Dr. Nayel CF2 (2)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Chiar daca ar incepe sa cada din dop mai poate dura nu stiu cat pana nasti. Oricum tu vei naste prin cezariana. Spune-mi ce a zis Nayel, asteapta pana te apuca durerile sau te programeaza mai devreme pt cezariana? Eu stiu ca nu e bine sa te apuce contractiile.
Intreb pentru si pe mine ma intereseaza pt urmatoarea sarcina( desi mai am mult pana atunci) si tot prin cezariana doresc sa nasc, asa ca trebuie sa fiu informata.

Ai fost azi la Nayel la spital? Pe Anca Mihaela ai vazut-o?



Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Roxy, ce a spus Nayel? Colul cum e?

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rrox3 spune:

Crinuta, am fost la spital. Nu am vazut-o pe Anca Micaela, am vazut un tatic care astepta si caruia Nayel i-a zis ca a ajuns abia la 6 cm. dilatatie. Nu stiu daca era vorba de ea. Nu mi-a venit sa-l intreb.
Nayel a zis ca bebe nu a coborat inca si ar fi in regula cat de cat. Mi-a dat tratament cu No-Spa, Scopantil supozitoare si Gynipral si mi-a recomandat cat mai multa odihna in pat. Nu se pune problema de cezariana acum, e mult prea devreme, incercam sa-l mai tinem pe bebe la cutie. Ma streseaza plecatul asta al lui, dar sper sa fie bine. Mi-a zis sa-l mai sun miercuri sau joi.


Roxana, Mariuca (5 ani si 8 luni) si bebe din burtica s. 34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Sigur era vb despre Anca.

Atunci sa il asculti, sa stai la pat si gandeste-te ca vei naste dipa ce se intoarce. Oricum sta doar o saptamana.

pupici

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina78 spune:

Merci pentru raspunsuri, data viitoare cand merg la ea am sa-i cer insistent, nu ca ar fi vorba de bani ci pur si simplu de principiu, daca e dreptul meu de ce sa nu mi-l acorde?

Sigur era Anca Micaela, sper ca pana acum a terminat deja si si-a vazut minunea.
Poate ne da sotul; ei de veste.

Alina si bebe care a implinit azi 24 de sapt!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Asa e Alina, daca e dreptul nostru de ce sa nu profitam?

Sunt convinsa ca a nascut deja Anca Mihaela, mai ales daca a pranz avea deja dilatatia 6. Cand ma gandesc ca eu dupa 2 zile de declansare aveam tot dilatatie 2...., asta e. Sunt curioasa cum i-a facut declansarea, cu perfuzie sau injectie.
O sa ne povesteasca ea (daca o mai avea timp).

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissi spune:

Unde pleaca Nayel?? si sta o saptamina incepind cu data de 20? ca ma gindeam ca de data asta sa deschid subiectu' cu nasterea.. (Crinuta, multumesc mult ptr. P.M.).. stie vreuna dintre voi cind e la spital saptamina asta?? ..
Materna am luat gratuit de la famacie cu o reteta pe care medica de familie mi a dat o , si vezi ca stiu sigur ca n are nici o treaba nivelul de salarizare cu compensatiile ptr. gravide..vezi ca e cu pacaliciu doctorita aia a ta..Alina..
Fetelor deja am momente cind ma apuca emotiile cind ma gindesc ca mai am 2 luni, in afara de luna martie si gata.., nasc..
Crinuta? ce face Rayan? ai mai fost la Nayel?
Pupici,Crissi 28+

crissi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissi spune:

he, he, am uitat sa va spun ca una din fabricutzele de lapte e productiva deja, adika tre' sa port in fiecare zi un tampon la sanu' drept...
deci, fulga s-a deschis, sa vedem cum stam cu brenacu' ca la stangu' am avut o distrofie mamara si sper sa n am canalele infundate..
Crissi, 28+

crissi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rrox3 spune:

Crissi Nayel pleaca din tara pe 20 martie pentru o saptamana. Am inteles ca mai e la spital de garda si miercuri, pe 16 martie.

Roxana, Mariuca (5 ani si 8 luni) si bebe din burtica s. 34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissi spune:

Multumesc mult, Rrox, miercuri sint la el, la spital... la echo.
Crissi, 28+

crissi

Mergi la inceput