Parfumuri (2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns demonikutza spune:

Eu nu am gasit inca un parfum care sa ma innebuneasca de-a dreptul, insa pana acum, cel mai mult mi-au placut: L'eau d'Issey, Chanel-Coco mademoiselle, Chic-Carolina Herrera, Wish-Chopard si de seara Hypnotic poison. Nu prea inteleg de ce place Light Blue atator femei. Mie mi se pare un miros banal, nu are nimic semnificativ, nu iti ramane intiparit in minte prin nimic special. E placut si atat:) La fel si Cool Water. A incercat cineva Be delicious de la Donna Karan? Il caut de cateva saptamani si nu dau de el. Intr-adevar, se pare ca si zodia conteaza in alegerea unui parfum..Care a fost pentru voi parfumul cu cel mai mare impact asupra celorlalti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns energy79 spune:

quote:
Originally posted by Lorelai

quote:

Capricorn

Parfumul ei
La femeie noua, parfum nou. Aroma florilor in Miracle de la Lancome , un imn inchinat frumusetii vietii, o invitatie de a redescoperi aceasta frumusete si a trai in armonie cu ea (pentru inceput, o tenta proaspata si umeda de licthi si frezie, urmata de aroma florilor de magnolie, totul pe un fond imbatator de arome picante si parfumuri invaluitoare de ambra, mosc si iasomie);
== J 'adore de la Dior, un buchet floral plin de lumina (frunze de iedera, mandarine, orhidee, violete, lemn de dud si busuioc rosu) i se potriveste ca o manusa.
==Si nu in ultimul rand senzualul, atemporalul, orientalul N S de la Chanel (ylang #150; ylang din Comone, Nerolli de la Grasse, iasomie, trandafiri, santal si vanilie).


WOW!!! sa vad si sa nu cred. eu sint Capricorn si folosesc Miracle de la Lancome si J'adore de cind au aparut. m-am indragostit de ele. ca sa vazi ce potriveala. in plus imi mai plac Tresor si Attraction de la Lancome.

Lorelai



Ilinkuta,multumesc mult,dar...chiar parfumurile astea nu imi plac deloc...poate totusi suportabil mi se pare Miracle,dar in rest....nu!ce sa mai...la mine nu se potriveste deloc.acum o sa mai citesc si la celelate zodii.poate mi se potriveste ceva de acolo:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Violetik spune:

Mie imi plac: Premier jour Nina Ricci,Mlle Coco Chanel,Ulta Violet Pacco Rabanne,Echo Woman Davidoff, Escada Sentiment etc. Ce ziceti de ele?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdynaB spune:

Eu folosesc ,si asta de mult timp,Pleasures-Estee Lauder si
DKNY woman sit super si tine f. mult mirosul.Am avut si Poeme-Lancome dar mi-se pare prea tare.

Adyna si Selina bambina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

quote:
Care a fost pentru voi parfumul cu cel mai mare impact asupra celorlalti?


CHANEL Cristalle.Acum nu-l mai pot suporta....


Irina,veve & croko
poze,poze si iar poze


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

quote:
Originally posted by demonikutza

Eu nu am gasit inca un parfum care sa ma innebuneasca de-a dreptul, insa pana acum, cel mai mult mi-au placut: L'eau d'Issey, Chanel-Coco mademoiselle, Chic-Carolina Herrera, Wish-Chopard si de seara Hypnotic poison. Nu prea inteleg de ce place Light Blue atator femei. Mie mi se pare un miros banal, nu are nimic semnificativ, nu iti ramane intiparit in minte prin nimic special. E placut si atat:) La fel si Cool Water. A incercat cineva Be delicious de la Donna Karan? Il caut de cateva saptamani si nu dau de el. Intr-adevar, se pare ca si zodia conteaza in alegerea unui parfum..Care a fost pentru voi parfumul cu cel mai mare impact asupra celorlalti?




Mare dreptate ai cu parfumurile nesemnificative, parca ma dau cu apa.
Favoritul meu of all time este Cashmere de Donna Karan, nu stiu cat impact are asupra alorlati ca nu mi-a pasat vreodata important este sa aiba impact asupra mea sa ma simt eu bine

Oana_B

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigA spune:

Auzi, parfumul de la Dona Karan, Cashmere...il ai acasa? Cum este, cum se comporta? deci eu cand l-am vazut prima, prima oara cand a aparut m-a speriat foarte raumirosea f. ciudat! am zis "no way", dar dupa aia la un timp...parca nu imi mai parea chiar asa...adica mirosea si a scortisoara parca...in fine, cum se comporta pe piele toata ziua ,de ex?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastad spune:

Eu folosesc red door (l-am primit de la o ruda dn Australia),se gaseste si la noi(am vazut in mall si in carrefour)si SAMSARA(e supeeeer, ).
Mi-a placut si Today de la Avon.
Doina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clyo spune:

primul meu parfum a fost Tribu de la Benetton.
am incercat cam tot ce se poate: Dior, Chanel, Lancome...... dar Tribu mi-a placut cel mai mult si a ii innebunea si pe cei din jurul meu.
l-a mai folosit cineva?
se mai gaseste prin Europa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

quote:
Originally posted by grigA

Auzi, parfumul de la Dona Karan, Cashmere...il ai acasa? Cum este, cum se comporta? deci eu cand l-am vazut prima, prima oara cand a aparut m-a speriat foarte raumirosea f. ciudat! am zis "no way", dar dupa aia la un timp...parca nu imi mai parea chiar asa...adica mirosea si a scortisoara parca...in fine, cum se comporta pe piele toata ziua ,de ex?



Mai am ceva din el in sticluta. Mie mi-a placut mult de prima oara cand l-am mirosit (acu depinde de gusturi) de fapt istoria lui e cam asa: sotamiu impreuna cu varasu se chinuiau sa-mi cumpere un cadou si la amandoi le-a placut (deci asta cam ar raspunde si la ideea de impactul asupra celorlati). Mie mi se pare ca tine toata ziua, adica ma dau cu el de dimineata (pe piele nu pe haine) si poate dupa un timp ma obisnuiesc cu el si nu-l mai simt dar a doua zi hainele inca miros.
Parfumul care mi s-a parut ca iese se duce cel mai greu dupa haine chiar si dupa o spalare este Allure de la Chanel.

Oana_B

Mergi la inceput