune:

Am auzit ca se poate dar mai redusa cantitativ. Nu cred ca are vre-o legatura cu regularitatea... Dar in ianuarie ti-a mai venit?
Daca iesti insarcinata felicitari! Mai du-te la eco peste un timp, sa nu fie vre-un fibrom, totusi cred ca la 5 sapt embrionul are o forma specifica nu stiu daca ar putea fi confundat cu altceva.

Sanatate! Dana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Theodora spune:

Tocmai am facut testul cu datele pe care le aveam eu si a iesit corect...ba chiar mi-a spus ca "copilul trebuie sa se fi nascut deja!!!" Hihihi...Oricum ar fi,SUCCES!

Theodora, Alexandros, Yannis(10 luni...in curind!)mpapad@acci.gr
Pagina personala www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Theodora Album www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?numex=Theodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana maria spune:

Are dreptate Theodora, tocmai pentru ca nu poate sti cu exactitate momentul conceptiei se calculeaza varsta in functie de data ultimului ciclu.

Ana Maria

Succes si s-auzim numai de bine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Angela T. spune:

...ai tinut cont si de cele 2 sapt dinainte de ovulatie ?

www.photogra.com/index.cfm?p showphoto AlbumID 300653 ImageID 374548 RETURNTO viewphoto StartRow 1 kw pg YES d 1" border="0">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

buna Mihi,se poate sa stii.si mie mi-a venit o luna ciclul peste sarcina si dr mi-a explicat ca se putea sa fi lucrat cealalta trompa, sau ceva de genul asta.acuma am 23 de saptamani.
iti doresc sarcina usoara si bb sanatos.

cu drag

cris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariailin spune:

E totul in regula caci daca ultima menstruatie a inceput pe 29 decembrie (cand incepe numerotarea saptamanilor de sarcina) inseamna ca esti insarcinata exact in 5 saptamani. Asa ca nu e vorba de nici o alta menstruatie "peste" sarcina. Desi lucrul asta e posibil.

FELICITARI!

Mergi la inceput