Descult prin casa???

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clau07 spune:

Fetita mea are 8 lunisi inca nu am incaltat-o in casa. Ea merge in patru labe, inca nu merge in picioare. Am observat ca ii place sa fie mai putin imbracata dar eu ii pun si ciorapi si pantaloni. Cand am lasat-o fara pantaloni a avut genunchi rosii. Eu asa vrea sa o incalt pentru ca am citit ca calca mai bine pe toata talpa daca are papuci. Dar inca nu i-am luat papuci. Botoseii care ii are ii scoate din picioare singura. Acum are predispozitia sa stea pe varfuri si isi roteste laba piciorului in toate partile. Sosetele si le scoate calcandu-se singura pe picioare( cu stangu pe dreptul si invers)

Claudia si Alexandra ( 8 iunie 2004)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/claudiafilipescu/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elenalove27 spune:

Noi avem gresie pe jos si il lasam descult,dar avem si mocheta .
Nu ca ar sta non-stop pe gresie dar nici pe mocheta , el alearga peste tot prin casa descult.Daca ii pun sosete sau ii dau papucei de casa ii da jos imediat.


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37862" target="_blank">A fost odata...Fat-Frumos din LACRIMA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Melody spune:

A mea,2 ani si 7 luni.de cate ori nu sunt pe faza si le scoate(sosetele)si si le pune in manute,zice sunt manusi.
Dar si la noi in casa e cald,avem laminat in sufragerie si dormitor si gresie in baie si bucatarie.Eu tot incerc sa o conving sa-si lase sosetele in picioare,dar ea zice ca-i este cald.
Asa ca e tot desculta,aproape zilnic.



Annie & Bia( 2 ani si 7 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianapatrik spune:

quote:
Originally posted by olivetti

eu nu o las decat seara putin in pic goale
si asta pen ca este pos sa-i intre ceva in picior - dar nu este cazul tuturor

in plus de asta, nu am tinut-o doar in sosete ci de la 7 luni a avut papucei/ghetuta - de casa si nu numai

stiu ca parerile sunt impartite - legat de descult in casa sau nu, dar pentru formarea piciorului + mars corect am ales papuc/gheta cu talonette

Olivetti si Aylin


Nu stiu ,dar eu din cate am auzit si am citit,cel mai bine isi formeaza mersul si nu face nici platfus,descult.Daca ma insel imi cer scuze.
Si baietelului meu ii place tare mult cand e descult dar nu il prea las acum ca a fost cam bolnavior in ultimul timp,dar vara recuperam.

diana&patrick

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Papadia spune:

Bb-eul meu are un an si 8 luni si nu sufera sosetele in picioare.Dupa cite am citit si ai vostri fac la fel.Ii place foarte mult asa dar nu prea il las ca mie frica sa nu raceasca ,oricit e de cald in casa.Dar acuma ii dau sosete si acum e descult.Din fericire nu raceste asa usor.Tare dulci mai sunt .

moldovan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Alexa, fiica mea cu mici probleme nu sta desculta ci cu ghete ortopedice, in rest cu sosete. Cred ca nu conteaza daca se simte bine.


paula2003 & alexandra
http://pg.photos.yahoo.com/ph/alexa13tinta/

Mergi la inceput