apel nou pentru adina

apel nou pentru adina | Autor: teos2004

Link direct la acest mesaj

buna, tuturor.numele meu este Magda, am 24 de ani si o fetitza de 7 luni. va scriu insa in numele altei mamici, Adina si a copilasului ei,Mihai Cristian.Adina este o mamica foarte tanara, are 17-18ani, iar bebelusul numai 4 saptamani.ea locuieste impreuna cu mama ei, care este pensionara si bolnava de cancer de mai multi ani. posibilitatile lor materiale sunt restranse, astfel incat la vechile datorii pe care le adunasera la intretinere, lumina s.a.,se adauga acum o noua lista de cheltuieli pentru lucrurile necesare unui nou nascut.practic, le este imposibil sa se descurce.situatia adinei a fost si-n trecut grea, si , cu toate acestea, atunci cand a aflat ca este insarcinata nu a vrut sub nici o forma sa avorteze,ci a decis sa mearga inainte.eu personal ii admir curajul. iar daca vreau sa condamn pe cineva, nu pe ea o condamn, ci statului roman ii cer socoteala, care prin ajutorul acordat mai mult iti ia decat iti da, iti ia din demnitatea umana si din posibilitatea de a-ti intretine familia si de a-ti creste copiii in siguranta.
nu cerem bani. asa cum s-au descurcat pana acum, asa se vor descurca si de acum inainte. insa Adina are nevoie de lucrusoare pentru Cristian:hainute, biberoane, un carucior, scutece , lucruri pe care nu si le permite. sunt si eu mama, si ma gandesc cu groaza la sufletul ei, cuprins de deznadejde, acum cand ea trebuia sa se bucure de copilasul ei, frumos si sanatos, de zambetul lui curat, de binecuvantarea lui.
va multumim

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mmag spune:

Bine ai venit Teos!
Din ce oras sunteti? La ce adresa pot fi trimise ajutoarele?

Magda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancutzelu spune:

Draga Magda,
Bine ai venit pe forum!
Spune-mi, rogu-te, din ce localitate e Adina si unde locuieste. Eu nu locuiesc in tara, dar toata familia mea e acolo. As putea sa-i rog pe ei sa treaca pe la Adina.
Numai bine si tie si familiei tale. Salutari si Adinei. Ne mai auzim
cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancuta06 spune:

Teos, posteaza un mesaj si la subiectul despre bebelusi, si indata ce apare ceva, fetele vor directiona catre bebelusul caruia i se potrivesc.

Ancuta & Martijn, (24.10.2003)


http://community.webshots.com/user/Busch_family

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NinaB spune:

la bebelusii de sept-oct 2004 sunt puse deoparte lucrusoare pt bb in situatii limita! daca imi dai detalii pe PM despre mama si copil, vor fi daruite cu drag!
pana la 3-4 luni..cred ca putem sa-ti asiguram toate hainutzele de pe acum! si ... sunt sigura ca se mai gasesc si ceva cosmeticale si ceva scutece absorbante!
si, daca intra "pe mana noastra" o sa tot aiba pana-l face mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ulisernic spune:

Buna Magda,
Bine ai venit pe forum! Si noi avem lucrusoare, ramase de la nepotica mea, care le-a primit de la fetele minunate de pe acest forum, si vi le dam cu mare placere, numai sa ne spui cum facem sa luam legatura.
Pupici,
Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Freia spune:

am pus bebelusul pe lista de ajutor a bebelusilor de la ajutor umanitar. Am nevoie de o adresa ca sa pot trimite ce am strans din dulapul Alexei. Daca mai apar hainutze pe parcurs asa micutze mai trimitem.

sanatate,

Freia si Alexa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nokia spune:

Daca nu ma insel, o puteti vedea pe Adina impreuna cu mama ei la Antena 1, emisiunea 9595 de vineri 4 feb. 2005.
Daca nu va descurcati sa urmariti emisiunea va pot ajuta.

Eu as face un apel catre fetele din SUA, Texas, care ar putea lua intr-un fel legatura cu tatal Adinei.
Urmariti va rog emisiunea cat mai curand!

Multa sanatate Adinei, mamei ei si micutului Cristian

Cosmina

Un sut in fund, un pas inainte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryam spune:

Te rog,daca stai in bucuresti eu am un carucior si niste hainute pecare le putem oferi cu mult drag.
Caruciorul a fost folosit as putea spune cateva zile,cateva ore ,este in stare perfecta.Dca ate intereseaza,ti-l aducem noi,sau vedem cum facem,da-mi un semn pe pm.
Si numai bine!

Once Abu Umamah asked the Prophet about the rights of parents over their children. The Prophet replied, “They are your Paradise and they are your Hell.”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Freia spune:

am primit pt bb un bax de pampersi de la pegasis (10 bucati din el cu acordul lui pegasis i-am dat la un alt bebel), mai am jucarii si mihai (m34) iimi va aduce hainutzele ramase in plus de la actiunea facute de el pt copii de la un centru de plasament. sa le vad ce marimi sunt si cred ca am pus-o de un pachet.

Vrem adresa copilasului.

multumim,

Freia si Alexa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Freia spune:

am gsit si patutz pt bebel, dar am avea nevoie de cineva sa ne ajute cu transportul. Patutul este in Sect 3, Poarta Faur 4 si trebuie sa ajunga in Sect 5.

Ne ajuta cineva?

p.s. Adresa bebelusului este la mine. Cine vrea sa ii trimita ceva .. va rog sa ma contactati pe PM. multumim

Freia si Alexa

Mergi la inceput