Nasuc infundat

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

Adriana, din pacate la virsta asta nu cred ca se mai poate folosi si altceva. Deci: ser fiziologic si tamponele cu vata cu ser fiziologic ca sa cureti nasucul.
Sanatate multa !



Karina + Bogdanel

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41659" target="_blank">Ajutati-l pe Mihaita !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns christeen spune:

Draga Veronica, cu ce incalzesti camera copilului? Eu am un calorifer electric care usuca aerul atat de tare incat suferim noi cei mari de nas uscat si infundat. In ultimul timp am pus un vas de ceramica cu apa pe el si ne simtim mult mai bine. Atentie, nu trebuie sa fie nici foarte cald si foarte multa umezeala ca se intampla alte minuni. Cel mai bine sa fie cam 19-20 grade in camera, sa tii usa intredeschisa la camera (daca ai termopan la geam) pt ca sa se formeze curenti de aer si vasul pe calorifer. Bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olivetti spune:

Dragi mamici de bebe cu muci, daca bebeii vostri au penste 10 luni puteti sa le puneti seara la culcare RINONEF T - o picatura in fiecare nara

Cu siguranta mare parte din noapte o vor dormi linistiti - la fel si voi de altfel.

Eu i-am dat si Tylenol cold - pentru copii - trimis de o prietena din canada
are efecte de desfundare a nasului. medicamentul a fost interzis la noi - motivele nu le stiu exact - dar este foarte benefic.

Pivalone cu Neomicina este iarasi bun pentru fazele cu muci - HORROR - doua fasuri pe zi - nu mai devreme de 6 ore intre ele.

Aylin - are 1 an si 6 luni asa a depasit fazele cu muci

Si nu in ultimul rand - CLARITINE - care le opreste secretia nazala - cum scrie la prospect - 2,5ml - inainte de culcare

sau KETOF - este ceva asemanator cu Claritine - dar cu spectru mai larg]

Va doresc nopti usoare
Olivetti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gazzella spune:

Eu am incetat de mult sa-l chinui cu pompita, ajunsese sa tipe doar cand o vedea, am si dat-o catelului jucarie. In schimb, pe toate caloriferele din casa am proasoape ude in permanenta, se usuca, il ud si tot asa. Atmosfera daca e umeda, chiar foarte umeda pentru mine, puiul respira bine.
Felix are 2 luni jumate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bertha spune:

Daca bb nu e racit, treaba cu vasele pe calorifer e cea mai buna, Din pacate, eu am aflat-o tarziu, ne-am chinuit ceva dupa ce a venit iarna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

sunt adriana si tin sa va anunt ca in sfarsit Razvan a scapat de mucisorii din gat.Tot cu ser fiziologic.Dar mare parte i-a eliminat prin caca.Va multumesc oricum.

Mergi la inceput