Din Republica Moldova cine mai e? (3)

Din Republica Moldova cine mai e? (3) | Autor: alinkav

Link direct la acest mesaj


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41419&whichpage=1" target="_blank">partea 1

www.desprecopii.com/FORUM/topic.asp?TOPIC_ID=43114&whichpage=1 br / " target="_blank">partea 2

LISTUTA MOLDOVENCELOR
1. Alinkav(Alina) – 05.03.1981, Chisinau, Studenta ASE,Contabilitate (Alexandru Andrei – 22.11.2003) - Drumul Taberei
2. Lucia B(Lucia) – 28.06.1980, Donduseni, UTM,CIM - Bahrain
3. LiliaToma(Lilia) – 06.08.1980, Bardar, r.Ialoveni, ASEM, REI si ASEB, REI(postuniversitare) (Amelia, 26.09.2004) - Berceni, Oltenitei
4. Ticka
(Cristina) – 16.10.1975, Chisinau,UT Iasi,Facultatea de Textile (Alexandra, 5 ani) - Baba Novac, Parcul IOR
5. MamaElei(Rodica) - 14.02.1978, Chisinau, UBB Cluj LMA (Paula Amelia, 02.09.2004)- Chisinau
6. Mamanati(Nati)- 29.10.1977, Chisinau; USM, ULIM - Chisinau
7. Ana_s - ????????? - Germania
8. Davina (Alina)- 25.11.1979, Vulcanesti (Deanna, 9.09.2004) - SUA
9.Balbina (Natalia)- 24.06.1977, Dubasari, UB, Litere (Vlad,22.06.2004) - Drumul Taberei





'Neatza fetili!

Nata, Vladutul tau e un scump!!!!

Hai sa beau un ceai si pe urma vin la povesti!!!

Alina si Alex Andrei(22 noiembrie 2003)
poze cu Alex

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Mey fetelor m-a traznit o "certitudine"
Nu m-as face barbat nici ptr un minut si nici doar ca sa aflu cum e cand, ca nu vreau sa-mi creasca par pe fata!!!!

In legatura cu destin facut cu mana ta, cred ca in mare parte ti-l faci singur!Dar este si urma de destin in ceea ce faci. Nu?
Aici vor iesi contradictii fetelor!



Alina si Alex Andrei(22 noiembrie 2003)
poze cu Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ticka spune:

Ma chinui sa ticluiesc un raspuns si sa ma simt si eu importanta si cand dau click pe trimite imi zice ca cica s-a inchis subiectul....... Aoliooooo. Cine a inchis subiectul ( marius, cred....)??? rugaminte mare sa puna si linkul catre subiectul nou pe ultima postare




Neatza !!!!

Nati, Valadutz e un dulce! Ma uitam la poze si-mi aminteam cum era Sandica cand era ca el si acum e atat de mare.....ufff atat de mare incat usor usor ma gandesc la scoala. Si ma apuca groaza de cat de repede trece timpul...Si Sandicai ii placeau jucariile atipice...si era atat de comica o razareatza. ma nostalgesc.....si nu-mi place deloc senzatzia

si acum repede repede cat n-am scapat nimic ma apuc de butonat...

quote:
Originally posted by Balbina


.... sa avem mare grija de barbatii nostri si sa-i pazim de acele fete, ca doar si ai nostri sint gigea, nu?


pai pot oare sa nu-mi bag coditza ? Eu nu pazesc nimic. Usa ramane mereu deschisa. Fiecare e liber sa plece daca vede ca nu se mai poate sau daca nu mai vrea... eu pun mare pretz pe incredere si urasc minciuna si nedreptatea. Si cum dragoste cu de-a sila nu se poate....
Eu n-as sta cu cineva doar de dragul copiilor. O viatza avem, nu? (Nici prin gand sa-mi treaca sa plec, sau sa-mi doresc asa ceva...filosofam si eu cu voce tare - adica cu dejtele pe tastatura)

quote:
Originally posted by Balbina

Din pacate, o sa te dezamagesc, eu nu (mai) cred in zodii. Dar daca vrei, intru in acel club de dragul tau.


Nici eu nu cred in zodii dar asa de fun si distractzie am intrat la forumul cu balantze. Nu regret nici o secunda! Am intalnit fete de nota 10!
Apropo de forumuri....facem un sondaj???

1. Va plac discutziile virtuale in comunitatzi unde adesea nu vi se cunoaste identitatea?

2. Identitatea secreta si posibilitatea de a-ti construi o imagine asa cum iti doresti sau lipsa de comunicare e motivul.

3. Ati dori sa cunoastetzi persoanele cu care comunicatzi? sau nu?

4. Doar DC sau si altele?

5. Forum sau chat
?

Lilia si eu sunt de parere ca norocul ti-l faci cu mana ta. E ca la angajare sau la examen. Nu gasesti job daca nu te duci la interviuri (doar nu vine angajatorul sa te roage sa-i acceptzi jobul) si examenul daca vrei sa-l iei tre sa te prezintzi. Exemple banale si idioate dar eu cam asta cred, cu toate ca un dram de noroc acolo face minuni... Cu ce ti-e scris in frunte ti-e pus, ma consolez atunci cand dau de greu sau cand vad un hop pe care n-am cum sa-l ocolesc. Cam asta-i cu norocul si destinul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ticka spune:

am uitat sa ma supun sondajului:
1. da
2. eu cred ca lipsa de comunicare si comunicarea fara obligatzii.
3. am inceput sa ma gandesc cand m-am intrebat . s-ar putea dar ma mai gandesc si scriu.
4. si DC si altele
5. Forum dar de prosteala si de fun - Chat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Sa raspund si io!!!!

