Hai Buzau...Buzau... Buzau!!! (2)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Am fost in Crang, cu Diana si nepotii mei, in sambata cand a fost cald, chiar m-am uitat de fete pe-acolo, dar n-am zarit nici una.

http://community.webshots.com/user/freediaro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana12 spune:

Alma, banuiesc ca a fost tare fain in Crang. Prichindei alergand, aer curat...m-a cam cuprins dorul...Pupici Dianei din partea Ecaterinei

Ira, ma gandeam si eu sa vorbesc cu frate-meu si sa incerce sa ne gaseasca o masina acolo. Problema e, ca am fi platit vama si cred ca pana la urma ajungeam cam la acelasi pret cu ce gaseam aici. Oricum intre timp ne-am gasit si noi, in sfarsit, o masina. Speram din tot sufletul ca am facut o afacere buna si ne va tine masina macar trei ani cat mai ramanem pe aici.
Steguletul de la profil nici eu nu stiu de ce nu mi-l schimb inca. Poate ca inca sunt cu gandul si cu inima in Belgia. Dar in viitor cu siguranta il voi schimba.
Cu acomodarea zic eu ca stam bine. Ne place mult aici si pentru mine pot spune ca a fost ca o dragoste la prima vedere...Dar au trecut doua luni de cand am venit, entuziasmul a mai scazut putin, unele chestii imi dau seama ca erau mai faine in Belgia, dar una peste alta ne place si ne simtim bine aici. Poate doar lipsa prietenilor ma face sa devin cateodata nostalgica fata de ce a fost odata...

Pupici la toata lumea si mai treceti pe aici cand aveti timp.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Fetelor si eu sunt tot din Buzau. Ma bucur ca sunteti cateva si din orasul nostru.

Felicitari si

Daniela

Dumnezeu sa ne ajute la toti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana12 spune:

Daniela, bine ai venit si speram sa te simti bine aici.

Mirinda, cu intarziere, ii zicem si noi Anei la multi ani.Sa fie sanatoasa, norocoasa si sa va aduca numai bucurii. Speram ca ati avut o petrecere frumoasa. Pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana12 spune:

Alina, sa-ti traiasca flacaul, sa fie sanatos si sa va aduca numai bucurii.
Cum ati petrecut? I-ati luat si motul? Hai, da raportul.

Buzoiencelor, pe unde mai sunteti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cata_pufy spune:

Buna buzoience! Si eu sunt tot buzoianca,mutata de nevoie in Bucuresti,dar am refuzat cu obstinatie sa imi fac buletin de Bucuresti pana acum,mi-am pus doar flotant.Probabil ca dupa nunta din iulie o sa imi schimb numele si eventual sa imi fac buletin de Bucuresti...nashpa,eu tot buzoianca ma simt.

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_ene spune:

fetelor-dragelor !
nou intratelor in grup (Catalina si Daniela).

De cate ori intru la "Prieteni..." ma gandesc cu tristete ca subiectul nostru e pe undeva pe ultimile pagini. Azi am fost foarte mirata-incantata sa-l gasesc pe prima si m-am apucat sa va citesc.

Pupici pentru toata lumea !

Da, e frumos acum in Buzau, in fiecare zi am iesit afara dupa program cu Oana.
In ziua de Pashte am fost la iarba verde, la Ciolanu. Dragelor, n-am vazut atat lume adunata niciodata. Puhoi, nu altceva !
Masina langa masina... Cred ca jumatate din Buzau era acolo .
Dar a fost frumos !

Luni ne-am relaxat, iar dupa-amiaza am iesit cu Ileana si Luca intr-un parculet de joaca. Puteti sa vedeti poze de atunci aici si aici.

Dar in Buzau cand mai facem o intalnire ?

Daniela si puiul Oana Maria (nascuta pe 2 septembrie 2003)

ALBUMUL OANEI MARIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana12 spune:

Catalina, bine ai venit!Sa ai parte de o nunta frumoasa in iulie. Eu iti spun de pe acum casa de piatra, fericire si sa aveti parte de tot ce va doriti.

Dana, frumoase poze. Au mai crescut putin "porumbeii". Pupici din partea noastra.
Banuiesc ca a fost tare frumos la Ciolanu. Cu doi ani in urma, cand am fost in tara, am vrut sa stam la manastire peste noapte, dar din pacate nu am mai gasit locuri. Dar tare mult imi place zona aia. Si noi mai mergeam si la Ciuta, in apropiere, sa ne racorim putin.

Am sa incerc sa incarc zilele astea cateva poze cu oraselul nostru drag. Le-am primit acum cateva zile de la o amica.
V-am pupat si sa auzim numai de bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana12 spune:

Patru poze cu oraselul nostru drag.

http://community.webshots.com/user/dmef12

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mina spune:

Salut,

si eu buzoianca... stabilita in bucuresti din 97... adica din 92, cand am venit la facultatea, da aia 5 ani nu se pun, nu?

va pup, ca e cam tarzie ora si maine dimineata imi da voinicu scularea, dar revin

Mina si
Matei-Costin, sensu'lu'viata lu'mami si tati
din:09.09.2004
http://community.webshots.com/user/vizigotu

Mergi la inceput