Cezariana

Cezariana | Autor: cosmi

Link direct la acest mesaj


Mamici care ati nascut prin cezariana cum arata o astfel de operatie dupa 3-4 luni? Dupa cat timp se vindeca in totalitate? Ce urma ramane?
Va multumesc.



Cosmi & bebelusele

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irinai spune:

O dunga alb-vinetie, care nu mai paleste.Are un an si nu mai trece odata. Are cam 3-4 milimetrii latime.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaruta spune:

Cosmi, depinde de piele. Eu 'nu sunt buna de carne'asa mi-a zis ortopedu cand m-a operat de rotula si adevarul este ca mi-a ramas semn.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaM spune:

Sa nu te sperii..:))
Depinde f mult si mana doctorului, depinde cat de "buna de piele esti".
Taietura mea mai are max..10 cm, o dunga fina si de culoarea pielii...
Depinde de la persoana la persoana...
Va pup si multa sanatate

Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bia spune:

La 5 ani de la operatie nu se mai vede aproape deloc;eu sunt tare mandra de operatia mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ann Marie spune:

La trei luni de la operatie este ca un firicel de ata lung de vreo 8cm. si de culoare roz.
Annie si Bebelita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana spune:

La un an si patru luni de la operatie, este o dunga mai rosiatica, care nu se vede pt. ca este situata f. jos. Nu am avut nici un fel de probleme si nu m-a deranjat niciodata pana acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana spune:

La un an si patru luni de la operatie, este o dunga mai rosiatica, care nu se vede pt. ca este situata f. jos. Nu am avut nici un fel de probleme si nu m-a deranjat niciodata pana acum. La trei-patru luni de la operatie arata cam tot asa, poate putin mai lata. Cred ca depinde si de tipul de piele pe care il ai. Toate cele bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana d spune:

Cicatricea mea are 8 ani dar pot sa-ti spun ca dupa cateva luni- un an abia se mai cunostea (ca si acum) vergeturile mele sunt mai vizibile... Acum, cand sunt din nou insarcinata si a inceput sa mi se intinda muschii in zona aia am avut de cateva ori dureri la efort (la ridicarea brusca din pozitia culcat, deci la incordarea muschilor respectivi) si i-am spus doctorei care m-a linistit spunandu-mi ca ma tin unele"bride" de la cusatura de atunci, dar nu e nimic ingrijorator. Atunci m-am refacut f repede doctora a spus ca sunt "f buna de carne". Nu stiu cum va fi acum cand voi fi taiata a doua oara in acelasi loc.

Dana mama lui Alexa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns salhiuta spune:

La mine aproape ca nu se vede este cit un firicel de ata si daca nu te uiti cu atentie nu se observa.Singurul lucru care ma deranjeaza sint chilotii cu talie joasa care ajung exact pe operatie si atunci ma maninca de zici ca am streche.

Mergi la inceput