Cum e cu shutuletzele?

Cum e cu shutuletzele? | Autor: chiri

Link direct la acest mesaj

Mai burticilor, sunt in sapt.36 si mi se pare ca nu ma mai inghionteste asa des ca pana acum. Si cateodata ma sperii pt. ca sunt mult mai linistita cand imi face coastele zdrente. Apoi tot eu imi spun ca probabil s-a micsorat "spatiul de joaca" dar nu stiu cum sa-l zgandar si sa-l momesc ca sa-l simt cum danseaza (ce-i drept il simt pregnant cand se zbenguie si-mi zboara burta in toate partile). Sunt exagerata? La voi cum e (sau cum a fost)?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dori spune:

Draga burtica,
e normal sa il simti din ce in ce mai putin cum misca, pentru ca bebe nu prea mai are spatiu de zbenguit. Dar asta o stiai si tu. In luna a noua si eu ma panicam si mi se parea ca nu mai misca bebe. De multe ori, ca sa il simt, imi puneam pe burta o jucarioara care canta si in felul asta il faceam sa imi mai dea cate un ghiont. Asta am invatat-o de la asistenta care imi facea CTG. Cand vedea ca bataile inimii bebeului sunt relaiv mici, spunea "Doarme bebe. Sa doarma acasa, la control trebuie sa stea treaz" si imi punea pe burta o jucarie "cantatoare" si imediat incepeam sa simt "miscare".
Iti doresc shutuletze placute si nastere usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ira spune:


Eu sunt in sapt. 37 dar sa stii ca simt ca ma loveste cateodata fff mult, asta mai ales cand stau intinsa perfect pe spate, cand stau pe scaun mai mult timp, sau dupa ce beau o cafea(si probabil se agita)!
Nu iti fa insa probleme, la fiecare e in alt fel.Daca nu mai misca deloc, asta inseamna ca nu ai lichid amniotic suficient si e bine sa te duci la medic......






Irina si Sofia cea jucausa din burtica

Mergi la inceput