Hai Buzau...Buzau... Buzau!!! (2)

Hai Buzau...Buzau... Buzau!!! (2) | Autor: adameasca

Link direct la acest mesaj


Adameasca (Ileana) - Buzau, Luca (2 octombrie 2003) POZA
________________________________
Alma - Diana (8 ani) POZA
________________________________
Ange - Montreal-Canada, Maia si Robert
________________________________
Asteryro (Cristina) - Buzau, cu baietel (DPN 6 februarie 2006) POZA
________________________________
Dana_ene- Buzau, Oana (2 septembrie 2003) si (DPN 12 februarie 2006)POZA
________________________________
Diana12- USA, Ecaterina (5 ani) si (DPN 7 februarie 2006) POZA
________________________________
Ira (Irina) - Montreal-Canada, Sofia (1 februarie 2003) POZA
________________________________
Mirinda - Buzau, Ana (8 aprilie 2004)
________________________________
Mirona - Bucuresti , [mamica[ Andrada(20 martie 2003)
________________________________
Nally (Alina) - Bucuresti, Sebastian (14 aprilie 2004) POZA
________________________________
Sorinushu - Bucuresti
________________________________
camelia_daniela (Camelia) - Buzau, (DPN 27-28 decembrie 2005)
________________________________
mamica oana (Oana) - Buzau, Robert (octombrie 2004) POZA
________________________________
Nora 2005 - Buzau, baiat (18 ani)
________________________________
Mina - Bucuresti, Matei Costin (9 septembrie 2004) POZA
________________________________
Cata_pufy (Catalina) - Bucuresti
________________________________
danyelana (Daniela) - Bucuresti


Ileana, lui Luca(2 octombrie 2003)

pozele noastre

poze noi

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adameasca spune:

Poate o sa avem mai multe de povestit, ca suntem cam codashe la subiectul asta.

Ange, copacii aia de-i vezi tu pe geam in pozele cu mine gravida sunt fix din Bucuresti. M-am mutat inapoi la Bz dupa ce am nascut, in Bucuresti am stat de cand am inceput facultatea.
Ce poze vrei din Buzau, mai? Aici nu se intampla nimic nou... Adica da, se intampla chestii de genul constructiilor pe trotuare si in parcarile dintre blocuri. Cine da spaga mai mare, ia bucata de trotuar si construieste. :))
Daca vrei poze din Crang de asta vara le gasesti in primul album de poze, Luca 9-10 luni.

Barfe din Buzau zau ca n-am. daca stau acasa toata ziua mi se pare ca nu se intampla nimic... A, ba da. Au pus la loc ceasul de la poarta Crangului, l-au tinut la reparat vreo cateva luni bune.

Sa va mai povestesc de fi-miu: a facut o entorsa si a avut piciorul in gips o saptamana, dupa ce am scos gipsul si-a zdrelit buricul de la un degetel si acum ne intinde toata ziua degetul sa-l pupam sa treaca. Ii ies molarii de 2 ani la un an si 4 luni, ne chinuie noaptea dupa bunul plac... In rest e cumintel, mananca, face traznai multe si nu vorbeste minic. Se pupa cu oana danei de cate ori se vad, se uibesc si uneori se cearta pe jucarii. Noroc cu Oana care e o adevarat doamna in devenire si nu se supara pe el. Hai ca era vorba de Buzau, si nu de Luca.

Ileana, lui Luca(2 octombrie 2003)

pozele noastre

poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adameasca spune:

Iar am ajuns pe pagina 3.

Pe unde umblati, buzoiencelor?

Ileana, lui Luca(2 octombrie 2003)

pozele noastre

poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nally spune:

Mey eu am avut azi o durere cumplita de cap!!! Nici acu nu e mai bine dar... am intrat un pic ca era pacat de munca ilenei cu deschisul si incercatul de a insufleti un pic atmosfera pe aici!!

Sebi e bine si creste pe zi ce trece!!
Am pus poze noi la album! Peste 4 zile incepem unul nou!!!

hai va pupic ca se apropie baita si tre sa ne pregatim pentru ea!





Nally si Sebastian (14.04.2004)
Poze nou-noutze cu Sebastian!!!

Poze...Poze...Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adameasca spune:

Nally, daca te doare capul e semn ca-l ai, sau ca-ti vine minte. Deci e de bine. Pupam dolofanul cu ochi albastri.

Ileana, lui Luca(2 octombrie 2003)

pozele noastre

poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana12 spune:

Salutare la toata lumea!

Ira, cu intarziere, la multi ani pentru Sofia. Sa fie sanatoasa, norocoasa si sa va aduca numai bucurii.

