Scoala Step by step - Stiti ceva?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

Nu stie nimeni unde sunt scolile 55 si 70 in sect.3? Isabela in ce zona e scoala ta?

andreeat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tynadiana spune:

Uite ce am gasit Andreea_tx:

SCOALA GENERALA NR. 55
Adresa: Industriilor, Nr. 46 | SECTORUL 3 | Telefon: 01.2554266
SCOALA GENERALA NR. 70
Adresa: Tiglina, Nr. 37 | SECTORUL 3 | Telefon: 01.3222524

Tyna si DIANA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tynadiana spune:

Noi abia la anul, desi face 6 ani in august acu, asa am hotarat sa nu grabim invatatul si asa o sa aiba tot timpul sa invete nu??
Dar as fi interesata am cautat si pe net si am citit niste articole acu sa-mi spuneti daca e chiar asa :
Desi e o forma de invatamat alternativa care dureaza 4 ani de scoala, dar ca programa dupa terminarea acestor 4 ani are cunostiinte cat ar avea dupa 4 ani "din ceilalti"??
De ce nu se gasesc astefel de clase in toate scolile??
Am inteles a in unele cazuri trebuie testat copilul deci cum il testeaza? ce trebuie sa stie? unde are loc testarea? cand il testeaza?
Am mai inteles chiar de la voi ca programul e de dim pana pe la ora 4 dupa-amiaza, deci papa acolo, dar cu somnul??Nu ca s-ar da in vandt Diana dupa somnul de dupa-masa, dar cateodata chiar doarme si doarme bine...

Va intreb ca sunteti mai in cunostiinta decat mine si sincer chiar mi-au placut articolele pe care le-am citit, ar mai fi si programul care daca incepe de dimineata si e departe rau de noi parca nici nu am inima s-o scol cu noapte in cap (ca nu avem masina proprie)...parca as avea drobul in cap cu scoala asta mi-a fost greu s-o dau la gradinita dar la scoala mi se pare si mai imposibil...

Astept raspunsuri lamuritoare, va pupam dulce !!

TYNA SI DIANA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

Multumesc Tina.Nici noi nu suntem inca de scoala dar citind articolul mi s-a parut interesant si atunci intreb si eu sa cer informatii ca sa ne hotaram ce o sa facem si mai e si chestia ca trebuie sa aranjezi cu foarte mult timp inainte stii cum functioneaza sistemul la noi in tara.

andreeat

Mergi la inceput