Mihaitza al lui Felis...un bb al comunitatii DC

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anamaria-Livia spune:

Dragii nostri,
Va urez din tot sufletul gasiti taria sa treceti
peste incercarea acesata si viitorul sa va aduca cele mai mari bucurii din partea scumpului de Mihaita.
Fiti tari si cu credinta in Dumnezeu ca totul se va rezolva atāt cāt se poate de bine!
Suntem cu toata inima alaturi de voi!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielama spune:

Draga Felis,

imi pare tare-tare rau pentru ce ti se intampla si ma rog pentru tine si puiul tau. E greu sa dai sfaturi in situatii de felul asta, dar trebuie sa fii tare, pentru tine si puiul cel mic.

Am facut cateva search-uri pe Net si am gasit o multime de informatii referitoare la Sindromul Down; un site util mi s-a parut:
http://www.ds-health.com/
Nu stiu cum pot sa ajut, dar imi ofer sprijinul; daca ai nevoie de traduceri la articole, ti le fac cu mare placere; am sa mai caut informatii utile si am sa ti le trimit. Nu pentru ca medicii din Romania nu ar stii despre ce e vorba, dar sunt o multime de lucruri care se intampla si se descopera in fiecare zi in lume.
Gabriela

Gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adorotheea spune:

Draga mea Felis,

va pup si pe tine si pe Bb Mihaitza!!

Ma rog la Dumnezeu sa va ajute sa treceti peste toate incercarile, sa iesiti victoriosi si sanatosi.

Nu dispera, desi cred ca e greu dar gandeste-te ca Domnul e alaturi de tine si noi mamicile de pe DC la fel.

Citisem undeva ca Dumnezeu ingaduie mari incercari acelora pe care ii iubeste cel mai mult si apoi pt fiecare incercare Dumnezeu pregateste si iesirea din ea, ca s-o putem suporta.

Sa auzim numai de bine!

Cu dragoste,

Dorotheea, Thomas (1 an si 5 luni) si Bb la purtator 35 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Citind mesajul tau, Felis, m-au dat lacrimile.Sper din tot sufletul sa gasesti puterea de a merge mai departe si sa te poti bucura de Mihaita care este atat de dulce.Nu stiu cat de mult conteaza dar sa sti ca sunt alaturi de tine.

Adriana si bebe din burtica 19sapt si 4 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gweno spune:

Draga Felis,pur si simplu nu am cuvinte nu stiu ce as putea spune ca te faca sa te simti mai bine.Nu pot decat sa te pomenesc in rugaciunile mele pe tine si pe ingerasul Mihaita.Fii tare te rog si gandeste pozitiv,spuneti in gand ca totul se va rezolva,gandeste-te ca sint altii in situatii si mai grave sigur vei redea cu alti ochi problema ta.Te pup mult de tot!

LORY mamica gemenilor ERIC SI FILIP -20 August 2004 http://community.webshots.com/user/gweno110

"On ne voit bien qu'avec le coeur...l'essentiel est invisible pour les yeux" Antoine de Saint-Exupery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adlemi spune:

Buna Felis...Nu te pot ajuta cu multe dra incerc cu 2 lucruri:
1.printr-o intamplare il cunoastem pe prof.Ioan Pop de Popa.As putea incerca sa iau legatura cu dansul si sa mergeti la un control cu Mihaita.
2.Andrei,baiatul meu face si el fizioterapie cu cineva care vine acasa.Pot vb cu doamna sa ia legatura cu voi si poate lucrati impreuna.
Daca te pot ajuta,scrie-mi te rog pe PM.
Domne-ajuta!Sa fie bine!

Adlemi si Andrei(24.02.2004)
http://community.webshots.com/user/adlemi105

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simkat spune:

Scrisoarea ta m-a impresionat pana la lacrimi. Nu stiu ce sa iti spun ca sa te imbarbatez, dar sunt aproape pe tine cu sufletul.
Dumnezeu a vrut sa fie asa si tot el il va ajuta pe BB sa se faca bine. O sa vezi ca totul o sa fie bine dupa operatie. Nu trebuie sa iti pierzi speranta, dragoastea ta si a sotului tau, pentru acest sufletel, vor invinge.

Ai incredere in Dumnezeu ca el te va ajuta.

Simona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leta spune:

Fetelor, daca stiti numarul de telefon al lui Felis, va rog sa mi-l dati si mie pe PM.
Merci

Leta si un bebe

Want my life back...

http://community.webshots.com/user/letadeea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cgabriela spune:

MULTA SANATATE si fi sigura ca DUMNEZEU este cu VOI! Si sunte-ti niste parinti constienti de situatie si ve-ti realiza ca TOATE vor intra si la voi in NORMAL!
Suntem TOTI alauri de voi! si sa sti ca ave-ti un scumpete de baietel, VA FI SANATOS si EL!
Va pupam si MULTA SANATATE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anim spune:

Draga Felis,
M-a impresionat povestea ta pana la lacrimi. Am vazut foarte multe familii cu copii care au sdr. Down. Sunt copii foarte iubareti si au nevoie de multa dragoste. Malformatia la inimioara face parte din sindrom. Dupa ce se va interveni pe cord, trebuie sa cautati un psiholog bun care sa lucreze cu copilul (daca nu ati facut-o deja). Sfatul meu este sa va orientati catre ONG-uri care ofera servicii specializate pentru copii cu Down. Interventia psihopedagogica este esentiala in evolutia lui. Eu va doresc tot binele din lume, si admir parintii care au rabdare si ofera tot ce pot unui copilas cu astfel de probleme. Din ce am citit pe forum, sunteti de admirat si totul va fi bine.



Mergi la inceput