tratament pt. rana pe uter?

tratament pt. rana pe uter? | Autor: Bobita

Link direct la acest mesaj

Exista vreun tratament pentru rana pe uter, in afara de cauterizare?


Sa fim fericite
http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=224&cid=229

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ireland spune:

Bobita, din cate stiu eu nu. Este adevarat ca exista anumite tipuri de ovule care pot curata, dar cauterizarea este metoda prin care rana poate fi rezolvata. Este o "operatie" foarte simpla si foarte putin dureroasa. Daca ai asa ceva iti recomand sa faci cauterizarea altfel, pot apare complicatii nedorite.


Multa sanatate si curaj!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ponicid spune:

Eu stiu ca, cauterizarea este ultima solutie in tratamentul unei rani pe col. Intai se incerca tratament si daca nu trece atunci se recurge la cauterizare.
Despre tratament, medicul este cel mai in masura sa ti-l prescrie si sa urmareasca efectul.
Am vazut si in Formula As niste retete de ceaiuri pentru spalaturi vaginale impotriva ranilor pe col. Cauta pe situl revistei ca precis gasesti. Cred ca si pe acest site s-a mai discutat subiectul ai incercat sa cauti?

Daniela, mamica de Ana-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns korinna spune:

In primul rand am sa-ti spun prin ce am trecut eu...stiam ca am o rana pe uter...dar am tot lasat-o...nu dadeam prea mare importanta.apoi am facut un tratament..si gata..nu am mai fost la control.In sfarsit cand am avut baniu mai multi m-am dus la medic.Anul trecut prin ianuarie.Cand ma diuc,imi zice doctorita ca arata rau ranna ,inainte de a ma cauteriza sa-mi faca un papanicolau.Imi face si..tip 3..cica e grav..nu se poate cauteriza


KORINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns korinna spune:

In primul rand am sa-ti spun prin ce am trecut eu...stiam ca am o rana pe uter...dar am tot lasat-o...nu dadeam prea mare importanta.apoi am facut un tratament..si gata..nu am mai fost la control.In sfarsit cand am avut baniu mai multi m-am dus la medic.Anul trecut prin ianuarie.Cand ma diuc,imi zice doctorita ca arata rau ranna ,inainte de a ma cauteriza sa-mi faca un papanicolau.Imi face si..tip 3..cica e grav..nu se poate cauteriza
Atunci mi-a dat un tratament cu ceaiuri altele.Dupa o saptamana imi face iar papanicolau.Cica tip 4,S-a agravat,cancer nu mai are ce sa-mi faca.Eram diperata.Nu stie nimeni ce inseamna asta...nici nu vreau sa stie.
M-am dus lka alt medic dupa ce am urlat ca o nebuna in disperare.Nu vroiam sa mor si de ce sa mi se intample mie??!!!
Mi-a cauterizat rana pe loc.A zis ca analizele alea erau neconcludente unde le facusem eu...nu erau medici cu experienta...si ca sa nu-mi fac griji ca nu asa arata cancerul
Cu ceai de galbenele intr-o luna nu mai era nimik
dar groaza aia,frica.....cel mai bine sa nu lasi asa ceva
Operatiunea de cauterizare dureaza cam 5 minute..poate 10 maxim..nu doare absolut deloc si e cel mai sfanta
Nu lasa asa ceva!cauterizeaz-o imediat....ca intr-o luna esti ca noua!




KORINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria spune:

Nu fugi de cauterizare!!! este cea mai buna solutie, nedureroasa, in plus!
Sifatul meu ar fi ca, daca rana este rezultatul unei secretii pe care o ai, sa tratezi intai acea secretie, apoi faci cauterizarea, si gata!
Curaj, si sa auzim de bine!

daca dragoste nu e, nimic nu e!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ponicid spune:

Cred ca m-am ramolit rau de tot. De o saptamana tot interpretez problemele postate gresit.
Scuza-ma! Tu scrii rana pe uter eu inteleg rana pe col.

Daniela, mamica de Ana-Maria

Mergi la inceput