Barbatii Gemeni

Barbatii Gemeni | Autor: Veronicai

Link direct la acest mesaj

Buna dragele mele

As vrea sa va intreb si eu ce stiti despre barbatii din zodia Gemeni si cum se comporta ei,.....tot ce se poate.
Mentionez ca eu sunt zodia Rac si am asecendent in Gemeni.
Va pup.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexandrina spune:

Uite ce s-a discutat pana acum:
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=21855" target="_blank">http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=21855
Eu as fi curioasa sa aflu ce cred ei despre ei insisi.

Alexandrina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tynadiana spune:

alexandrina, iti garantez ca se cred cei mai cei dintre cei....Am un specimen langa mine, si el le stie pe toate dar ii si place sa caute raspunsuri la toate, numai cel pasioneaza

TYNA SI DIANA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns korinna spune:

Sotul meu este un geaman..si baietelul cel mik tot geaman.
Eu una ma inteleg perfect cu el...pentru ca ...se spune...ca e in tringhiul de "suportare" cu leul(care sunt eu)
si asa e..se crede ccel mai cel...insa eu chiar asa il si vad.Am ce discuta oricand cu el..pot sa fiu eu insumi langa el fara nici o grija.Este plin de surprize si ceea ce imi place la el..ca oricand gaseste o replica la care nu ma asteptam..im i place fel asta de afi...spontan..inteligent
cel mik...deocamdata doar face caca in pampersi...si papa tot din farfurie!@

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Si eu am un geaman langa mine. Si e foarte inventiv, inteligent, poate sa poarte o discutie despre aproape orice, are o memorie extraordinara si e foarte plin de energie. Are o multime de idei iesite din comun si pe toate reuseste sa le puna in practica. Si e foarte priceput in a face complimente . Si cadouri frumoase, mai ales bijuterii...Ana-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandrina spune:


Tyna, pricep foarte bine ce vrei sa spui, si eu am aceeasi parere despre unul dintre ei, si eram curioasa daca ei recunosc ca se simt cei mai cei (sau mai exact: centrul universului).
Ai vostri stiu sa spuna "Regret" sau "Am gresit" altfel decat in gluma?

Alexandrina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kehleyr spune:

quote:
Ai vostri stiu sa spuna "Regret" sau "Am gresit" altfel decat in gluma?


Nu .

Si o alta trasatura: este capabil sa argumenteze la fel de convingator ambele aspecte ale unei dispute, adica si pro si contra .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marilena_ral spune:

am 4 barbati gemeni in jurul meu: sotul, fratele, tatal si nasul. sunt firi diferite si temperamente diferite. au insa un singur lucru comun. CA EI NU E NIMENI. STIU TOT SI SUNT CEI MAI DESTEPTI. daca stii cum sa-i iei sunt super baieti. atenti, tandrii si niste tatici super OK

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

"CA EI NU E NIMENI. STIU TOT SI SUNT CEI MAI DESTEPTI. daca stii cum sa-i iei sunt super baieti. atenti, tandrii si niste tatici super OK." Hehehehehe, subscriu categoric - sotul meu este Geaman !

Alice si Andrei Florin (12.08.2004)

http://community.webshots.com/user/alice20041

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giuliatm spune:

Veronicai, inteleg perfect motivul postarii acestui subiect de catre tine: si eu sunt rac, la fel ca tine, si bebela mea (DPN 05 martie 2005) e fructul iubirii mele cu un geaman .

Cum sa caracterizez relatia nostra:
iubire mare, compromisuri multe (racii prin natura noastra ne bagam in carapace si mukles, iar gemenii .... sunt buriku pamantului, tot timpul calare pe situatie!!!).
... e evident care e racul si care geamanul, nu?
Ce-i drept ... ce-i al lor e al lor: locul I pt originalitate, spontaneitate, pasiune, si multe multe alte kestii faine!!! ... dar si codasi la capitolul intelegere, altruism, etc.
Asta e strict vorbind de compatibilitatea zodiacala ... In fond, ceea ce conteaza e CE GEAMAN AI GASIT TU (cum l-a modelat familia, anturajul, viatza, etc, pe el, ca individ unik)

Veronicai, oricum, ca sfat personal, daca esti sau visezi la independenta ta, poti sa uiti convietuirea cu un geaman!!! Daca gresesc (sper ca gresesc!), iarta-ma !!

PLSSS, cine stie secretul convietuirii geaman(el) - rac(ea) (daca exista careva care a facut sa dureze mai mult de 3 ani), sa-mi zika si mie!!!

giuliatm & Alessandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana_m spune:

Ma solidarizez si eu cu voi toate : sunt o racoaica iar sotul.... binenteles ce altceva decat GEAMAN. CEL MAI DESTEPT SI MAI BUN, CENTRUL UNIVERSULUI stiti voi...

Mergi la inceput