Miresele anului 2005 (9)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dianiana spune:


quote:
Originally posted by dana n.

Dianiana,Eu am avut cununia civila anul trecut,la care am avut doua rochite:de zi si de seara.Eu zic ca pentru starea civila merge o tinuta care sa fie eleganta(cum zici ca este si a ta) dar sobra,fara rochii stralucitoare,paiete,astea se lasa ptr seara.

Poze cununie:
http://www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?catID=87&albumID=3219207





ce poze frumoase si ce frumusica esti; aratati amandoi super bine. felicitari; multumesc de raspuns;
adevarul este ca nu mai stiu la ce sa ma gandesc mai intai; prietenul meu vrea sa imi gasesc inel; eu vreau sa vad verighete; invitatii; dar nu am timp; ies tarziu de la birou si cum a nins iar si e intuneric fug diresc spre casa!!!
amanre amanare ! pana pe 10 sept mai e!

dianiana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Moiraine, sar'na de incurajari, nici nu ma mai gandesc sa intru pe acolo, ce o fi, o fi. V-am spus ca mi-am gasit formatie? Dar numai dupa ce am auzit cum au prestat la alta nunta, pentru ca la ultima nunta la care am fost era un tigan negru si urat care canta cat il tinea gura "ia-ti mireasa ziua buna" de chiar iti venea sa iti iei ziua buna numai ce il vedeai. Dar astia ai mei sunt super si canta de toate - mie asa imi place si nici nu vreau o nunta cu pretentii in care sa cante numai valsuri si tangouri. Voi la ce gen de muzica v-ati gandit?

Angelique
http://community.webshots.com/user/kristina_deppner

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katie spune:

quote:
Originally posted by Ioana81

Buna miresici!
Ioana uite noi facem cununia religioasa la Sf. Spiridon cel Nou si ne-au cerut 6.000.000 lei, chitanta e pe 1.500.000lei, logic restul la popi ; in fine , cu siguranta ca preturile sunt diferite in functie de biserica dar prin jurul a 5.000.000 lei se invart




Si eu am cununia la Sf. spiridon pe 20 august! La 18.30...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

Sa cante...de toate...!!!!!!!1

http://community.webshots.com/user/zozela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giuliatop spune:

Vad ca va gasiti argumente "solide" ca sa va zgarciti! Tocmai la nunta voastra... Aveti o viata intreaga sa faceti economii. Macar la nunta sa fie toate asa cum trebuie. Ma refer la "formatie sau DJ". Bineinteles ca iti trebuie si una si alta. Nunta fara lautari... La aniversari, la majorate merge numai calculatorul, dar la nunta? La fel si cu artificiile de tort. Citez: "sunt urate!!!" Pentru o economie de 3-4 EURO ratezi niste imagini de vis (care ar trebui pastrate in album pt copiii tai). Ce-i cu voi? Rochia nu e nici pe departe cel mai important lucru dintr-o nunta. Ocupati-va mai mult de detalii care sa-i impresioneze pe invitati, ca asta se pastreaza in amintire.
Hai, c-am fost cam dura.
Spor la pregatiri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana81 spune:

quote:
Originally posted by katie

quote:
Originally posted by Ioana81

Buna miresici!
Ioana uite noi facem cununia religioasa la Sf. Spiridon cel Nou si ne-au cerut 6.000.000 lei, chitanta e pe 1.500.000lei, logic restul la popi ; in fine , cu siguranta ca preturile sunt diferite in functie de biserica dar prin jurul a 5.000.000 lei se invart




Si eu am cununia la Sf. spiridon pe 20 august! La 18.30...



Oau! Ce misto! Dar din pacate nu o sa ne vedem ca eu sunt la 16.15 programata, dar oricum ma bucur sa stiu ca mai este o fata in aceiasi zi la biserica. Sa ne vedem cum o sa mai tremuram cu o saptamana inainte de nunta impreuna cu FLORICIKA si a lte fete care se MARITA PE 20 AUGUST! He he!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Fetelor, dar mi se pare enorm 5-6 milioane de lei pentru biserica, asta e jaf la drumul mare dupa parerea mea. Sunt eu aeriana si nu stiu pe ce lume traiesc? Voi ce credeti?

Angelique
http://community.webshots.com/user/kristina_deppner

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy79ro spune:

quote:
Originally posted by AngeliquedeS

Fetelor, dar mi se pare enorm 5-6 milioane de lei pentru biserica, asta e jaf la drumul mare dupa parerea mea. Sunt eu aeriana si nu stiu pe ce lume traiesc? Voi ce credeti?

Angelique
http://community.webshots.com/user/kristina_deppner


Angelique tu la ce biserica faci cunuia religioasa?Eu fac la Sf. Nicolae cel vechi.Dar pana acum nu am platit nimik.M-a trecut preotul acolo intr-un carnetzel shi mi-a zis sa mai venim cu o zi inainte de nunta, sa ne spovedim, shi nimik mai mult.Oricum vreau sa ma duc sa intreb ce trebuie sa platim noi.Am inteles ca se plateste de catre noi o taxa fixa, de biserica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toma_lly spune:

si mie mi se pare o suma enorma pt biserica...
eu fac la Biserica Sf. Visarion si tot la fel, nu am dat nici un ban pana acum. M-a trecut preotul in carnetel si mi-a zis sa ne vedem dupa Paste, sa imi spuna ce trebuie sa fac, cum se procedeaza, cand sa venim sa ne spovedeasca etc.
In privinta banilor, a zis sa dam cat vrem noi, cat avem si cat putem... (probabil vor plati nasii, dar oricum...)

toma_lly

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Martiana spune:

Si noua ni s-a cerut aproape 6 milioane pentru o simpla sluba si cand sotul meu i-a amenintat cu denuntarea sau controlul s-au potolit imediat si au lasat la jumatate. Nu vreau sa dau numele bisericii, insa am plecat de acolo imediat, puteau sa ne ofere si pe gratis...asta e chiar jaf, sunt total de acord!! Ne ducem sa ne casatorim sau sa imbogatim popii astia?!

Mergi la inceput