Rechizite clasa I-a?

Rechizite clasa I-a? | Autor: isabela

Link direct la acest mesaj

As vrea sa stiu ce fel de caiete sunt necesare in clasa I-a? Care tip de stilou este mai bun? In general tot ce este nevoie pentru clasa I-a?
Desi mai este mult pana in toamna as vrea ca incet,incet sa le cumpar, pentru ca atunci vor fi alte cheltuieli.
Fiica-mea vrea ghiozdan si penar cu Barbie. Am vazut vara trecuta la Bucur-Obor. Aveti idee cam ce pret au?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

Ghiozdan cu barbie foarte frumos.. am gasit la mine in piata si mi s-a parut un pret asa si asa 390.000

penar cu barbie foarte frumos am luat anul trecut din carrefour cu 78.000 lei pentru ca era in perioada inceperii scolilor si erau reduceri. Cred si ghiozdanele erau atunci pana in 300.000

eu as incerca sa astept perioada aceea de reduceri!

5 ani -14 februarie 2005


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dori spune:

In afara de ghiozdan si penar nu e cazul sa iei alte rechizite, pentru ca la inceputul scolii o sa primiti de la invatatoare o lista luuunga cu tot ce va trebuie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acinorev spune:

Aveti nevoie de: caiete tip I, caiete de matematica, caiet cu foaie velina, numaratoare, betisoare, plastilina, bloc mic de desen, acuarele, penson gros si penson subtire, radiera, ascutitoare, rigla, creion negru, creioane colorate, stilou, invelitori pentru carti si caiete, penar, treining, adidasi. Cam astea ar fi cele care se cer la orice scoala. Invatatorii lucreaza cu tot felul de caiete speciale pe care le vei cumpara in toamna. Pot sa mai ceara jocuri Logi, alfabetar.
Cam astea sunt cele care imi vin in minte acum. Daca imi mai amintesc, iti mai spun.
Succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Eu am avut si inca am pentru Diana stilouri Inoxcrom, sunt mai scumpicele, dar merita banii. Si sa nu uiti picul cu rescriere, sigur o sa aiba nevoie.
Ghiozdanul sa fie dintr-un material rezistent, nu prea mic ca o sa aiba si caiete speciale. Eu am avut pana acum 3 ghiozdane (suntem clasa a III-a). Primul era prea cu maimutoi si a crescut domnisoara, al doilea cu Barbie, dar era prea micut si acum am luat altul mai marisor, cu 500.000 lei.



http://community.webshots.com/user/freediaro

Mergi la inceput