Si acum despre noi. De doua saptamani si doua zile am aterizat in State. Suntem inca "ametiti". Totul este diferit fata de Europa, dar noi ne simtim bine. Mandra pare ca s-a acomodat si ea schimbarii, singura nedumerire este de ce nu gaseste macar un copilas care sa vorbeasca in olandeza.
Sotul a inceput deja lucrul, eu ma invart sa reusesc sa inscriu mandra la day care pana in septembrie cand va incepe scoala.
Cam atat despre noi. Acum trec la bucatarie sa fac un tort. Mandra trage de mine sa il fac odata ca ea vrea sa il orneze.
Va pup pe toate.

Cand mai aveti timp mai trecti, dragi buzoience, si pe la subiectul asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adameasca spune:

Diana, bine ca ne-ai dat de veste. Chiar azi ma gandeam la voi, cum ati calatorit, cum v-ati acomodat... Pupici Ecaterinei. Vezi ca am poze noi in album, de la intalneala noastra.

Pe unde umblati de nu mai dati nici un semn?

Ileana, lui Luca(2 octombrie 2003)

pozele noastre

poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana12 spune:

Uffff, iar am ajuns la coada cu subiectul.
Noi nu am mai facut mare lucru in ultima vreme. Incerc sa ii gasesc loc mandrei la day care. Sper sa reusesc.
Cu toate ca incerc sa merg cu ea in diferite locuri sa ia contact cu limba am senzatia ca nu vrea sa invete nimic. Dar poate ii cer eu prea mult intr-un timp asa de scurt...
Eu m-am apucat de invatat sa imi schimb carnetul. Vreau sa reusesc asta pana la sfarsitul lunii. Nu ma incanta ca va trebui sa coduc, dar se pare ca nu am de ales...

Ileana, multumesc de atentionare. Am vazut pozele, tare frumoase sunt...mi s-a facut dor uitandu-ma la ele, la voi.... Poate data viitoare ajungem in tara vara si o sa avem timp mai mult de plimbari si intalniri.

Pupici la toata lumea si mai treceti pe aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adameasca spune:

Diana, spor la cautat gradinita... las' ca se acomodeaza ea cu limba, cu schimbarile. Cred ca e normal sa fie reticenta. Intai in Belgia, apoi in Ro, acum in State... E mai greu pt ea. Cu rabdare se acomodeaza si ea.

Fetelor, pe unde mai sunteti?

Ileana, lui Luca(2 octombrie 2003)

pozele noastre

poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ira spune:

quote:
Originally posted by diana12

Salutare la toata lumea!

Ira, cu intarziere, la multi ani pentru Sofia. Sa fie sanatoasa, norocoasa si sa va aduca numai bucurii.

Si acum despre noi. De doua saptamani si doua zile am aterizat in State. Suntem inca "ametiti". Totul este diferit fata de Europa, dar noi ne simtim bine. Mandra pare ca s-a acomodat si ea schimbarii, singura nedumerire este de ce nu gaseste macar un copilas care sa vorbeasca in olandeza.




Hello, merci pentru urari, acum le-am vazut rusine sa-mi fie !

Cum e in State, unde v-ati stabilit ?

Eu mai am un pic si termin scoala de franceza, si imi pare atat de rau.....e superb. O perioada minunata din viata mea. O sa vad ce o sa fac dupa. Deocamdata am fost admisa la fac., sper sa imi placa si acolo.

Sofia e bine, are o educatoare super cu care se intelege de minune. A invatat franceza si ma si corecteaza, mai nou. A inceput sa manance ca la balamuc si mie mi-e frica sa nu se ingrase tare, mie nu-mi plac copiii prea dolofani si nici nu cred in asocierea sanatate - mancare multa .

De frig e frig, la un moment dat venise primavara, acum sunt iar -16, partea buna a chestiei astea e ca noi nu suferim prea tare, nu suntem atat de frigurosi pe cat credeam, am iesit in fiecare zi afara, si la -30 chiar, cate o ora cu Sofia si caruciorul prin zapada. Are obrasii rosii si nu s-a imbolnavit deloc iarna asta (de raceala sau gripa).

Dana, ai avut dreptate in legatura cu chefurile, am mai fost la cateva party aici si e bestial.

As mai vrea vesti de acasa, daca se poate. Multumesc.

Numai bine tuturor, Irina

http://www.livinginmontreal.go.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia grosman spune:

Ma scuzati ca ma bag si eu pe aici insa am stat si eu in Buzau 2 ani timp in care am invatat la lic. ind nr 1 treapta I-a.mi-a placut Buzaul f mult, vorbesc in urma cu 20 de ani.Si apropo spuneti-mi sta cineva pe str. Sitei?ca in urma cu 20 de ani am avut si eu un amor pe acolo si-l chema diaconu florin.Daca e vreuna dintre voi nevasta lui chiar mi-ar place sa-mi povesteasca despre el ca pe la 14 ani eram tare amorezati unul de celalalt.......

Mergi la inceput