Dr. Nayel CF2 (2)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Adema spune:

Anca, sa iti traiasca bebelina, sa fie sanatoasa, norocoasa si cuminte!Si tie iti doresc recuperare rapida!
rrox3, ceaiul mi-a fost recomandat de la spital si eu chiar am constatat ca ajuta la lactatie, dar baut peste 1l pe zi.

Adema&Codrut
http://community.webshots.com/user/eoncioiuro
Povestea nasterii: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41021

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Roxy, ce faci? Sper ca esti ok. Hai, ca mai e putin pana se intoarce Nayel.

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Roxy, sa nu-mi spui ca ai nascut deja. Hai mama, da-ne o veste.

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Fetele cu cezariana, am o intrebare.
Mi se pare ca la operatie, pe acea dunga rosie, pe mijloc ar ceva mai gros si cand m-am uitat nu pare a fi inchis perfect intr-un anume punct. Ce ma fac?

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maysa spune:

Crinuta, eu nu am nici un fel de experienta in problema asta, dar stiu ca domnul doctor este pe 31 de garda. Eu zic ca un control ar lamuri orice dubiu.
Multa sanatate si sa auzim numai de bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Merci Maysa. Probabil ca voi merge.



Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Micaela spune:

Fetele care ati facut cezariana, ati reusit sa alaptati? Cele caror v-a venit mai greu laptele, cu ce l-ati stimulat, in afara de ceaiurile de fenicul si Galactogil?
Eu am avut o viroza si timp de 2 zile pediatra nu m-a lasat sa o pun pe Ema la san. Cand mi-a trecut, nu mai aveam lapte. E drept ca nu a fost nicicand mult, dar acum sanii mi se par moi si, desi la fiecare masa o pun la san, pare mai mult un exercitiu de supt decat hranire... Nu as vrea sa renunt definitiv la alaptat.
Multumesc anticipat pentru sfaturi,
Anca Micaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Anca Mihaela, te rog sa ne spui cum a fost nasterea, pl.

Revenind la intrebarea ta, eu am avut foarte putin lapte, nu am avut furia laptelui,asa ce m-am chinuit degeaba si incet, incet am renuntat.

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rrox3 spune:


Intre timp am nascut si eu, pe 23 martie, foarte vijelios. Fara Nayel de data asta fiindca el a revenit in tara abia pe 27. Astazi am ajuns in sfarsit acasa fiindca am avut niste probleme cu fetita, dar acum suntem bine si toata familia fericita.
O cheama Ioana Alexandra (hei, tot Ioana!), a avut 3.300 kg si 48 cm. desi s-a nascut la fix 36 de saptamani si o zi. Am nascut cu D-na. Gherasie si a fost foarte bine.
Am avut probleme cu anestezia insa, destul de amuzante cand ma gandesc acum. Bine macar ca anestezistul a fost foarte dragut si prietenos .
Stand 6 zile in spital, am ajuns la concluzia ca au o gramada de personal de calitate, dar si vreo cateva buruieni teribil de suparatoare printre asistente si infirmiere.
Paturile sunt super intr-adevar!
Va mai povestesc eu, azi abia am ajuns acasa si sunt cam obosita. Dupa cezariana m-am refacut mult mai repede decat prima data si sunt destul de zglobie. Lapte am din a 4-a zi si acum am din belsug. Micuta mea are icter zdravan insa. In rest acum e bine.
Astazi m-am intalnit si cu Nayel in maternitate pe hol. M-a intrebat daca e totul in regula, cu cine am nascut si daca au fost probleme. I-am zis ca il vizitez pentru controlul de la 6 saptamani.

Felicitari Anca Micaela!!! Sa-ti traiasca fetita, sa va aduca numai bucurii! Eu zic sa continui cu tentativele de alaptat, ar trebui sa-ti revina lactatia prin stimulare. Nu renunta asa repede. Succes!

Va pup pe toate!

Roxana, Mariuca (5 ani si 8 luni) si Ioana Alexandra (6 zile)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Roxana, Felicitari!!!!!!! Sa iti traiasca fetita!
Nu pot crede ca s-a intamplat ceea ce nu vroiai, adica sa nasti cu alt dr decat Nayel.
Sa nu crezi ca scapi fara detalii.
Eu stiam de Gherasie, insa un el, nu o ea.
Ai pomenit si de o anestezista si de un anestezist. Nu prea inteleg.
Sper sa mai poti intra, macar din cand in cand .

pupici tizei mele dar si Mariucai

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput