haideti sa fim mai optimiste

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nokia spune:

Ce sa va zic..mi-as dori sa pot spune despre mine ceea ce a povestit Flaflo
Din pacate sunt Monumentul Pesimismului!!
Sa dau si o mica "justificare": Cand am fost optimista, totul mi s-a intamplat fix pe dos. Si drept scut, bag la inaintare pesimismul. Eii, si uite asa mi se mai intampla si lucruri bune....sa fie efectul placebo? sau mi-s eu defecta

Cosmina
P.S. cand o sa am puncte suficiente o sa scrie sub nick-name-ul meu:Monumentul Pesimismului

Un sut in fund, un pas inainte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olivetti spune:

un sut in fund un pas inainte este primul pas catre optimism.

gresesc?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

quote:
Originally posted by olivetti
un sut in fund un pas inainte este primul pas catre optimism.gresesc?Olivetti si Aylin
Deloc, sa stii ca eu de multe ori merg pe acest principiu si e chiar pe bune...mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kkk spune:

Salutare optimisti ai forumului.Se zice ca pentru a gandi pozitiv trebuie sa spui celor din jur chestii dragute optimiste.Si cum ma apasa sufletul acum o sa va las si eu aici ceva dragut!

Invata sa alungi lacrima cu un suras, invata sa zambesti atunci cand esti trist, caci numai zambind vei invinge suferinta."


"Succesul nu se masoara prin ceea ce ai infaptuit ci prin piedicile pe care le-ai biruit in cale."

"Viata ne este data ca o bucata de lut. Important este sa stim cum sa o modelam!"

"O viata nu valoreaza nimic, dar nimic nu valoreaza cit o viata." (Jerome K. Jerome)

"Tot ceea ce nu te distruge te face mai puternic." (Nietzische)
"Vezi-ti de drumul tau si alege din viata ce este bun; pentru nimicuri nu este timp suficient!"
"Nimeni nu te poate insela, te inseli tu asupra celorlalti." (Goethe)
"Putini oameni sunt supusi robiei, cei mai multi isi pun ei insesi lanturile." (Seneca)





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olivetti spune:

"Nimeni nu te poate insela, te inseli tu asupra celorlalti." (Goethe)

asta da slogan de campanie OPTIMISM



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_maria222 spune:

hmm..as vrea si eu sa fiu mai optimista..dar nu imi iese deloc..azi oprimista...maine pesimista....si asa mai departe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicaosoian spune:

Buna,
ma inscriu si eu aici in clubul optimistilor,desi sant tare stresata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flaflo spune:

Buna mamicilor, e o zi superba de iarna, cu soare si zapada pufoasa!
Comoara mea doarme linistita in leganut, miscindu-si buzitele din cind in cind. Iar eu stau intr-un sezlong, ma intreb daca merit oare aceasta feerie si as vrea sa molipsesc pe toata lumea cu putin din fericirea mea! Am vazut ieri la tv, pe un post austriac o emisiune despre cum poti sa devii optimist. Era vorba despre o terapie cu lumina, cica ar fi aici de cumparat ochelari speciali (colorati), gen ochelari de soare, pe care sa-i porti o ora pe zi si care sa te faca sa fi mai optimista, mai bine-dispusa. Ati auzit de asa ceva?
Ar fi intr-adevar foarte frumos sa existe o reteta sau o formula de optimism!! Nu credeti?

Flavia si Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kkk spune:

Io azi nu sunt optimista!Ar fi super o formula pt. optimism dar din pacate nu este...Chiar daca imi impun o zi doua optimismul nu tine si stiti de ce? pt. ca mi se intampla numai chestii nasoale si prea putine bune...La ora asta sunt asa suparata pe viata.La ce o fi buna?Numai sa tragi ca boul.Astepti cand esti mic sa te faci mare sa depinda si de tine un pic sa ai parte si de lucuri bune,iar apoi ajungi adult si ai parte de chestii tot mai nasoale.Nu stiu dar acum asa simt si credeti-ma incerc din rasputeri sa trec peste pasa asta proasta dar nu reusesc decat ft. putin o zi doua...Poate trebuie sa schimb ceva in viata mea dar nu am curajul,Cateodata am senzatia ca am atins apogeul vietii la 21 de ani iar dupa un dezastru,Ok asta trebuia sa scriu la clubul pesimistelor nu la optimiste dar treaba este ca incerc sa fiu optimista dar nu reusesc.Care este secretul optimistelor? suneti-mi si mie ca poate reusesc si eu pana la urma...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Nu stiu cine zicea, da pe buna dreptate, optimistul vede din paharul pe jumatate plin, partea plina iar pesimistul vede partea goala.Nu stiu ce sa zic, cand te trezesti dimineata, incearca sa te bucuri pentru lucrurile bune din acea zi.Spune-ti :"Azi sunt bucuroasa pentru ca..." Poate merge. Motivul poate fi oricat de mic...mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002)

Mergi la inceput