Sunt in mare incurcatura! Ajutati-ma!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Tzuni, n-are voie sa dea in tine absolut deloc!
Parerea mea este ca n-ai pierdut nimic si asa cum l-ai putut iubi pe el vei putea sa iubesti si un altul! Nu-i singurul barbat de pe pamant, sa stii!
Gandeste-te bine.. data viitoare sa nu fie un pumn sau o bataie in toata regula!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

Tzuni,

Fii tare! O sa vezi ca toate trec, intr-o zi.
In ce-l priveste pe omul de linga tine... cred ca mai presus de orice altceva acum, tb. sa-l intelegi.
NU-i da de inteles ca l-ai iertat - nici nu stiu daca asa ceva se iarta sau se uita 100% - dar, in sinea ta, incearca sa-l intelegi.

Barbatii sint "sexul tare" si totusi sint mult mai sensibili ca noi.
Eu ce sa-ti spun - ca am avut hemoragie interna, am ajuns de urgenta la spital in miez de noapte si cind am intrat in spital eu imi duceam sotul aproape in brate - de s-a repezit asistenta sa ma intrebe "ce a patit domnul"?
"Domnul" nu patise nimic, doar ca era nevasta-sa sa moara...

Poate e la fel de stressat ca tine. Poate mai stressat. Luati-va un concediu, in care sa n-aveti alt scop decit sa va simtiti bine... sa pierdeti timpul..lasa toate grijile in urma, macar citeva zile.

Parerea mea e ca urgenta e sa restabiliti echilibrul intre voi, si dupa aceea sa apara un bb. Un copil e bine sa fie conceput si crescut in armonie.

Te pup,
Elise

Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bety spune:

Tzuni - imi pare rau pentru situatia prin care treci. Sunt frumoase florile, amintirile, iar parerile de rau si regretele sunt bine venite. Dar, iarta-ma, nu sunt de acord cu palma si apoi nu inteleg...iubire, iubire, dar cum este cu "noi de 2 ani nu avem viata sexuala" ?! Sunt totusi niste ani, care pentru noi, femeile care ne dorim atat de mult un copil, conteaza enorm.
Cred ca trebuie sa fi calma si sa te gandesti bine, la tine. Nimeni nu are dreptul sa te judece.
Te pup dulce, Beatrice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa Ioana spune:

tzuni, ti'am trimis PM.
tu cum mai esti ? ce noutati mai ai ? sper ca esti ok.
te'am pupat !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana.popescu spune:

Draga Tzuni,
Si eu sunt in aceeasi situatie ca si tine. Tu spui ca esti de 5 ani cu sotul tau. Eu sunt cu sotul meu de 10 ani. O viata sexuala normala nu am avut decat in primele luni de convietuire, poate nici atunci. El a fost primul barbat din viata mea si poate nu am stiut eu cum ar fi trebuit sa fie o relatie normala. Cand incercam sa fiu tandra cu el imi spunea ca este obosit si ca nu are chef. A trecut un an, au trecut 2,3,7...10 ani...binenteles ca imi doream si eu un copil dar nu se intampla. Faceam dragoste din ce in ce mai rar.Avea probleme de erectie.M-am hotarat sa merg la doctor sa ma controlez crezand ca eu sunt de vina.Eu am iesit in regula cu analizele in schimb el are o oligoastenoteratospermie severa.Dupa ce a vazut rezultatul la spermograma mi-a zis ca stia ca el este de vina dar nu a vrut sa-mi spuna pentru ca nu vroia sa ma dezamagesca.Uite asa au trecut anii si acum ma vad nevoita sa fac FIV ca sa putem avea si noi un copil. Daca ar fi spus mai din timp poate exista o solutie mai putin costisitoare pentru a rezolva problema noastra.
P.S. De cate ori ii spuneam ca vreau un copil imi spunea ca...\lasa draga ca la anul iti promit ca sigur o sa avem un copil, acum avem alte prioritati, trebuie sa ne mutam, (stateam cu chirie) sa ne luam mobila si dupa aceea \... si uite asa trecea an dupa an si nu se intampla nimic...acum ne straduim sa gasim bani ptr.FIV... si daca nu o sa reuseasca?

Mergi la inceput