1.imi plac, dar nu mereu, ca uneori deviaza de la subiect;
2.pierdere de timp as zie eu, ca identitatea nu o ascund, lipsa de comunicare nici ea nu e pierduta(mai bine zis incerc sa fac cunostiinte cu mai multa lume);
3.as vrea, dar nu pe toate, la fel cum si altii /nu toti vor sa ma cunoasca in realitate;
4.doar DC, si asa imi ia mult timp pretios;
5.forum pe DC

cum???

Alina si Alex Andrei(22 noiembrie 2003)
poze cu Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

M-am declarat dependenta!!!!

Alina si Alex Andrei(22 noiembrie 2003)
poze cu Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Neata la toate,

Cristina, Alina, multumesc pentru complimente.
Cristina, nici eu nu pazesc nimic, iar faptul ca de 8 ani ne iubim la fel de mult e ceva, nu?


Lilia, buna tema. Sint de acord cu Alina

quote:
In legatura cu destin facut cu mana ta, cred ca in mare parte ti-l faci singur!Dar este si urma de destin in ceea ce faci. Nu?
Omului ii este data alegerea, un privilegiu de sus. Iar vorba "ce ti-e scris..." mi se pare o dovada de lasitate uneori, in fine.

In ceea ce priveste sondajul Cristinei, hai sa raspund si eu:

1. Va plac discutziile virtuale in comunitatzi unde adesea nu vi se cunoaste identitatea?
- Da, imi plac.

2. Identitatea secreta si posibilitatea de a-ti construi o imagine asa cum iti doresti sau lipsa de comunicare e motivul.
- Imi place ca fac schimb de informatii si ca nu am obligatii.

3. Ati dori sa cunoastetzi persoanele cu care comunicatzi? sau nu?
-Depinde de persoane si de distanta dintre noi.

4. Doar DC sau si altele?
- DC este ceva recent. Iar de mai mult de 2 ani imi tot curg mucii pe un forum rusesc. Iar acum ma rup intre aceste 2.

5. Forum sau chat?
- Forum, da. Chat, categoric NU, mi se pare o pierdere de vreme. In schimb, messengerul (ICQ, YM, MSN, etc.) e ceva ce-mi place mult.




------------------
Numai bine,

Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ticka spune:

quote:
In schimb, messengerul (ICQ, YM, MSN, etc.) e ceva ce-mi place mult.



Pai e un inceput de chat ICQ si YM -ul, mai ales daca faci conferintza. Cu ajutorul ICQ-ului mi-am gasit foarte multi colegi si prieteni despre care nu mai stiam nimic (cu optziunea de cautare). Apoi majoritatea aveau YM si am trecut pe YM. De la o vreme ( de 2 ani) mi-am limitat accesul la YM ca nu mai ieseam din chatuit si cum urasc orice fel de dependentza, am inceput s-o tratez preventiv. La fel si cu chatul - n-am intrat pe un chat de mai mult de 2 ani. Fir-ar, pardon, mi-a scapat .....dependentza asta. Macar bine ca m-am invatzat sa ma opresc la timp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ticka spune:

quote:
Originally posted by Balbina


Cristina, nici eu nu pazesc nimic, iar faptul ca de 8 ani ne iubim la fel de mult e ceva, nu?



8 ani e o varsta! respect! :)

Si noi avem o varsta: ne cunoastem de 15 ani, suntem impreuna de 12 ani, casatoritzi de aproape 6.5 ani. Ma pricep la matematica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Cristina,

Chat-ul pe care-l stiu eu e atunci cind asista si participa la o discutie mai multe persoane odata , si nu toate imi sint cunoscute, iar in messenger vorbesti cu o singura persoana (ma rog, pe mine nu ma intereseaza conferintele), pe care o cunosti.

quote:
8 ani e o varsta! respect! :)

Si noi avem o varsta: ne cunoastem de 15 ani, suntem impreuna de 12 ani, casatoritzi de aproape 6.5 ani. Ma pricep la matematica
Noi ne cunoastem de 9 ani si ceva, sintem impreuna de 8 si ceva, iar la vara implinim 5 ani de casatorie.

------------------
Numai bine,

Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ticka spune:

Absolut! Chatul e cu mai multe persoane si tre sa ai viteza si stai mereu cu ochii pe ce se discuta (si limba ascutzita :) ) Daca te prinde - nu te lasa, dar tre sa ai si interlocutori potrivitzi altvel iese o varza.

Dragelor !!!! mi-am amintit un cantecel de cand eram noi mici:

Èç ÷åãî æå, èç ÷åãî æå Ñäåëàííû íàøè äåâ÷åíêè
(Iz cego je , Iz cego je, Iz cego je Sdelanny nashi devcionki?), dar nu mai imi aduc aminte continuarea era ceva cu bomboane, coditze etc etc

In exces de zel am scris 10 lucruri despre mine (amestecatura si varza ) Adica ce ma caracterizeaza, ce-mi place adica cam ce (sau cine...) "sunt" eu:

1. Alexandra - ingerashul meu pazitor
2. Art Nouveau
3. calatoriile
4. filmele bune
5. ambitzie
6. si lene
7. Mini Cooper
8. o carte buna
9. orgoliu
10. shoping ca sa-mi ridic moralul

voi?


Mergi la inceput