tintura de branca ursului

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cam spune:

Da, Gabitule, trei lungurite pe zi, numai ca eu nu le pot lua intr-un pahar cu apa, imi vine sa vomit, asa ca ma tin de nas si le dau peste cap, si apoi ii dau cu apa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

gabi,
eu nu iau decat cateva picaturi dimineata si seara, imi scade tensiunea.
n-am luat seminte de marar, am cumparat tinctura de marar.
azi a fost prima zi de ceaiuri...greu e :)

Noroc tzie, mie...tuturor!!"Neasteptatul se produce intotdeauna"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Eu ii dau si sotului meu branca ursului pt ca am vazut ca-i mai importanta pt ei decat pt noi.Eu ii dadeam 15 pic de 3 ori/zi ,acum ar trebui sa-i dau 3 lingurite/zi?

Va pup,
Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

si eu ii dau si luni...juma de lingurita dimineata, jumatate seara...sper sa fie de folos.. :)
gabi, tu ai facut masajul de crema de galbenele?argila ai folosit-o?? cum e??

Noroc tzie, mie...tuturor!!"Neasteptatul se produce intotdeauna"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madalinuta spune:

quote:
Originally posted by Jasmine

Fetelor,dar ceai de napraznic si tinctura de muguri de zmeur unde ati gasit acum de curand?Ma gandesc sa incep si eu dar nu am nici un pic de timp liber,nu pot sa bat orasul in cautare de Plafare.



Jasmine eu am gasit "ierburili si tincturili" la un plafar ce se afla chiar langa statia de metro unirii, iesirea din diagonala cu magazinul. tot timpu' am gasit acolo ce-am avut nevoie.....

feteleeeeeeeeeeeee! cura cu seminte de mara se tine doar 21 de zile? nu am voie sa o repet dupa aia'?

pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

Trat. cu marar este unic ,de doar 21 zile ,nu se mai repeta in cadrul celor 6 luni(de trat.).Dupa ce ai nascut, eventual, mai poti sa-l faci fiindca mareste secretia de lapte si calitatea lui + ca intareste tesutul mamar si-l ajuta sa nu se lase dupa intarcat.


pupici de la cu bb christian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Stii ce am facut cu argila...totul a fost bine la inceputul ciclului dar apoi cand s-a marit secretia numai reuseam sa o scot si Cristina L m-a invatat sa o leg cu ata si dimineata o scoteam mai usor dupa ce seara faceam broderii pe argila.In ziua cand numai reuseam sa o scot am facut spalatura si a iesit pana la urma.Cu masajul am facut si eu cum m-am priceput,mai la suprafata.
Mi-am luat ulei de catina dar nu prea inteleg cum trebuie folosit si pt ce-i bun.Sotul meu zice ca-s nebuna ca-mi iau toate prostiile.Daca imi fac rau?Voi cum luati uleiul de catina?

Va pup,
Gabi .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

Gabi,Gabi,bataita la poponetz,cum iei asa fara sa stii la ce-i bun?Stai fara grija ca nu-ti face rau(uleiul) daca stii cum sa-l iei si cat timp!!!Am scris un subiect ca sa te lamuresc si daca tot in ceata esti,mai explicam o dat`!
Te pup!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matia spune:

Fetelor, facem sau nu bb, partea a 2-a ...... dar aici pe forum sinteti superbe!




Nu stiu cum e cu tinctura de branca ursului dar pulberea se ia 3 lingurite pe zi si e la fel de importanta pt femei ca si pt barbati dar asta neaparat se asociaza cu un regim vegetarian si f. important fara grasimi de nici un fel. Altfel nu are nici un rezultat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

Facem,Matia,nu se poate sa nu facem.Nu stiu cum : ca o minune aparuta din senin,sau cu medicamente,sau cu ceaiuri si tincturi,sau cu inseminari...cu ce-o fi dar trebuie sa reusim si eu,si tu,si toate fetele de pe forum.

Mergi la inceput