Bebelusi de iulie-august 2004 (43)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alunelsialbinutza spune:

Monique ma bucur sincer ca sunteti bine, se simte din mesajele tale.
Fetele, eu va citesc mama, dar timp sa scriu...
Bradut are mari probleme cu dintoasele, de-abea i-a iesit primul si s-a linistit, dar a doua zi a luat-o de la capat, cu al doilea.
I-am facut analizele si i-a iesit hipercalcemie, adica Ca peste max in sange, ceea ce inseamna ca nu a asimilat osos, ca vigantolul nu si-a facut efectul, asa ca am trecut pe vigantoletten 1000, pentru 8 saptamani.
In rest suntem bine, cocosam familia cu mersul in picioare, deci am trecut la ham. e o fericire pe el...
Pentru cele care nu ne-au mai vazut de muuuuuult, iata si ultimele pozici:
http://community.webshots.com/user/alunelsialbinutza

Alina mamica lui Bradut cel mic si nebunic (08.07.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Doamna Bibi, ce ma bucur ca ati hotarat asa. Cine stie, poate puiutul mic sa fie un liant bun si sa va aduca intelegere!

Eu l-am pus in premergator de pe la 7 luni asa mai ca lumea (adica 10-15 min odata). El deja se ridica in picioruse...

Gratiile la patut le-am ridicat de mult. De mancat, fiecare bebelus cu apetitul sau. Si noi papam mai putin, dar as vrea sa-l vad mancand mai mult. Si eu stiu ca tre sa fie 60 de zile intre vaccinari. Pe noi ne-a chemat pediatra mai iute si i-am spus eu si ne-a mai chemat inca o data dupa vreo 3 saptamani.

Alina, deja in ham? Ma duc sa vad pozele.

mitzura cu bebe Tudor Codrin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alunelsialbinutza spune:

pai ne-a cocosat de spate, i-am luat de la chico si scrie ca poate fi folosit de la 4luni la 1an, ce ziceti de asta?
Danule, sanatate mare lui Vic si voua, iarta-ma ca n-am mai dat nici un semn de viata, dar tare as vrea sa ne mai vedem sau macar auzi

Alina mamica lui Bradut cel mic si nebunic (08.07.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Monique pupi pupi pupi pupi!!!!! va tinem pumnii sa fie cu noroc si sa fiti toti trei impreuna!!!! si multe imbratisari! hai ca la vara tre sa mergem la terasa aia unde am baut bere asta vara, nu? dau cu pitacii!!! eu zic ca nu maninca mult Bogdan. cam asa maninca si pitak: 8 lapte, 12 - piure de legume cu carne/ou - 150ml si piure de fructe - 100ml, 13 - lapte, 17 - furtce cu iaurt si brinza, 20 - lapte. Patrick avea la 6 luni 8,700...deci e cita obezelu'! adevarul e ca nu se vede, da are niste obraji...mama-mama.
Ramona-faraoana () sfecla e ff buna, ca e dulce. pune-i o felie. mango este cel cu coaja neteda si simbure ca un os de spie. seamana la gust cu dovleacu' . lui Patrick ii place de moare, si singur, dar si cu banana sau cu iaurt si brinza.
Danule pupi la Vic! bine ca v-a distribuit voua raceala....baiat darnic!
nici grasu meu nu bea apa, asa ca m-am obisnuit. si nici ceai, suc sau alte alea.
premergator de la 7 luni, tot cite 20 min. pupi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

monica, ce bine imi pare! Sper sa va fie bine, bine.
Si eu vreau sa apara cuvantul poze, nu toata adresa de pe webshots. Va roooog!
Fug, ma strica pitica! Am pus-o in pat si nu-i place.

Pupici,
Andrea si Stefania (13.08.2004)

http://community.webshots.com/user/a_mironeanu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alunelsialbinutza spune:

si eu vreau sa apara asa, daca se poate la semnatura, sa nu mai dau cu copy paste mereu? Nu imi iese, desi am incercat eu ceva pe acolo


Alina mamica lui Bradut cel mic si nebunic (08.07.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

ahaaa am uitat sa va zic ca ama primit bani multi .. 8 mil ..
Bravo Monica !

Simona si bb Luca
http://photos.yahoo.com/ionel_dinu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEABANICA spune:

Bravo,Monica,sa fiti fericiti pana la adanici batraneti.
Noi am luat premergator,dar pediatrul a spus sa mai asteptam pana pe la 8 luni,nu stiu ce sa zic ca piticei ii place la nebunie.

Bai,nu stie nimeni nimic de Daria(mamagiuliei),nu i-am mai vazut piciorusele de vreo doua zile pe aici.Nu stiu mie mi-e dor de ea,asa ca o s-o strig,poate ma aude.Dariaaaa,Dariaaaa,ma auzi,ne este dor de tine.



Andreea Banica mami de ingeras Alexia Elena
http://community.webshots.com/user/andreeabanica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrabiuta spune:

fetelor - am incercat diverse variante ca sa pun indicatiile aici pe forum dar nu merge.
albinutzo, ti le dau pe mail.

marcela si alexandra lia
pozele noastre

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37669" target="_blank">cum s-a nascut alexandra lia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Si eu ma intrebam unde este Daria, ea semneaza condica in fiecare zi. Poate nu-i merge Internetul.
Azi am fost cu Stefi la servici, de la 11:30 la 13:30. a fost foarte cuminte, spre sfarsit incepuse sa i se faca somn si a facut un pic de scandal la imbracat. A stat prin bratele colegelor, a participat la o sedinta si in rest a sta in scaunelul ei si a rupt hartii . O sa o mai iau, mai ales ca d-l director s-a oferit sa cumpere un tarc si sa-l puna in mijlocul biroului .
Monica, nu cred ca trebuie sa-ti faci griji cu cit mananca. Mai ales ca pediatra il vede in fiecare luna si nu a comentat nimic. La noi se ridica gardul de la patut si il ridic de fiecare data cand plec din camera, niciodata nu se stie.
Noi avem premergator primit de la botez, inca nu am pus-o, vroiam sa il inaugurez sambata, dar cred ca mai asteptam.
Felicitari pentru noi iepurasi, la noi nimic. Baga tot ce prinde in gura, dar nu cred ca din cauza dintilor ci din obisnuinta.


Pupici,
Andrea si Stefania (13.08.2004)

http://community.webshots.com/user/a_mironeanu

Mergi la inceput