Pantelimon ?

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

dana l-am intrebat pe al meu si tot in 51 a invatat, dar a fost la C. probabil ca din vedere si tot va stiti.

Marina 27+

burtika

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielutzu spune:

Buna Marina! Ce faci azi?
Eu...comsi-comsaProbabil ca din vedere il stiu pe sotul tau.......nu stiu (eram cam "curioasa" asa....in scoala).
Chiar nu mai intra nimeni in vorba? Mai pastram legatura.....


rasfatzata de Bucuresti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

dana eu azi am fost la biserica, la Capra- acolo ne-am si casatorit, apoi am venit acasa si m-a luat o durere de cap....super naspa, asa ca m-am culcat. de mult nu am mai dormit dupaamiaza.

Marina 27+

burtika

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Theodora spune:

Buna fetelor...cred ca am mai scris si eu un mesaj acum vreo doi ani cand s-a deschis topicul...apoi am disparut...eu practic sunt departe,dar totusi in suflet sunt pantelimoneanca...o fi bine spus...sigur vreau sa va cunosc,mai ales fetele din Comuuna Pntelimon cand o sa vin si eu acolo...in curand sper...Noi stam pe strada Duzilor...pe intrarea Carpenului,chiar la piata,langa scoala noua!!!
Cine mai e din Comuna...pana apuc eu sa citesc topicul...Numai bine si o sa mai trec prin cartier!

--------------------------------------
Happy 2 be back! www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album principal&mid=188&cid=999" target="_blank">POZE IN ALBUM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

eu tocmai am cumparat in comuna. dar pe langa drumul garii. e o strada noua str magnoliei. daca nu ai mai fost de mult pe acolo vei vedea ca s-au schimbat multe si s-a construit foarte mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CHOWPERSA spune:

Eu am invatat la scoala 58(pe Socului) si stau VIS-A-VIS de CORA

DANNA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguta12 spune:

Pantelimon.......
Nu mai stau acolo de aproape 25 de ani, de la virsta de 12 ani. Dar JUR ca mi-a ramas in sange.
Acum 3 ani, cand am fost pt singura data in Romania, am avut norocul sa stau chiar in blocul in care am locuit in copilarie, in apartamentul unor amici(plecati in provincie). Blocul 67. Vis-a-vis de Electroaparataj( cum se scrie HABAR NU AM). Multe seri am stat pe balcon si am plans. Cate amintiri frumoase. Doamne..... Din prima mi-am amintit toate magazinele( Materna si Lacto barul de la Amfora erau 2 favorite), piatza Pantelimon- care nu mai e, fotograful de vis-a-vis de piata(care INCA mai e si unde mi-am developat si poze)...cofetaria de la Iancului....mergeam ziua pe strada, doar de dragul de a vedea cladirile si caldarimul..si eram atit de invidioasa pe oamenii ce isi traiesc viata acolo, de-mi venea sa-i iau la palme pe toti.
Am fost si la scoala "mea", la nr. 51, din spatele vechii pieti. Era vara-luna August- dar am avut noroc- se faceau reparatii, si "americanca obraznica" cum sint( heheh..ar vrea ei), am intrat in scoala. Mi-am vazut vechia clasa- VI B- a dirigintelui Enache.Am facut o GROAZA de poze, chiar si in banca in care am stat,unde zgariasem porecla mea-"PUPU",acum aproape 30 de ani. Ce m-a uimit? Faptul ca dupa atita amar de vreme, inca mai erau in clasa suporturile de flori din fier forjat pe care le "donase" bunica mea clasei.
In ziua de azi, multi vorbesc despre Pantelimon ca despre un ghetto. Dar eu sint mindra de faptul ca am crescut acolo, si realizez ca omul care sint azi e datorita in mare parte si oamenilor si locurilor in care am crescut. Asa ca...multumesc, Pantelimon

olguta12
www.piczo.com/galushk?g=16686272&cr=5" target="_blank"> GALUSHCA IN ACTIUNE

POVESTEA DREI PISHCOT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andruskandu spune:

Buna fetelor din Pantelimon! Sunt si eu pe aici, m-am nascut in acest cartier, n-am plecat nicicand de aici. Am invatat in sc. 53, apoi in 62.
Ma numesc Andreea, am 32ani, si sunt mamica unui baietel frumusel, dragutel, pt. ca doarme acum si ma lasa sa scriu. Are 6 luni, se numeste Andrei si e odorul meu.
Plimbaricile ni le-am facut toata vara, toamna si iata ca si acum in parcul Morarilor, asa ca s-ar putea sa ne cunoastem.
Va pe toate, si astept cu nerabdare raspunsuri.

Andreea, lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andruskandu spune:


Buna din nou fetelor!

Andrei s-a trezit, a papat, acum ma lasa cateva minute sa scriu din nou. E frig afara, ca as fi iesit si eu. Voi? Vad ca cele din Pantelimon au cam amutit. Am gasit subiectul deabia la pagina 6. RUSINICA!RUSINICA!!!
Eu locuiesc la Morarilor, prin spatele scolii 62. Poate mai sunt mamici prin zona ( de pe DC)
Marina, ai trecut de la aspirante la FELICITARI!! Sarcina usoara si sa te mai intalnim pe forum!
Toate cele bune, fetelor, SARBATORI FERICITE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andruskandu spune:

Chiar nu mai este nimeni din Pantelimon?
Nu pot sa cred!

Mergi la inceput