Au inceput inscrierile la scoala ptr. clasa I?

Au inceput inscrierile la scoala ptr. clasa I? | Autor: mirelam

Link direct la acest mesaj

Astazi, educatorea de la gradinita i-a spus mame mele ca ar fi inceput inscrierea pentru cei care vor merge la scoala in toamna.
Si eu care credeam ca incep prin primavara si stateam linistita.
Poate mamicile care si-au inscris copiii anul trecut pot sa-mi spuna daca, chiar incep asa de devreme inscrierile sau difera de la o scoala la alta?


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cary spune:

In sectorul 6 la Scoala 174 inscrierea a inceput in FEBRUARIE si se termina in APRILIE!

Succes.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miruna Enescu spune:

Noi ne-am inteesat la scoala 10, in Floreasca (desi pana la urma am decis sa mai asteptam un an, cand juniorul va avea 7 ani si 4 luni), si acolo, mai ales daca nu locuiesti chiar in zona care tine de scoala, trebuie sa vorbesti cu invatatoarea/directoarea din ianuarie si sa inscrii copilul in februarie, in special daca vrei sa mearga la clasele "bune". Daca locuiesti in zona si nu ai o invatatoare favorita, atunci te poti duce si la primavara.

Succes si sa ne povestesti cum a fost!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Am inteles ca deja s-au "completat" clasele la unele invatatoare. Eu l-am inscris la inceputul lui februarie, iar o prietena de-a mea stiu ca a dat copilul si un fel de test pt clasa invatatoarei unde voia sa mearga.
Mult succes si grabeste-te,
Gabriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ga_bi spune:

Se pare ca inscrierile incep cat de curand. Un sfat: daca vreti sa va inscrieti la o scoala de care nu apartineti, mergeti la director, nu tratati cu secretarele...
Succes puilor vostri! Gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa spune:

La scoala unde l-am inscris pe Alex(sector 3) inscrierile au inceput pe 1 martie, a fost primul inscris la ora 8.30, iar la ora 12, toate locurile erau ocupate la invatatoarea la care am cerut eu.
Nu apartinem de aceasta scoala, nu am avut nevoie de negatie si am tratat cu secretara nu cu directoarea. Nu vreau sa intru in amanunte dar va spun sigur ca in scoli, sforile le trage secretara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxel spune:

Buna,
Eu ma chinui sa-mi inscriu fetitza la Scoala Centrala din noiembrie 2004.....pentru toamna lui 2005 ! M-au plimbat in fiecare luna, spunandu-mi ca locurile sunt ocupate si ca scoala nu e obligata sa afiseze cand incep si cand se termina inscrierile.
Si....inca ma incapatanez sa o primeasca acolo....


Ruxel
http://photos.yahoo.com/ruxivisan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Banti spune:

Eu deja am inscris-o pe fetita mea la scoala unde apartinem.
Am citit in ziare ca ministerul a recomandat scolilor sa termine inscrierea pina in luna mai.

Ruxel, daca te oferi sa dai o "sponsorizare" substantiala pentru scoala sigur iti primeste fetita.

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Buna tuturor! Am inscris-o pe Ozana la scoala 190; invatatoarea care mi-a fost recomandata ia clasa sportiva asa ca sotul meu este tare multumit (el a facut inot 12 ani); eu zic ca nu-i strica 2 ore de sport in plus pe saptamana. Am fost insa tare incantata de orar: incep la 11 si termina la 14,30. Desi eram terorizata de colegi cu sfaturi referitoare la atentiile pentru invatatoare, secretara si directoare, am dat peste oameni de calitate, care au fost deosebit de amabili fara sa se uite dupa un ciubuc. Va pup! Gratiela.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pupesita spune:

Buna!
Eu am auzit ca la unele scoli deja s-au terminat inscrierile.
Bafta!

(5 ani)

Mergi la inceput