Hello suratelor, e cineva din Mechelen?

Hello suratelor, e cineva din Mechelen? | Autor: Bepii

Link direct la acest mesaj

Dragele mele fane DC, as vrea sa stiu daca e cineva care locuieste in Mechelen-Belgia sau macar prin zona. De un an si jumate de cand am venit aici si m-am casatorit inca nu am intalnit nici un roman. As dori sa mai schimb si eu o vorba, impresii si experiente cu cineva de la noi de-acasa si sa vorbesc pe romaneste pana nu mai pot. Eu sunt o persoana foarte sociabila si-mi fac usor prieteni. E curios ca pana acum n-am reusit sa cunosc nici o romanca desi iesim in lume destul de des. Sa fiu eu singura din Mechelen?
Astept cu interes raspunsuri.

Bepii

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raducu spune:

Buna
eu nu stau in Machelen dar sunt aproape de zona ta(evere-langa aeroport). Cu busul 54 faci cam 30 de min pana la mine daca stai chiar la capatul liniei.
Asa ca "incantata de cunostinta" si astept sa vorbim pe romaneste.
Pupici,

Ioana si Raducu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adina1 spune:

Buna surato,

Eu sunt din Mechelen Mechelen.
Locuiesc in centru langa Grote Markt.
Trimi-te mesaj daca te intereseaza sa mai iesim impreuna.

Te pup,
Adina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aldaesme spune:

Buna fetelor,

mi-e greu sa cred ca sunt romani prin Belgia care nu se intalnesc cu alti romani :)

Noi locuim in Leuven de 4 ani si cred ca grupurile Leuven, Brussel numara mai bine de 200 de oameni unde mai pui ca astia nu sunt toti.

Ia dati voi o tura in Leuven iesim la o bere un bowling ceva :) Eu nu pot sa intalnesc ppl decat seara dupa 6 sau in uikend, altfel tre' sa prestez pentru bunastarea statului Belgian :) si a noastra evident.

O zi frumoasa,

Esme

Mergi la inceput